תואר שני במנהל עסקים במגמה למנהיגות חברתית באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים במגמה למנהיגות חברתית באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני במנהל עסקים במגמה למנהיגות חברתית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

מנהל עם נשמה

 

עולם הארגונים שאינם למטרות רווח, המלכ"רים, הוא עולם שהיה קיים מאז ומתמיד, אך בשנים האחרונות הוא מקבל במה רחבה יותר ויותר, וזאת בזכות התפתחותו העצומה והתרבות הארגונים המשתייכים אליו. אחד ממסלולי ההכשרה המתמחים בלימודים הייחודיים לענף זה הוא המסלול לתואר שני במגמה למנהיגות חברתית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הלימודים מהווים התמחות במסגרת תואר שני במנהל עסקים.

 

על מסלול הלימודים באוניברסיטת בן-גוריון

 

המסלול ללימודי תואר שני במנהל עסקים במגמה למנהיגות חברתית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב הוא אחד מהמסלולים הייחודיים הקיימים כיום להכשרת אנשים המתמחים בסוג הניהול הדרוש למוסדות המשתייכים למגזר הראשון – הוא המגזר הממשלתי, ולארגוני המגזר השלישי – אותם גופים הפועלים לקידום מטרות חברתיות, שלא למטרות רווח.

 

תכנית זו מאגדת בתוכה את כל יסודות הניהול ואת הבסיסים החיוניים הדרושים למנהל עסקים בכל תחום, בד בבד עם הדגשים הייחודיים – מנהיגותיים, כלכליים ואחרים – הנוגעים לניהול ארגונים ממשלתיים ולניהול ארגונים ללא מטרות רווח. מטרת הלימודים במסלול זה היא הכשרת מנהלים המומחים בניהול גופים ציבוריים, מנהלים בעלי חזון וכושר מנהיגות, בעלי ידע מעמיק והבנה של המורכבות החברתית והאזרחית הקיימת בישראל כיום – וכמובן, בעלי כלים מעשיים ברמה גבוהה.

 

מתכונת הלימודים

 

היקף המסלול במנהל עסקים לתואר שני במגמה למנהיגות חברתית הוא 60 נקודות זכות לתואר מלא, והוא נלמד במתכונת ללא עבודת מחקר (תזה). הלימודים נמשכים ברצף על פני כשישה עשר חודשים, כאשר הם מתחילים בדרך כלל בסמסטר קיץ, ונפרשים על פני שלושה ימים מלאים בכל שבוע.

 

תכני הלימוד בתכנית זו למנהל עסקים

 

תכני הלימוד בתכנית התואר השני למנהל עסקים במגמה למנהיגות חברתית מתחלקים לשלושה תחומים מרכזיים – לימודי יסוד, לימודים בתחום מנהל עסקים, ולימודי הקשורים במנהיגות ובסוגיות חברתיות. כך, בין הנושאים הנלמדים בתכנית זו, נכללים גם נושאים כגון:

 

  • עסקים חברתיים
  • מימון
  • החברה בישראל
  • ניהול שיווק
  • התנהגות ארגונית
  • ניהול פיננסי
  • סטטיסטיקה לניהול
  • כלכלה ניהולית
  • מדיניות ציבורית הקשורה במגזר השלישי
  • ועוד


 

תכנית הלימודים כוללת בנוסף גם סדנאות וסמינרים שבהם נלמדים ונחקרים מקרי מבחן ואירועים שונים הרלוונטיים לתחום, והיא כוללת אף התנסות מעשית.

 

תנאי הקבלה למסלול הלימודים

 

הקבלה לתכנית לימודים זו באוניברסיטת בן-גוריון אפשרית למועמדים בעלי תואר ראשון בממוצע מינימלי של 85 וכן – בעלי רקע מתאים בעבודה בתחום המגזר השלישי. בנוסף, כל המועמדים יידרשו לריאיון קבלה אישי ולשאלון, הבודקים את מידת מחויבותם לסוגיות חברתיות. שליטה טובה באנגלית היא קריטריון נוסף. שימו לב, כי בעלי ציון ממוצע נמוך מ-85 בתואר הראשון רשאים להגיש מועמדות אף הם, אך יידרשו להיבחן בחלק הכמותי של בחינת ה - GMAT.

 

פרטים נוספים על מסלול זה

 

המסלול למנהל עסקים במגמת מנהיגות חברתית באוניברסיטת בן-גוריון הוא מסלול השייך לפקולטה לניהול של האוניברסיטה, והוא נבנה ונערך בשיתוף עם קרן מנדל למנהיגות חברתית. בנוסף, בתכנית מוענקות מלגות של כמחצית משכר הלימוד, וקיימת אף אפשרות לקבלה של מלגות קיום. סגל ההוראה במסלול זה כולל מרצים בעלי שם בשטח המנהיגות החברתית בארץ, וכן מאוניברסיטאות בעולם.

 

לסיכום

 

התכנית הייחודית להכשרת מנהלים לארגונים המשתייכים למגזר הראשון ולמגזר השלישי, תצייד אתכם בתואר שני מכובד, במסלול לימודים מהנה, המועבר על ידי מיטב המרצים ובעלי הניסיון והמומחיות בתחום, וחשוב מכל – תוכשרו במקצוע שהוא גם פרקטי, גם ניהולי, וגם מאפשר לכם השתלבות במקומות שבהם עושים עבודה "עם נשמה".
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
חוות דעת של סטודנטים על תואר שני במנהיגות חברתית - בן-גוריון
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

אוניברסיטת בן-גוריון
14/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא אוהבת את הבירוקרטיה אוהבת את המזכירות, האנשים נחמדים מאוד. סה"כ מקום כיף ללמד בו.

על הקמפוס

הקמפוס קטן וחמוד, במיקום טוב בעיר. סה"כ נחמד . מחכה להתחיל חוגים ולהגיע למכון הכושר

טיפים

ממליצה מאוד למי שרואה את עצמו משתלב בניהול פרוייקטים חברתים. זה מסלול חדש ומעניין


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp