רוצה פרטים על תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה למי זה מתאים?

 

תחומי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה שייכים לתחום מדעי החברה. בעוד שהסוציולוגיה עוסקת בהבנת החברה, התנהגותה וניתוח המוסדות הפועלים בה, האנתרופולוגיה עוסקת בתרבות בדגש על ההשוואה בין תרבויות שונות.

 

במהלך המאה ה-20 חברות אנושיות רבות עברו תמורות מרחיקות לכת, תמורות אשר השפעותיהן ניכרות גם בימינו אנו. הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה כדיסיפלינות אקדמיות מציעות לסטודנטים הבנה, ניתוח ופרשנות של שינויים חברתיים, כלכליים, תרבותיים ופוליטיים.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה המהווים חלק מתואר שני במדעי החברה, נועדו להעמיק בנושאים שנלמדו בתואר הראשון ולהקנות לסטודנטים כלים תיאורטיים ומתודולוגים שיתרמו להבנת מבנה החברה, תרבותה, פערים חברתיים, יחסי כוח ושליטה, אפליה בין קבוצות ותהליכים נוספים הנוגעים לשינוי חברתי. מלבד זאת, הלימודים מעניקים גם ידע נרחב בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה חברתית-תרבותית ומתמקדים בהכשרת הסטודנטים לעריכת מחקרים סוציולוגים או אנתרופולוגים ולמילוי תפקידים ישומיים.

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מתחלקת לשני מסלולים עקריים:

 

 • המסלול המחקרי - מסלול שבו על הסטודנט להגיש עבודת מחקר מקיפה (תזה) בתחומי סוציולוגיה או אנתרופולוגיה. כבר בשנה הראשונה ללמודים על הסטודנט לבחור נושא אותו היה מעוניין לחקור ולמצוא מנחה מתאים שילווה אותו במהלך המחקר. מסלול זה מאפשר המשך לימודים לתואר שלישי (תואר דוקטור).

 

 • המסלול העיוני - במסלול זה על הסטודנט ללמוד מספר רב יותר של קורסים וסמינרים, אך בסופם של הלימודים הסטודנט אינו נדרש להגיש עבודת מחקר (תזה) ונדרש לעבור בחינה מסכמת הבודקת את הידע שרכש בתיאוריות סוציולוגיות ואנתרופולוגיות. הלימודים במסלול זה אינם מאפשרים המשך לימודים לתואר שלישי.

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה משתנה ממוסד למוסד כאשר ניתן ללמוד לימודיים כללים או לבחור במגמת התמחות.

 

בין מגמות ההתמחות המוצעות במוסדות השונים:

 

 • סקרים ומחקרי דעת קהל - בהתמחות זו לומד הסטודנטים מעמיקים ידיעותיהם בחשיבותו ומהותו של חקר סקר דעת קהל, תוך הבנה של מתודולוגיות הנדרשות לביצוע סקר דעת קהל ולקבל תמונה עדכנית בנוגע לעמדת הציבור הרחב. מידע זה נדרש לביצוע תהליכים חברתיים פוליטים ארגוניים ועוד.

 

 • ארגוני שינוי חברתי - התמחות זו מתאימה לסטודנטים המעוניינים להוביל ולהנהיג שינוי חברתי. באמצעות לימודים תיאורתיים ומעשיים לומדים הסטודנטים את חשיבותה ופעילותה של החברה המעשית. התמחות זו כולל עבודה מעשית בשטח.

 

 • סוציולוגיה של החינוך - במגמת התמחות רב תחומית זו אשר לעיתים משולבת עם החוג למדיניות ומנהל בחינוך נלמדים קורסים העוסקים בהבנת החברה תוך התמקדות בתחום החינוך והיבטים חינוכיים.

 

 • טכנולוגיה וחברה - מגמה זו עוסקת ביחסי הגומלין המתקיימים בין הטכנולוגיה והחברה כאשר הדגש מושם על החברה המודרנית. ההנחה המרכזית בהתמחות זו היא שהטכנולוגיה מבנה מציאות חברתית הקורסים עוסקים בעיקר בהשפעת הטכנולוגיה על דפוסי ההתנהגות החברתיים.

 

 • סוציולוגיה כלכלית - מגמת התמחות זו בוחנת לעומק את השפעת הכלכלה על הסדר והארגון החברתי וכיצד תהליכים כלכליים משפיעים על המבנה החברתי.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה משתנים ממוסד למוסד. רוב המוסדות דורשים תואר ראשון ממגוון תחומי מדעי החברה בדגש על סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בציון ממוצע 85 ומעלה. בוגרי תואר ראשון במקצועות שאינם סוציולוגיה ואנתרופולוגיה יידרשו בקורסי השלמות בסיסיים ו/או וועדת קבלה.

 

 

משך לימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה נמשכת כשנתיים אקדמיות (לא כולל קורסי השלמות). לימודים במסלול המחקרי אורכים שלוש שנים אקדמאיות. בסופם של הלימודים לתואר מוענקת תעודת מוסמך אוניברסיטה (M.A) בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד לתואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הינו כשכר לימוד אוניברסיטאי הנע בין 9,000 ל – 14,000 לשנה.

 

 

מוסדות לימוד

 

מספר אוניברסיטאות מציעות תוכנית לימודים לתואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בינהם:

 

 • אוניברסיטת תל אביב
 • אוניברסיטת חיפה
 • אוניברסיטת בר אילן
 • אוניברסיטה עברית בירושלים
 • אוניברסיטת בן-גוריון

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
התקבלו 11 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp