רוצה פרטים על תואר שני במתמטיקה פיננסית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תואר שני במתמטיקה פיננסית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני במתמטיקה פיננסית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במתמטיקה פיננסית
 
הון תיאורטי ומעשי
 
מתמטיקה פיננסית הוא תחום שבו עוסקים בתרגום מודלים כלכליים שונים לכלים מתמטיים תיאורטיים, שיוכלו להיות מיושמים באופן אוטומאטי במערכות ממוחשבות. לפיכך, במקרה זה, הלימודים לתואר השני משלבים בין לא פחות משלוש דיסציפלינות שונות - מתמטיקה, כלכלה ומדעי המחשב. מטרתה של המתמטיקה הפיננסית היא לתרום להבנה טובה יותר של בעיות מימון מסוגים שונים ולשיפור המעקב והחיזוי של תהליכים כלכליים. תחום זה נעזר בשיטות מתקדמות לחישובים כמותיים, בשילוב עם מחשוב, ועם הבנה מעמיקה של תורות כלכליות.
 
על הלימודים
 
תואר שני במתמטיקה פיננסית נלמד בארץ, נכון להיום, באוניברסיטת בר אילן, כחוג הנבדל משאר המסלולים לתואר שני במתמטיקה המוצעים בפקולטה. במהלך הלימודים במסלול זה, נחשפים הסטודנטים לנושאים המשלבים בין ידע מתמטי ובין כלים נוספים מעולם המחשוב והתכנות, ומפתחים הבנה של תהליכים חברתיים וכלכליים המתרחשים במציאות. הבסיס המתמטי של הידע נשען על שיטות מתקדמות לחישובים כמותיים, כשימוש בפרקטלים, חשבון סטוכסטי, אומדן של תהליכי נדיפות באמצעים סטטיסטיים, ועוד.
 
הסטודנטים במסלול זה לומדים להבין את המרכיבים הקיימים בתיאוריות כלכליות שונות ומוכשרים להביע אותם בכלים המתמטיים המשוכללים, לצורך יצירת נוסחאות וערכים תיאורטיים של מניות, ניירות ערך ואופציות. בנוסף, במהלך התואר השני נחקרים נושאים כהערכת סיכונים וסיכויים בתיקי השקעות והערכת שוויים של נכסים ושל מהלכים פיננסיים נוספים באופן מדויק ככל האפשר. כמו כן, נלמדים נושאים כבינה מלאכותית וכשימוש בתוכנות ייעודיות לניהול פיננסי.
 
מתכונת הלימודים
 
לימודי תואר שני במתמטיקה פיננסית מוצעים במסלול שאינו מחקרי, או במסלול מחקרי (עם כתיבת תזה). לרוב, אפשר לעבור למסלול המחקרי לאחר סמסטר או שניים של לימודים במסלול המשותף לכולם. כמו כן, קיים הבדל בהיקף שעות הלימוד בין שני המסלולים; המסלול שאינו מחקרי נלמד בהיקף של כ – 23 שעות לימוד שבועיות, ואילו המסלול המחקרי – נלמד בהיקף של כ – 15 שעות שבועיות. בשני המסלולים משך הלימודים הוא כשנתיים רצופות (כולל סמסטר קיץ). הלימודים מתקיימים במתכונת של יומיים בכל שבוע, באופן המתאים גם לאנשים עובדים.
 
 
נושאי הלימוד
 
מנינו לפניכם כמה מן התכנים המצפים לכם בתכנית הלימודים:
 
 • תהליכים סטוכסטיים
 • ניהול סיכונים
 • כלכלה למתמטיקאים
 • תורת התמחור
 • מתמטיקה אקטוארית
 • תמחור אופציות
 • שיטות נומריות למימון
 • תורת המשחקים
 • סטטיסטיקה וניתוח נתונים
 • הערכת שווי חברה
 • כלי אופטימיזציה לכלכלנים
 • ניהול תיק השקעות
 • מודלים פיננסיים מתקדמים
 • ניתוח דו"חות כספיים
 • ועוד
 
תנאי הקבלה
 
למסלול יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון במתמטיקה או בתחומים נוספים של המדעים המדויקים, כמו גם בעלי תואר ראשון בתחומי המימון והכלכלה – בציון ממוצע סופי של 80 לפחות. מועמדים אשר אינם בעלי רקע אקדמי באחד מתחומים אלה יוכלו להצטרף לתכנית השלמות, בטרם הלימודים במסלול לתואר השני עצמו.
 
 
אפשרויות התעסוקה
 
בוגרי המסלול לתואר שני במתמטיקה פיננסית יוכלו להשתלב בתעשיות פיננסיות ובתעשיות עתירות ידע, העוסקות בפיתוח של תשתיות לניהול פיננסי, או שכבר משלבות בתוכן שימוש בתשתיות מסוג זה. בין השאר, הם יוכלו להשתלב בענף הבנקאות, בחברות ביטוח, ובחברות למימון ולהשקעות – בארץ ובעולם.
 
לסיום
 
תקן Basel II ("בזל 2") של האיחוד האירופי, שעודכן בשנת 2006 ועוסק בהלימות הון, דורש כיום מגופים העוסקים בפיננסים לנהל את עסקיהם בצורה מדויקת ומציאותית יותר, וכן זהירה ומחושבת יותר. לפיכך, תחום המתמטיקה הפיננסית – ובשילוב עם אמצעים נוספים העוסקים בפתרון בעיות חישוביות ומימוניות מורכבות – הולך ותופס מקום נרחב בשימוש בבנקים, וכן במסגרות ממשלתיות ובתאגידי הון גדולים. בואו ללמוד מקצוע חדש, המותאם לדרישות השוק הבינלאומי.
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני במתמטיקה פיננסית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני במתמטיקה פיננסית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני במתמטיקה פיננסית
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp