רוצה פרטים על תואר שני במשפט עברי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תואר שני במשפט העברי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני במשפט עברי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני במשפט עברי

 

לימודים מתקדמים למקצוע קדום

 

המשפט העברי הוא חוק עתיק יומין בתרבות העברית והיהודית, ובמשך שנים רבות הוא שימש כמשפט היחידי בעל התוקף, בעולם היהדות. כיום, הוא נמצא בשימוש בעיקר בבתי הדין הרבניים, ומאחר שמדובר בבתי דין המעורבים בתחומים רבים בחיינו במדינת ישראל, חשוב להכיר אותו לעומק. לימודי תואר שני במשפט עברי יעניקו לכם את הכלים לעשות זאת בהצלחה.


על המסלולים בתחום

 

התכניות ללימודי תואר שני במשפט עברי משלבות לימודי משפטים לתואר שני עם הכרת הלכות ודינים מן החוק היהודי, והבנה של אופן פעילותה של מערכת החוק העברית – מאז ימי קדם, ועד היום. מטרה נוספת של מסלולי לימוד אלה היא מתן כלים המאפשרים הבנה של המשפט העברי לאור המשפט המודרני הנהוג בבתי המשפט בארץ, עריכת היקשים וקישורים ביניהם, ואפשרות למחקר של שני התחומים – זה לאור זה. תכניות הלימוד מוצעות במסלולים מחקריים (עם כתיבת תזה), או במסלולים שאינם מחקריים. המסלולים בתחום מעניקים תעודת מוסמך LL.M לבעלי תואר ראשון במשפטים, או תעודת מוסמך M.A לבעלי תואר ראשון בתחומים אחרים.

 

 

נושאי הלימוד

 

תכני הלימוד משתנים מעט בין התכניות השונות. מבין הנושאים הנכללים בתכניות הלימוד, נמצאים גם הנושאים הבאים:

 

 • עילות גירושין
 • תורת המשפט
 • חקר המשפט העברי
 • דיני חוזים
 • מבוא למשפט ישראל
 • דיני עונשין
 • משפט עברי פוזיטיבי
 • דיני משפחה
 • זכויות האדם במשפט העברי
 • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט – המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט נמצא בהוד השרון ומציע מסלול הנפרש על פני 5 סמסטרים ברצף. מתכונת הלימודים מתאימה לאנשים עובדים והיא מחולקת ליום בשבוע החל משעות אחר הצהריים, ויום שישי בנוסף. המסלול במרכז אינו מסלול מחקרי (ללא תזה).

 

 • האוניברסיטה העברית – מציעה תכנית המתמקדת בחקר המשפט העברי ומדעי היהדות, ומקיפה 32 נקודות זכות. הלימודים בתכנית זו נמשכים כשנתיים, ואפשר לבחור בין מסלול מחקרי (עם כתיבת תזה) ובין מסלול שאינו מחקרי.


קהל היעד ותנאי הקבלה

 

לימודי תואר שני במשפט עברי מיועדים לכל מי שמעוניין להרחיב את ידיעותיו ואת יכולותיו המחקריות בתחום זה. למסלולים אלה יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון במשפטים, בממוצע של 80 לפחות. בחלק מהמוסדות יכולים להתקבל למסלול בעלי תואר ראשון במדעי היהדות, ובאחרים מתקבלים מועמדים גם מתחומי דעת נוספים. בכל מקרה, מי שאינם בעלי תואר ראשון במשפטים יחויבו בלימודי השלמה מתחום המשפט, בהיקפים שונים ובהתאם לתכנית הלימוד במוסד המסוים. בנוסף, במרבית התכניות נדרש "פטור" בשפה האנגלית לצורך קבלה למסלול.


לסיכום

 

בוגרי התכניות לתואר שני במשפט עברי מציידים עצמם בכלי רב ערך לעריכת הקישורים וההיקשים בין עולם המשפט העברי המסורתי ובין המשפט המודרני הנהוג במערכת המשפטית בכללה כיום. תואר זה מעניק לאוחזים בו ערך מוסף מקצועי בכל תחום שבו הם עוסקים, ודאי וודאי בענף המשפטים. באמצעותו יוכלו לייעץ בתחומים הקשורים בשני הענפים ובתחומים בהם הם משיקים זה לזה – כתחום דיני המשפחה, לדוגמה. בנוסף, הבוגרים יוכלו לבחור להעמיק את המחקר הקיים בתחום, או להמשיך ללימודי דוקטורט.
 

אולי ברצונך לקרוא גם על:

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני במשפט עברי?

רוצה לדעת יותר על תואר שני במשפט עברי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני מדעי החברה

התקבלו 92 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp