רוצה פרטים על תואר שני במשפטים ללא משפטנים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי משפטים ללא משפטנים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני במשפטים ללא משפטנים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במשפטים ללא משפטנים

 

מאת: ד"ר ענת רפופורט

 

אין ספק, כי בימינו, תואר ראשון כבר לא מהווה אמצעי מספק כדי להתפתח בעולם הקריירה התחרותי והמהיר. לפיכך, משמש התואר השני כלי חשוב עבור כל מי שמעוניין ליצור לעצמו הזדמנויות חדשות ואפשרויות לקידום. רבים יבחרו להמשיך בלימודיהם לתואר השני בתחום בו למדו לתואר הראשון, אך לא מעטים יפנו לכיוונים אחרים ומגוונים.

 

בחירה בלימודים מתקדמים, בתחום השונה מתחום התואר הראשון, מאפשרת לבוחרים בה את ההזדמנות לרכוש לעצמם ידע בנושאים שלא הכירו קודם לכן, ולפתוח לעצמם אפיקים חדשים. אפשרות מעניינת אשר קיימת כיום, לאלה המחפשים ללמוד לתואר מתקדם, היא תואר שני במשפטים ללא משפטנים.

 

קהל יעד

 

מסלול זה לתואר שני במשפטים מיועד לאלה אשר ידע משפטי יכול להועיל להם במקצוע בו הם עוסקים כגון כלכלנים, מנהלים, רואי חשבון, מתווכי נדל"ן, או לכל אלה אשר העולם המשפטי מושך ומסקרן אותם, וברצונם להעשיר את ידיעתם בנושא.

 

חשוב לציין, כי בעלי תואר זה אינם יכולים לעסוק בעריכת דין או מתן ייעוץ משפטי.

 

עבודה בפועל של בעלי תואר שני במשפטים ללא משפטנים


בניגוד לתואר הראשון במשפטים, תואר זה אינו מקנה מקצוע, אלא נועד לרכישת השכלה בתחום לבעלי רצון בהעשרה ובהתפתחות. ישנם בעלי מקצועות שונים שתואר שני יכול להועיל בעבודתם.


פסיכיאטרים ורופאים כגון רופא תעסוקתי או פתולוג אשר כותבים חוות דעת לבית משפט יכולים לקבל כלים שימושיים מתואר שני במשפטים ללא משפטנים, שיקנה להם ידע כללי והתמצאות בהליכים משפטיים מגוונים. אותו הדבר נכון גם לגבי עובדים סוציאלים אשר מגישים תסקירים וחוות דעת לבית המשפט, בהם עובדים סוציאליים אשר עובדים בלשכת הרווחה ומטפלים במקרים של גירושים שחוות הדעת שלהם משפיעה על ההחלטה מי יהיה ההורה המשמורן. באותו האופן גם פסיכולוגים אשר כותבים חוות דעת לבית משפט, יכולים לרכוש ידע רב בתואר שני כזה.


מנהלי עסקים או חברות גדולות, יכולים להרוויח מרכישת ידע משפטי, כדי להתמצא בחוזים עליהם הם חתומים. כתבים לענייני פלילים ומשפט יכולים אף הם להיתרם מרכישת תואר שני במשפטים ללא משפטנים, כדי לדייק את סיקוריהם. קרימינולוגים, העובדים עם פושעים, יזכו בראייה רחבה יותר של המקרים בהם הם מטפלים, במידה וילמדו תואר שני במשפטים ללא משפטנים.


מדענים או יזמים אשר מעוניינים לרשום פטנט עשויים להיתרם מלימודי תואר שני בהתמחות של עריכת פטנטים. גם מי ששואף לקריירה פוליטית או ציבורית ייתרם מהשכלה של תואר שני במשפטים ללא משפטנים, כיוון שיהיה בקיא יותר בכל הנוגע למבנה מערכת החוק בישראל, כיצד חוקקו החוקים הקיימים וכיצד ראוי לנסח חוקים חדשים.


אקטיביסטים ופעילים חברתיים המעוניינים להקים עמותה או מתנדבים בעמותה, יכולים אף הם להרוויח מהשכלה משפטית, במידה והעמותה עוסקת בתחום אשר בא במגע עם החוק והמשפט בארץ.


תכונות הנחוצות למעוניינים ללמוד תואר שני במשפטים ללא משפטנים


נדרשת יכולת לימוד טובה, שכן ציוני התואר הראשון מהווים את תנאי הקבלה למסלול. כמו כן נדרשת יכולת לוגית - אנליטית כדי להבין את ההגיון שבחוקים ואת השלכותיהם. בנוסף, נדרשת גם יכולת ביטוי טובה בכתב, כדי להתנסח כהלכה בכתיבת העבודות והמבחנים.


כדי ללמוד תואר שני עם התמחות בתחום המסחרי נדרשת השכלה עסקית מתאימה. כדי להתמחות בתחום הפטנטים יש צורך ברקע מדעי או משיכה לתחומים אלו ויכולת ללמוד אותם באופן עצמאי.


תנאי ההעסקה ושכר


תנאי ההעסקה של בעלי תואר שני במשפטים ללא משפטנים לרוב אינם משתנים אם האדם עובד במגזר הפרטי. במגזר הציבורי ישנה תוספת שכר עבור מי שלמד לתואר שני.

 

 

היכן לומדים?

 

  • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט (הוד השרון)
  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)
  • אוניברסיטת חיפה
  • המסלול האקדמי המכללה למנהל (ראשון לציון)
  • האקדמית נתניה
  • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן)
  • הקריה האקדמית אונו

 

חשוב לציין, כי תואר שני זה, אינו מאפשר עיסוק בעריכת דין. בנוסף, הלימודים במסלול אינם מוכרים כחלק מהחובות לתואר ראשון במשפטים.

 

מי אשר יהיה מעוניין, בתום לימודיו לתואר השני, לעסוק בעריכת דין או מתן ייעוץ משפטי, יוכל להצטרף למסלול המיוחד לתואר ראשון במשפטים, הקיים במכללת נתניה. מסלול זה מיועד לבוגרי תואר שני במשפטים ללא משפטנים מאוניברסיטת בר אילן, אורכו שנתיים, ובסופו ניתן לגשת להתמחות ובחינות הלשכה.

 

תנאי קבלה

 

תואר ראשון ממוסד לימודים אקדמי מוכר בארץ או בחו"ל, בממוצע ציונים של 80 ומעלה. מועמדים בעלי תואר ראשון מאוניברסיטה מחו"ל, מתבקשים להציג תרגום של תעודותיהם ממתורגמן מוסמך, ולצרף אישור משגרירות המדינה בה למדו המוכיחה את ערך התעודה. בנוסף, יידרשו להיבחן במבחן כניסה GMAT, GRE, כפי שמקובל בעולם.

 

 

תכנית הלימודים

 

קיימים שני מסלולים בבית הספר למשפטים:

 

  1. תואר מיועד לבוגרי תואר ראשון בכלכלה, מנע"ס וחשבונאות.
  2. תואר לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה והרוח.

 

* בשני המסלולים אין דרישה לכתיבת תזה.

 

 

בחירת קורסים

 

בוגרי תואר ראשון בכלכלה, מנהע"ס וחשבונאות יוכלו לבחור מתוך מגוון של קורסים שונים בתחומי המשפט המסחרי, המשפט המנהלי, דיני עבודה ודיני מיסים.

 

בוגרי תואר ראשון במדעי הרוח, מדעי החברה ומדעי היהדות יוכלו לבחור מתוך מגוון של קורסים שונים בתחומי המשפט הציבורי, דיני משפחה, דיני עבודה ודיני חוזים.

 

הלימודים הינם בהיקף של 56 נקודות זכות, ועל הסטודנטים מוטלת חובת השתתפות בקורסים המיוחדים לתכנית. בנוסף, עליהם לכתוב שתי עבודות סמינריוניות, מתוך ההיצע המוצג להם.

 

תנאי לסיום הלימודים במסלול זה הוא ממוצע ציונים של 75 לפחות.

 

משך הלימודים

 

הלימודים במסלול מתקיימים במסלול מקוצר של שנה: כלומר, ארבעה סמסטרים עוקבים.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני במשפטים ללא משפטנים?

רוצה לדעת יותר על תואר שני במשפטים ללא משפטנים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני במשפטים ללא משפטנים

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 3.8 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp