לימודי תואר שני בפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר שני בפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה

לימודי פיזיותרפיה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

 

לימודי תואר שני בפיזיותרפיה מאפשרים לסטודנטים להעמיק בתחומי המחקר, ולהרחיב את ההבנה והידע שלהם באבחון, בטיפול ובשיקום. אוניברסיטת חיפה מציעה מסלול לימודים עשיר ומגוון, תוך שימת דגש על עבודה עם קשישים, נכים וילדים עם מוגבלויות שונות, ומעניקה לפיזיותרפיסטים את היכולת לסייע לאוכלוסייה בסיכון, לשפר את בריאותם ולהקל עליהם ככל האפשר, באמצעות כלים עדכניים וטכניקות חדישות.

 

מטרות הלימודים

 

תכנית הלימודים מפתחת ומעמיקה את תחומי המחקר היישומי בפיזיותרפיה, היא מעניקה למשתתפים את האפשרות לפתח חשיבה רב תחומית ולהטמיע אותה בפועל במסגרת העבודה הקלינית המעשית. התכנית מעודדת את הסטודנטים להיפתח אל תפיסות וגישות חדשניות במקצוע וליישם אותן בעת טיפולם באנשים בעלי מוגבלויות ונכויות בתנועה ובמערכות הנשימה.


תכנית הלימודים


התכנית לתואר שני בפיזיותרפיה מורכבת מקורסי חובה ובחירה. במסגרת קורסי החובה הסטודנטים לומדים פרקים מתקדמים בסטטיסטיקה ושיטות מחקר, הם נחשפים אל המבוא ללמידה מוטורית ומבינים את הבסיס ההתפתחותי של מערכת התנועה. קורסי הבחירה מאפשרים לסטודנטים להתמחות באחד מן הנושאים הבאים: פיזיותרפיה מוסקולוסקלאטלית, פיזיולוגיה של המאמץ הכוללת גם שיקום וטיפול בילדים ובמבוגרים, או פיזיותרפיה נוירולוגית. כמו כן, לסטודנטים קיימת האפשרות לבחור בלימודי קליניקה בהיקף של שני קורסים ולהשתתף בקורסי בחירה של פקולטות נוספות באוניברסיטה, כמו הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, או החוגים ללקויות למידה, לביולוגיה של האדם ולנוירוביולוגיה ואתולוגיה.


מתכונת הלימוד


אוניברסיטת חיפה מאפשרת ללמוד בשני מסלולים לתואר שני, במסלול מחקרי עם כתיבת עבודת תזה ובמסלול עיוני (ללא תזה) הכולל כתיבת עבודת גמר מסכמת. הלימודים מתפרשים על פני שנתיים אקדמיות ומתקיימים לרוב אחת לשבוע.


נושאי לימוד

 

 • תפישת הגוף לפי עקרונות הרפואה המזרחית
 • שיקום לב
 • שינויים במערכת התנועה בעקבות הזדקנות
 • אימון ותרגול גופני לילדים ולקשישים     
 • Cognitive Behavioral Therapy
 • אבחון וטיפול נוירולוגי
 • תיאוריה ופרקטיקה בטיפול בכתפיים
 • למידה מוטורית
 • הדמיה במערכת שלד שריר
 • מעבדת ביומכניקה
 • שיטות לאבחון וטיפול בכאב
 • ועוד

 

 סגל הוראה


ראש המסלול עוסק במסגרת תחומי המחקר שלו בביולוגיה של הזדקנות שריר השלד ובאימון גופני לקשישים ולמבוגרים בעלי פיגור שכלי. תחומי המחקר של מרצים בכירים נוספים עוסקים בתחומים הבאים: תפקודי שיווי המשקל של מבוגרים, פתופיזילוגיה של הכאב, התפתחות מוטורית בינקות עם דגש על התפתחותם של פגים ואוכלוסייה בסיכון, שיקום פציעות ספורט, תהליכי החלמה בעקבות שבץ מוחי, ועוד נושאים חשובים נוספים.

 

קהל יעד

 

 

ההכשרה מיועדת לבעלי תואר ראשון בפיזיותרפיה, המעוניינים להשתלב בתפקידי הדרכה קלינית והוראת המקצוע באוניברסיטאות ובמסגרות אקדמיות, וכן לאנשים המעוניינים למלא תפקידים בכירים וניהוליים במערכת הרפואה והבריאות.

 

תנאי קבלה


על מנת להתקבל למסלול הלימודים לתואר שני בפיזיותרפיה באוניברסיטת חיפה, יש צורך בתואר ראשון בפיזיותרפיה עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה. וכן, דרוש ציון של לפחות 80 בבחינת הכניסה באנגלית. המועמדים המתאימים יזומנו לראיון אישי בוועדת קבלה, ועדיפות תינתן לבעלי ניסיון קליני.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp