תואר שני למנהלים במנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני למנהלים במנהל עסקים - האוניברסיטה העברית.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר שני למנהלים במנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים
 
ברשת הכלכלה
 
לאור משברי הכלכלה הפוקדים את העולם כולו בשנים האחרונות, בחרה האוניברסיטה העברית לפתח תכנית מיוחדת לתואר שני, שתעסוק בפתרונות אפשריים לבעיות של חוסר ודאות ותנודות גדולות ומהירות בכלכלה. התכנית במנהל עסקים במסלול תואר שני למנהלים נועדה להכשיר אנליסטים פיננסיים, מומחים במימון, בהשקעות בשוק ההון, בבנקאות ובהנדסה פיננסית.
 
בין חברי הוועדה המייעצת לתכנית תוכלו למצוא גם: רואה חשבון בעל חברה הנותנת שירותי ייעוץ פיננסי למנהלים, והמהווה רשת חברתית ליצירת קשרים עסקיים ולשיתוף ידע; המנהל הפיננסי של חברת טבע; ראש עיריית ירושלים; עורך TheMarker Media; ועוד. מרצי התכנית כוללים חברי דירקטוריון, מנהלים פיננסיים בכירים, יושבי ראש בוועדות כלכליות, מפקחי בנקים, יועצים כלכליים לממשלה ועוד – כולם בעלי תואר שלישי לפחות, כשמאחוריהם שנים רבות של ניסיון מקצועי מעשי.
 
מתכונת הלימוד
 
התכנית לתואר שני למנהלים במנהל עסקים נפרשת לאורך שנתיים אקדמיות. היקף שעות הלימוד בכל שבוע נע בין 13 ל – 15 שעות. השיעורים מתקיימים יום אחד באמצע שבוע משעות הצהריים עד הערב, וביום שישי בבוקר. באמצע השבוע הלימודים נערכים בירושלים בהר הצופים, ואילו בימי שישי המפגשים נערכים במרכז עזריאלי.
 
תכנית הלימודים
 
התכנית לתואר שני במנהל עסקים כוללת 53 נקודות זכות אקדמיות, והיא מורכבת מלימודי מבוא בניהול וכלכלה, מרכישת ידע תיאורטי בבנקאות והנדסה פיננסית, מהרצאות אורח, מסמינרים, מסדנאות מעשיות, מסיור לימודי בחו"ל ומעבודת גמר. במהלך התכנית הסטודנטים ישתתפו בסדנא מעשית בתחום המימון, שבה יתרגלו בעזרת מיקרו מחשבים בנייה של תיקי השקעות, תכנון תזרימי מזומנים ותמחור נכסים. כמו כן, הסטודנטים יתנסו בעבודה עם כלי ניתוח וניהול השקעות לאור נתונים שיאתרו במערכות מידע ייעודיות לתחום המסחר בניירות ערך.
 
במסגרת הסיור הלימודי בחו"ל נוסעים יחד משתתפי התכנית לניו יורק ומבקרים בבורסות ובחברות למימון, כמו ה – City Bank לדוגמא. הם שומעים הרצאות מפי מרצים מאוניברסיטת ניו יורק, ולעיתים גם מאת חוקרי אוניברסיטאות פרינסטון, בוסטון וקולומביה. כמו כן, הם זוכים ללמוד ממנהלים בכירים בחברות ענק כסטרן סטיוארט ומיקרוסופט.
 
עבודת הגמר נערכת בזוגות או בקבוצה של שלושה סטודנטים בליווי צמוד של מרצה. בעבודה זו אמורים הסטודנטים להציג בעיה בתחום מסוים, הרלוונטי לכיוון הלימודי והיישומי הכללי שבו בחרו לעסוק בתכנית. לבעיה זו עליהם להציע פתרון מתאים ואפקטיבי. עבודת הגמר היא מרכיב חשוב ביותר בתכנית הלימודים.
 
נושאי הלימוד
 
הסטודנטים בתכנית לתואר שני למנהלים במנהל עסקים לומדים על מקומה של הפירמה במערכת הכלכלית והפיננסית הרחבה ומקבלים תשובות לשאלות כגון: מאיפה מגיע הכסף? מיהו ומהו תפקידו של המתווך הפיננסי? כיצד זורם הכסף בעורקי הפירמה? איך מטפלים בכספי החברה בעת אינפלציה? באיזה אופן ממנים החלטות המתקבלות בהנהגת הפירמה? וכן הלאה.
 
נושא ההשקעות נלמד בתכנית, ובתוכו כלולים דיונים על הערכת חברות, תהליכי ניהול סיכונים, מקומן של אגרות החוב בשוק ההון העולמי, ניתוח מניות בגישת האופציות ועוד. בתוך כך הסטודנטים מכירים את כלי ההנדסה הפיננסית לעיצוב, תמחור וניהול של חבילות השקעה, חסכון, הלוואה ותכניות פיננסיות נוספות.
 
נושאי לימוד נוספים הם:
 
 • מבנה הריבית העתידי
 • סטטיסטיקה
 • בעיות במשק הישראלי
 • ניתוח דוחות כספיים
 • מיסוי שוק ההון בישראל
 • דיני חברות ושותפויות     
 • התנהגות פירמות וצרכנים
 • ועוד
 • מסחר בניירות ערך ובמט"ח    
 
 
קהל יעד ותנאי קבלה
 
מסלול זה באוניברסיטה העברית פונה לא רק אל מנהלים, אלא לכל מי שמתעתדים למשרות ניהוליות ואין להם ניסיון בתחום, ובכלל זה – גם לבוגרי מקצועות המדעים וההנדסה, השואפים להשתלב בענפים פיננסיים במשק. הקבלה לתכנית לתואר שני למנהלים מותנית בתואר ראשון עם ממוצע שאינו נמוך מ – 75, וברקע בכלכלה, שוק ההון ובנקאות. בתכנית פועלות מכינות בכלכלה, מתמטיקה וסטטיסטיקה.
 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

ssssssssss

פורום לימודי מנהל עסקים

במה עובדים אחרי תואר במנהל עסקים?
משה סיני
3 תגובות
תואר 2 במנהל עסקים התמחות בנדלן
רון אגדי
1 תגובות
דלת כניסה לראיית חשבון
שחר
1 תגובות
התלבטות - תואר שני במנהל מערכות בריאות או מנהל עסקים?
תילין
1 תגובות
תואר שני בהתמחות ייעוץ ארגוני
זיו
1 תגובות
התמחות נדלן בתואר במנהל עסקים
רותם
1 תגובות
רישום לקורס תואר שני בניהול מצבי חירום
יניב כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל985 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון589 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני במנהל עסקים

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
Whatsapp Whatsapp