רוצה פרטים על תואר שני בסוציולוגיה ארגונית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תואר שני בסוציולוגיה ארגונית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בסוציולוגיה ארגונית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בסוציולוגיה ארגונית
 
לא על המחקר לבדו
 
סוציולוגיה ארגונית היא ענף המתמקד במחקר תופעות הקשורות בארגונים מסוגים שונים. מטרת תחום ידע זה היא להתחקות אחר האופן שבו נבנים ופועלים ארגונים במהלך השנים, ובחברה האנושית הנוכחית. הייחוד בתחום זה הוא התמקדותו בראייה מערכתית הכוללת את שלל יחסי הגומלין הקיימים בתוך הארגון וסביבו, על כל מרכיביו. המחקר בתחום נועד בעיקר לצורך זיהוי של מאפיינים שונים בהתהוות ארגון ובהצלחתו, מתוך שאיפה לגבש כלים, מסקנות ומתודות להצלחה בהמשך.
 
על מסלולי הלימוד
 
מסלולי הלימוד לתואר שני בסוציולוגיה ארגונית משתנים מעט בין מוסדות הלימוד השונים, אך ברובם ככולם, תכנית הלימודים מתמקדת בשאלות כאופני הפעולה של ארגונים, הבנת תהליכי העבודה בארגון, חקר פרקטיקות במנהל עסקים, היחסים בין ארגונים מסוגים שונים ובין המדינה, תרבות ארגונית, ועוד.
 
מתכונת הלימודים
 
כל המסלולים מקנים לתלמידים ידע תיאורטי בתחום, שאף כולל היבטים מתחומי הכלכלה, התרבות, המגדר ועוד. מרבית תכניות הלימוד משלבות בתוכן גם פרקטיקה מעשית, הנלמדת באמצעות השתתפות של הסטודנטים בסדנאות, שילוב של הדגמות ושל סימולציות למקרי מבחן, וכן התנסות מעשית תחת הדרכה (פרקטיקום) בארגון או בחברה מסוימים.
 
כמו כן, רוב המוסדות מאפשרים ללמוד במסלול מחקרי, כך שהסטודנטים נדרשים ל"עבודת שטח", לניתוח הנתונים ולעריכת דו"חות, והם זוכים להיכרות קרובה יותר עם הנעשה בענף בפועל. חלק מן התכניות מתמקדות אף יותר בצד היישומי, והן משלבות בתוכן סדנאות לפיתוח מיומנויות בשטחי הפעילות הבאים: הנחיית קבוצות, תקשורת בינאישית, ניהול משא ומתן, שיטות למתן משוב, עריכת ראיונות ועוד. תכניות אלה בעצם מעניקות לבוגריהן את מלוא הכלים לפיתוח וייעוץ ארגוני עתידי, לתכנון מהלכי הדרכה, לשיפור ארגונים, וכדומה.
 
נושאי הלימוד
 
מבין הנושאים והתכנים הרבים הנלמדים במסלולי הלימוד השונים, נכללים גם אלה הבאים:
 
 • סוציולוגיה כלכלית
 • סוגי ארגונים
 • גלובליזציה וארגונים
 • יזמות חברתית
 • תרבות ואי שוויון
 • סוציולוגיה של העבודה
 • רשתות חברתיות
 • תיאוריות בחקר ארגונים
 • התנהגות ארגונית
 • שיטות מחקר למתקדמים
 • מנהיגות בארגונים
 • אבחון, התערבות והערכה בארגונים
 • ועוד
 
מסלולי לימוד אפשריים
 
 • אוניברסיטת תל אביב – מציעה מסלול ללימודי תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, בהתמחות במגמת "ארגונים וארגוני שינוי חברתי". התכנית אפשרית במסלול מחקרי, או במסלול שאינו מחקרי, והיא מקיפה בין 30 ל – 36 שעות סמסטריאליות.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – מקיימת מסלול ללימודי תואר שני ב"לימודי הארגון". משך הלימודים בתכנית הוא שנתיים, והיא מוצעת במסלול הכולל כתיבת תזה, או במסלול ללא תזה.

 

 • אוניברסיטת בר אילן – המגמה לסוציולוגיה ארגונית בבר אילן מקיימת מסלול ללימודי תואר שני בתחום. התכנית מוצעת במסלול מחקרי הכולל כתיבת תזה ונפרש על פני כשלוש שנים, או במסלול שאינו מחקרי – ואז על הסטודנטים להוסיף 4 ש"ס ללימודיהם, ולעבור בהצלחה בחינת גמר.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון – מציעה מסלול מחקרי או מסלול כללי ללימודי תואר שני בסוציולוגיה ארגונית, בהיקף של 40 נקודות זכות לתואר. שני המסלולים נפרשים על פני שנתיים אקדמיות.

 

 • אוניברסיטת חיפה – מקיימת מגמה ייחודית ללימודי תואר שני בסוציולוגיה ארגונית יישומית, המאפשרת לתלמידים רכישת כלים יישומיים והתנסות מעשית בתחום. התכנית מוצעת במסלול מחקרי – בהיקף של 30 שעות סמסטריאליות לתואר, הנפרש על פני שלוש שנים, או במסלול שאינו מחקרי – בהיקף של 38 שעות, הנלמד במשך שנתיים וכולל בחינת גמר בסופו.
 
תנאי הקבלה
 
תנאי הקבלה אף הם משתנים מעט בין מוסדות הלימוד, ואף אפשרי שישתנו משנה לשנה באותו מוסד לימודים עצמו. עם זאת, בכולם על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון במדעי ההתנהגות או החברה בציון ממוצע מינימלי של 85. בוגרי תואר ראשון מתחומי ידע אחרים מוזמנים גם הם להירשם, אך יחויבו בלימודי השלמה. נוסף על כך, בחלק מן המוסדות נדרשות המלצות ממרצים בתואר הראשון, וכן הגשה של קורות חיים הכוללים אף רקע ביוגרפי ופירוט תחומי העניין האקדמיים.
 
לסיכום
 
המסלולים ללימודי תואר שני בסוציולוגיה ארגונית מאפשרים לבוחרים בהם להתמחות במחקר במקצוע מרתק ועכשווי, בפרט בעידן שלנו, שחלים בו שינויים חברתיים כה רבים – משלל היבטים ובכל המובנים. בתום הלימודים במסלולים אלה יוכלו בוגריהם להמשיך ללימודי דוקטורט בתחום, לעסוק במחקר או בהוראה, ואף לעסוק בתפקידי ייעוץ ופיתוח ארגוני מסוגים שונים. 
 
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בסוציולוגיה ארגונית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בסוציולוגיה ארגונית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בסוציולוגיה ארגונית
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בסוציולוגיה ארגונית
התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp