תואר שני בפיזיקה באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בפיזיקה של אוניברסיטת בן גוריון

 

תוכנית הלימודים לקראת תואר שני בפיזיקה, מעמיקים את הידע שרכש הסטודנט במהלך הלימודים לקראת תואר ראשון, תוך דגש על מחקרים מתקדמים, יישום של תיאוריות וחישובים על מנת להכשיר את הסטודנט לבצע מחקר עצמאי בתחום. מדע הפיזיקה עומד בחזית המחקר העולמית והמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת בן גוריון מהווה מרכז מחקרי בעל שם בינלאומי.

 

מעבדות הפיזיקה העומדות לרשותם של הסטודנטים מצויידות בציוד משוכלל וחדשני המאפשר להם לקחת חלק במחקר. תוכנית הלימודים מורכבת מסמינרים אותם מעבירים סגל המחלקה על פי תחומי ההתמחות שלהם. ניתן לבחור בין שני מסלולי לימוד, כאשר הסטודנטים במסלול המחקרי יכולים לקבל מלגה בהתאם לתקציב הנדרש עבור המחקר שלהם.

 

בנוסף, קיימת אפשרות לשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים בחו"ל, ולקחת חלק בפרוייקטים בינלאומיים יוקרתיים המותאמים לסטודנטים הלומדים לקראת תואר שני בפיזיקה. תוכנית הלימודים מותאמת לכל סטודנט באופן אישי, על פי תחומי העניין שלו, היועץ האקדמי של המחלקה מרכיב תוכנית לימודים אישית כאשר היא מותנית באישור הוועדה.

 

מסלולי לימוד

 

תואר שני בפיזיקה ניתן ללמוד במגוון מסלולי לימוד כגון:

 

  • מסלול לתואר שני בפיסיקה במגמה הרגילה - היקף מסלול הלימודים הינו 24 נ"ז הכוללות: 10.5 נ"ז בקורסי חובה, 6 נ"ז בקורסי יסוד לבחירה, 5.5 נ"ז בקורסי בחירה. על הסטודנטים במסלול זה להגיש עבודת גמר. ציון התואר במסלול זה מורכב מ – 40% ציונים בקורסים הנלמדים, 40% ציון בעבודת הגמר (תזה) ו – 20% ציון הגנת עבודת הגמר.

 

  • מסלול ללא תזה לתואר שני בפיסיקה במדעי האלקטרואופטיקה - היקף מסלול הלימודים הינו 36 נ"ז הכוללות 30 נ"ז לימודי קורסים המשותפים למחלקה לפיסיקה ולמחלקה להנדסת חשמל ו – 6 נ"ז בפרוייקט הגמר. ציון התואר במסלול זה מורכב מ – 60% ציונים בקורסים הנלמדים, 20% ציון על הפרוייקט, 20% ציון במבחן על הפרוייקט.

 

תחומי המחקר

 

להלן תחומי המחקר לתואר שני בפיסיקה:

 

מצב מעובה אטומים קרים פיזיקה גרעינית קרינתית ודוזימטריה
פיסיקת פני שטח ביופיסיקה של DNA תורת השדות וחלקיקים אלמנטריים
לייזרים ואופטיקה קוונטית פיסיקה רפואית אסטרופיסיקה וקוסמולוגיה
מצב מוצק ומכניקה סטטיסטית דינמיקה לא ליניארית ועוד...

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בפיסיקה הינם: בוגרי תואר ראשון (B.Sc) בפיסיקה או בתחומים משיקים ממוסד אקדמי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בממוצע ציונים מעל 80. בנוסף, נדרשים הקורסים הבאים: קוונטים 1 + 2, אלקטרודינמיקה 1, מעבדות מתקדמות בפיזיקה ומכניקה קלאסית.

 

משך הלימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים אורכת שנתיים אקדמיות. בסופם מוענקת לסטודנט תעודת תואר שני M.Sc בפיסיקה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודי תואר שלישי (דוקטרט) בפיסיקה או בתחומים משיקים. בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בתעשיית ההיטק העוסקת בפיתוחים המשלבים ידע מתחום הפיסיקה, בחברות סטארט אפ, במכוני מחקר באקדמיה ומחוצה לה. ניתן גם להשתלב בתחום הוראת הפיסיקה בבתי הספר העל יסודיים או באקדמיה.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp