תואר שני בלימודי ניצוח תזמורת באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בניצוח - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בניצוח תזמורת בביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה, אוניברסיטת תל אביב
 
ניתוח וניצוח מוזיקלי
 
הלימודים לתואר שני בניצוח מערבים פעילויות מגוונות יצירתיות, אמנותיות, טכניות, אנליטיות ואינטלקטואליות. במהלך התואר משתתפים הסטודנטים בשיעורים מעשיים אישיים בניצוח, בוחרים בשיעורים עיוניים מתחומים שונים של התיאוריה של המוסיקה, לומדים לנתח יצירות ומכירים לעומק מלחינים שונים וסגנונות שונים. נוסף על כך, הסטודנטים משתתפים בחזרות של תזמורת, בקונצרטים, מתרגלים ניצוח במסגרת של סדנאות, מגישים עבודות סמינריוניות וכן עבודת גמר אנליטית בנושא עיוני.
 
מתכונת הלימוד
 
המסלול ללימודי ניצוח תזמורת בבית הספר למוסיקה על שם בוכמן מהטה באוניברסיטת תל אביב, הוא מסלול לימודים לקראת תואר שני במוסיקה M.Mus, וניתן לבחור בו בין מסלול מחקרי – עם הגשה של עבודת תזה, ובין מסלול שאינו מחקרי. משך הלימודים לתואר שני בניצוח באוניברסיטת תל אביב הוא שנתיים, ולכל תלמיד מותאם מסלול על ידי ועדת הוראה, על פי הכלי שבו התמחה, ובהתאם לרקע הקודם שלו ולמסלול שאליו הוא מייעד עצמו.
 
היקף הלימודים הוא 28 - 32 שעות סמסטריאליות, ובאופן כללי הן נחלקות באופן הבא במהלך התואר כולו: ארבע שעות סמסטריאליות מוקדשות לשיעורי ניצוח אישיים, 16 שעות לשיעורי בחירה עיוניים, שמונה שעות לשיעורי בחירה מעשיים ועוד ארבע שעות נוספות לסמינרים. במקרים מיוחדים ובאישור מראש, ניתן לפרוש את הלימודים על פני שלוש שנים אקדמיות. כמו כן, ניתן לעבור בין מסלולי הלימוד (תזה / ללא תזה) בתום השנה הראשונה, בכפוף להשלמת חובות המסלול שאליו עוברים.
 
נושאי הלימוד
 
הלימודים כוללים שיעורים רבים לבחירת התלמידים. מבין הקורסים שבהם ניתן לבחור, נכללים גם הקורסים הבאים:
 
 • אופרה בין וויל לברכט
 • תזמור
 • אנליזה בעקבות רפרטואר
 • נושא ווריאציות
 • הטונליות כפנומן וכקונספט
 • הפרלודים של שופן
 • המוסיקולוגיה כדיסציפלינה 
 • קולות נשיים במוסיקה
 • מבוא לתפישה וקוגניציה מוסיקלית
 • ניתוח מוסיקלי והמאזין
 • רטרוספקטיבה על מוסיקה מינימלית
 • ועוד
 
תנאי הקבלה
 
לתואר שני בניצוח תזמורת יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון במוסיקה B.Mus או בעלי תואר ראשון B.A דו חוגי – ובתנאי שאחד מן החוגים הוא חוג מעשי במוסיקה. על המועמדים להיות בעלי ציון ממוצע של 80 לפחות במקצועות העיוניים בתואר הראשון, וציון ממוצע של 90 לפחות במקצועות המוסיקליים המעשיים בתואר הראשון (נגינה, קומפוזיציה, ניצוח, או זימרה). בכל מקרה, הקבלה ללימודים מותנית באישור של ועדת קבלה.
 
במקרה שהתלמיד סיים את לימודי התואר הראשון יותר משנה קודם להרשמה לתואר השני, הוא יחויב גם בבחינת כניסה מוסיקלית מעשית, וכך גם במקרה שהתואר הראשון שלו איננו מאוניברסיטת תל אביב. למסלול המחקרי יתקבלו תלמידים שסיימו את השנה הראשון בציון של 90 לפחות בעבודה סמינריונית, ובאישור ועדת קבלה, המותנה גם בהצעת המחקר שיגיש התלמיד.
 
דרישות המסלול
 
על מנת לסיים בהצלחה את הלימודים במסלול זה, על הסטודנטים לעמוד בבחינת גמר מעשית שלקראתה יכינו שש יצירות לניצוח ועליהם להיבחן בעל פה על יצירות מסוימות. במבחן העל פה יש להוכיח בקיאות בתחום התיאוריה המוסיקלית - הרמוניות, מבנים צורניים, רקע סגנוני והיסטורי בהתאם ליצירה, ועוד. בנוסף, על התלמידים להיות נוכחים בחזרות של התזמורת ולהכין ארבע יצירות שונות לביצוע עמה. הגשת עבודת גמר או תזה, אף היא כמובן מהווה חלק אינטגרלי מדרישות סיום המסלול.
 
פרטים נוספים
 
בבית הספר מציעים מלגות לתלמידים מצטיינים לתואר שני, כאשר לעתים ניתן לזכות במסגרתן אף בפטור מלא משכר הלימוד. בנוסף, כדאי לדעת כי תלמידים מסיימי תואר שני בניצוח תזמורת יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp