רוצה פרטים על תואר שני בעיצוב אורבני?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי עיצוב אורבני לתואר שני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בעיצוב אורבני? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בעיצוב אורבני, למי זה מתאים?

 

מדינת ישראל מצויה כיום בתהליך מואץ של עיור. כיום, היא נחשבת לאחת מהמדינות המובילות בצפיפות האוכלוסין ומגמה זו צפויה להתגבר בעשור הקרוב. על כן, שימוש נכון ומאוזן במשאבי הקרקע, בדגש על מרכזים עירוניים, מצריך שיקולים של סדרי עדיפויות ותכנון יעיל. המחלקה לארכיטקטורה בבצלאל פיתחה תוכנית לימודים ייחודית לקראת תואר שני בעיצוב אורבני. תוכנית הלימודים עוסקת ביחסים שבין העיר וסביבתה לבין הכוחות התרבותיים, חברתיים והכלכליים היוצרים ומתקיימים בתוכם.

 

קיראו על: לימודי תואר שני בתכנון ערים

 

החללים המצויים בעיר מחולקים מרכז פומבי, לשירות הכלל ולמרכזים פרטיים הכוללים את הדירות והבתים של הפרטים החיים בחברה. תוכנית הלימודים הינה רב תחומית אשר בוחנת את המתחים וזיקות העולים בים הפרטי לציבורי, בין הצרכים של היחידים וצרכים של החברה. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשים לתיאוריות בתחומי דעת רבים כגון: הארכיטקטורה, הגיאוגרפיה, המשפט, הכלכלה, מדעי החברה, התרבות ועוד.

 

דגש מיוחד מושם על נקודות ההשקה והחיבור בין התחומי הללו. הקורסים השונים עוסקים בסוגיות העולות מהמתחים המצויים בעיצוב המרחב העירוני, תוך התאמה של השיח התיאורטי והמחקרי להבנה והחשיבה העיצובית תכנונית של האורבני. תוכנית הלימודים המעשירה והמאתגרת הזו, כוללת הגשה של פרויקטים תכנוניים ועיצוביים תוך יישום החומר התיאורטי הנלמד בקורסים העיוניים.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בעיצוב אורבני הינה בהיקף של 46 נ"ז המורכבות משתי חטיבות הלימוד הבאות:

 • לימודי עיצוב - תוכנית הלימודים בחטיבה זו כוללת לימודי עיצוב מעשיים ולימודי תשתית בתחומים הבאים: תיאוריות ומודלים בארגון העיר, מערכות מיחשוב תלת- ממדיות, שמאות ועוד.
 • תיאוריה והיסטוריה של תבנית עיר - תוכנית הלימודים בחטיבה זו כוללת לימודי קורסים עיוניים ולימודי סמינרים בשלושת התחומים הבאים: ירושלים, שימור, שיקום והחייאת העיר וגנים בעיר.

 

נושאי לימוד

 

 • ערים חדשות והתחדשות עירונית
 • שטחים פתוחים ופנאי עירוני
 • מטרופוליס ומגלופוליס
 • דמות ותדמית ערים ויישובים בגדלים שונים
 • הפריפריה העירונית והישוב הכפרי
 • שימור אורבני ומורשת: הקשרי עבר והווה
 • תבניות חדשניות בארגון העיר

 

על הסטודנטים לעמוד בדרישות הבאות: הגשת שלושה פרוייקטים בתחום תכנון המרחב האורבני, הגשת שתי עבודות סמינריוניות, הגשת רפראט בתחום הסמינר והגשת פרוייקט גמר.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללמודי התואר הינם:

 • בוגרי תואר ראשון בארכיטקטורה (B. Arch, B.Sc) או באדריכלות נוף (BLA)
 • ציון ממוצע של 85 ומעלה בתואר ראשון או בוגרים בציון ממוצע של 80 עם ניסיון תעסוקתי של 3 שנים לפחות והגשת תיק עבודות.
 • בנוסף נדרשים המעומדים לפטור מאנגלית ברמה אוניברסיטאית.
 • מועמדים בוגרי מוסדות אקדמיים מחו"ל יידרשו לתרגום גיליון ציוני התואר הראשון לעברית החתום על ידי נטוריון ולהכרת המועצה להשכלה גבוהה בתואר.

 

משך לימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים מתפרשת על פני שנתיים אקדמאיות כאשר בסופם ולאחר השלמת כל דרישות תוכנית הלימודים זכאים הבוגרים לתעודת מוסמך M. Urb. Des בעיצוב אורבני.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר שני יוכלו להשתלב במגוון של משרות בשירות המדינה, במשרדי ממשלה, במשרד לאיכות הסביבה או במנהל מקרקעי ישראל, ברשויות המקומיות בארגונים פרטיים, במשרדי אדריכלים ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בעיצוב אורבני?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בעיצוב אורבני?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בעיצוב אורבני

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בעיצוב אורבני

התקבלו 8 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp