תואר שני במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית אחוה

מסלולים לתואר שני במכללה האקדמית אחוה

המכללה האקדמית אחוה מציעה שלל מסלולים לתואר ראשון ושני. בוגרי התואר הראשון בהתמחויות השונות, כמו חינוך לגיל הרך, חינוך מיוחד או חינוך יסודי יכולים להמשיך ולפתח את הקריירה שלהם דרך התואר השני שמוצע במכללה.

 

תכניות התואר השני מאפשרות למורים לפתח ראייה רחבה יותר של מקצוע המחנך, תוך פיתוח יכולות נוספות בתחום ההוראה. מעבר לידע האקדמי אותו צוברים המורים, התואר פותח בפניהם את האפשרות להתקדם לתפקידים גבוהים יותר במערכת החינוך ובתוך המוסדות בהם הם מלמדים, וכן להביא להעלאה במשכורתם.

 

קהל היעד

מסלולי תואר שני בחינוך במכללת אחוה מיועדים למאיישים תפקידים שונים במערכת החינוך הישראלית. מנהלי מוסדות חינוך, מורים, בעלי תעודת הוראה, ובוגרי תואר ראשון בחינוך, אשר עבדו במשך שלוש שנים לפחות בתפקיד חינוכי כלשהו, מהווים את קהל היעד אליו פונה התוכנית.

מסלולי הלימוד

במכללה האקדמית אחוה ניתן ללמוד במספר מסלולים לתואר שני:

 

 


תואר שני M.Ed במינהל מערכות חינוך

במהלך התואר שני במינהל מערכות חינוך הסטודנטים נחשפים להשפעות ולהשלכות של עבודת המחנכים בישראל. הם לומדים לעומק על גורמים ניהוליים שחשוב להביא בחשבון ובוחנים דרכים להטמעת בפועל בבתי ספר.

המסלול נמשך כשנתיים, השיעורים מרוכזים ביום בשבוע. כדי להתקבל לתוכנית זו, על המועמדים לעמוד בתנאים הבאים: למסלול היישומי: ציון 80 לפחות בתואר הראשון ובתעודת ההוראה, למסלול המחקרי ציון של 85 ומעלה בתואר הראשון, 3 שנות ניסיון בתפקיד חינוכי, מעבר ראיון אישי.

תואר שני בתרבות עם ישראל .M.A

 

התכנית לתואר שני בתרבות עם ישראל מקנה לסטודנטים שלל כלים להעמקה והעשרה של תרבות עם ישראל. הם נחשפים לשלל השקפות, דעות ואמונות ועל פיהם מפרשים תיאוריות וטקסטים חשובים ביהדות.

 

התכנית נפרשת על פני כשנתיים. שיעורים נערכים ביום שבועי אחד וכן במהלך חודשי הקיץ. כדי להתקבל למסלול, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים של 80 ומעלה.


תואר שני M.Ed בחינוך מתמטי לבית ספר יסודי

המסלול מיועד למורים לחשבון בכיתות היסודי, ומכיר להם תחום חדש, המתחקה אחר אופני החשיבה של ילדים הלומדים מתמטיקה, ועומד על הסיבות לקשיי תפישה שונים העולים בתהליך הלמידה. הסטודנטים מכירים גישות להערכת הישגי תלמידים במקצוע זה, תוך התייחסות לסוגים שונים של ילדים, כגון בעלי צרכים מיוחדים, מתקשים ומתקדמים.


התכנית אורכת כשנתיים, שיעורים מתקיימים במהלך יום אחד מרוכז באמצע השבוע. דרישות הקבלה לתכנית: תואר ראשון בממוצע 80 לפחות, תעודת הוראה במתמטיקה (או סיום מסלול התמקצעות במתמטיקה וקורסי השלמה כנדרש), שלוש שנות ניסיון לפחות בהוראה (לפחות שנה אחת בחינוך יסודי), ועמידה בראיון אישי.

 


תואר שני בחינוך מיוחד M.Ed.


מטרת התואר השני בחינוך מיוחד היא להכשיר אנשי הוראה לקידום של ילדים עם צרכים מיוחדים בגישה התרבותית והחברתית ובראייה הומניסטית. הסטודנטים מתוודעים לגישות מחקריות בתחום החינוך המיוחד ומקבלים כלים לערוך מחקרים משל עצמם.


התכנית נמשכת כשנתיים ובה מתקיימים שיעורים פעם בשבוע. כדי להתקבל יש צורך בתואר ראשון בממוצע של לפחות 85, בתעודת הוראה לחינוך מיוחד, ברמת פטור באנגלית ובוותק של שלוש שנים ומעלה בהוראה במסגרות חינוך מיוחד.

 

בתכנית נכללים גם לימודי תעודה למורים מומחים להערכה ולטיפול בלקויות למידה. תכנית זו מכשירה לאיתור קשיים שונים ולהמלצה על טיפול והוראה מותאמת לתלמידים עם לקות בקריאה ובכתיבה. היא משלבת לימוד עיוני עם התנסות מעשית, ומותנית בלימוד קורסי בחירה שונים.


תואר שני מוסמך בהוראה M.TEACH


תכנית התואר השני M.Teach מאפשרת לאקדמאים בתחומי ההיסטוריה, הספרות, הלשון ומדעי הטבע להצטרף כמורים למערכת החינוך ולהתמחות בהוראת הדיסציפלינה שלהם. שיעורים מתקיימים במשך יומיים בשבוע לתקופה של כשנתיים. בסיום התכנית על הסטודנטים להשתתף בסטאז' מעשי בהוראה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה

חוות דעת של סטודנטים על אחוה - תואר שני בחינוך

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
13/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת לפגוש את הסטודנטים ולראות שמנהלה אכפת מהסטודנטים

על הקמפוס

קמפוס נעים אווירה ביתית. נפתח מועדון בו ניתן לשבת באווירה נעימה וללמוד.

טיפים

אל תחששו לשאול, ישמחו לעזור לכם. הקפידו לא להחסיר כל שיעור חשוב.

המכללה האקדמית אחוה
07/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לימודי תואר שני בחינוך מתמטי הם באווירה נעימה ואישית ,הסביבה הלימודית במכללת אחווה מכילה ויש אוזן קש קרא עוד...

על הקמפוס

האוירה תומכת ומכילה , יש גישה אישית למנחים, ספרניות וצוות שמאוד רוצה ומוכן לעזור

טיפים

לשתף בבעיות את סגל המרצים או את ראש החוג , יש רצון טוב לעזור


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית אחוה

קבלה לתואר ראשון בעברית
מורה עברית
ללא תגובה
מכינה להשלמת שעות באמנות
אביטל
ללא תגובה
האם אפשר להחליף קורס חובה אחד באחר?
N
ללא תגובה
איזה קורסים מוכרים לגמול השתלמות?
ענת אהרן
ללא תגובה
חינוך מיוחד - שינוי שכבת גיל
הילה
1 תגובות
תואר ראשון רב תחומי
עליסה מרוז
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה לקלינאות תקשורת?
אורית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp