תואר שני במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במכללה האקדמית אחוה

מסלולים לתואר שני במכללה האקדמית אחוה

 

בבית הספר לתארים מתקדמים של המכללה האקדמית אחוה נמצאים בעיצומה של התפתחות משמעותית. לאחרונה אושרו תכניות לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית רגישת תרבות ותואר שני בייעוץ חינוכי. בשנים הקרובות צפויות להיפתח תכניות נוספות לקידום האקדמיה הישראלית.

 

ההוראה והמחקר במכללה ובבית הספר לתארים מתקדמים קשורים קשר הדוק לשדה הפדגוגיה ולעשייה החינוכית וכן למחקר בתחומים מגוונים, כדי לאפשר הפריה הדדית בין הוראה ומחקר המשרתים את מערכת החינוך, לבין מחקר והוראה בענפים אקדמיים אחרים.

 

תכניות התואר השני מאפשרות למורים לפתח ראייה רחבה יותר של מקצוע המחנך, תוך פיתוח יכולות נוספות בתחום ההוראה. מעבר לידע האקדמי אותו צוברים המורים, התואר פותח בפניהם את האפשרות להתקדם לתפקידים גבוהים יותר במערכת החינוך ובתוך המוסדות בהם הם מלמדים, וכן להביא להעלאה במשכורתם.

 

קהל היעד

מסלולי תואר שני בחינוך במכללת אחוה מיועדים למאיישים תפקידים שונים במערכת החינוך הישראלית. מנהלי מוסדות חינוך, מורים, בעלי תעודת הוראה, ובוגרי תואר ראשון בחינוך, אשר עבדו במשך שלוש שנים לפחות בתפקיד חינוכי כלשהו, מהווים את קהל היעד אליו פונה התוכנית.

מסלולי הלימוד

במכללה האקדמית אחוה ניתן ללמוד במספר מסלולים לתואר שני:

 

 

  • תואר שני בפסיכולוגיה קלינית רגישת תרבות (הענקת התואר מותנית באישור מל"ג)
  • תואר שני בייעוץ חינוכי
  • תואר שני במינהל מערכות חינוך
  • תואר שני בתרבות עם ישראל
  • תואר שני בחינוך מיוחד
  • תואר שני בחינוך מתמטי לבית הספר היסודי
  • תואר שני מוסמך הוראה M.Teach


תואר שני M.Ed במינהל מערכות חינוך

במהלך התואר שני במינהל מערכות חינוך הסטודנטים נחשפים להשפעות ולהשלכות של עבודת המחנכים בישראל. הם לומדים לעומק על גורמים ניהוליים שחשוב להביא בחשבון ובוחנים דרכים להטמעת בפועל בבתי ספר.

המסלול נמשך כשנתיים, השיעורים מרוכזים ביום בשבוע. כדי להתקבל לתוכנית זו, על המועמדים לעמוד בתנאים הבאים: למסלול היישומי: ציון 80 לפחות בתואר הראשון ובתעודת ההוראה, למסלול המחקרי ציון של 85 ומעלה בתואר הראשון, 3 שנות ניסיון בתפקיד חינוכי, מעבר ראיון אישי.

תואר שני בתרבות עם ישראל .M.A

 

התכנית לתואר שני בתרבות עם ישראל מקנה לסטודנטים שלל כלים להעמקה והעשרה של תרבות עם ישראל. הם נחשפים לשלל השקפות, דעות ואמונות ועל פיהם מפרשים תיאוריות וטקסטים חשובים ביהדות.

 

התכנית נפרשת על פני כשנתיים. שיעורים נערכים ביום שבועי אחד וכן במהלך חודשי הקיץ. כדי להתקבל למסלול, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים של 80 ומעלה.


תואר שני M.Ed בחינוך מתמטי לבית ספר יסודי

המסלול מיועד למורים לחשבון בכיתות היסודי, ומכיר להם תחום חדש, המתחקה אחר אופני החשיבה של ילדים הלומדים מתמטיקה, ועומד על הסיבות לקשיי תפישה שונים העולים בתהליך הלמידה. הסטודנטים מכירים גישות להערכת הישגי תלמידים במקצוע זה, תוך התייחסות לסוגים שונים של ילדים, כגון בעלי צרכים מיוחדים, מתקשים ומתקדמים.


התכנית אורכת כשנתיים, שיעורים מתקיימים במהלך יום אחד מרוכז באמצע השבוע. דרישות הקבלה לתכנית: תואר ראשון בממוצע 80 לפחות, תעודת הוראה במתמטיקה (או סיום מסלול התמקצעות במתמטיקה וקורסי השלמה כנדרש), שלוש שנות ניסיון לפחות בהוראה (לפחות שנה אחת בחינוך יסודי), ועמידה בראיון אישי.

 


תואר שני בחינוך מיוחד M.Ed.


מטרת התואר השני בחינוך מיוחד היא להכשיר אנשי הוראה לקידום של ילדים עם צרכים מיוחדים בגישה התרבותית והחברתית ובראייה הומניסטית. הסטודנטים מתוודעים לגישות מחקריות בתחום החינוך המיוחד ומקבלים כלים לערוך מחקרים משל עצמם.


התכנית נמשכת כשנתיים ובה מתקיימים שיעורים פעם בשבוע. כדי להתקבל יש צורך בתואר ראשון בממוצע של לפחות 85, בתעודת הוראה לחינוך מיוחד, ברמת פטור באנגלית ובוותק של שלוש שנים ומעלה בהוראה במסגרות חינוך מיוחד.

 

בתכנית נכללים גם לימודי תעודה למורים מומחים להערכה ולטיפול בלקויות למידה. תכנית זו מכשירה לאיתור קשיים שונים ולהמלצה על טיפול והוראה מותאמת לתלמידים עם לקות בקריאה ובכתיבה. היא משלבת לימוד עיוני עם התנסות מעשית, ומותנית בלימוד קורסי בחירה שונים.


תואר שני מוסמך בהוראה M.TEACH


תכנית התואר השני M.Teach מאפשרת לאקדמאים בתחומי ההיסטוריה, הספרות, הלשון ומדעי הטבע להצטרף כמורים למערכת החינוך ולהתמחות בהוראת הדיסציפלינה שלהם. שיעורים מתקיימים במשך יומיים בשבוע לתקופה של כשנתיים. בסיום התכנית על הסטודנטים להשתתף בסטאז' מעשי בהוראה.

 

תואר שני MA בפסיכולוגיה קלינית רגישת תרבות

 

מטרת התכנית להקנות לסטודנטים תשתית תיאורטית וכלים הנחוצים לעבודה אבחונית וטיפולית עם קהילות שלהן מאפיינים תרבותיים ייחודיים וכן עם האוכלוסייה הכללית על כל גווניה. בתכנית שני מסלולים, מסלול מחקרי ומסלול עם עבודת גמר. אורך התואר כשנתיים והוא כולל יומיים של לימודים בשבוע במכללה ויומיים נוספים להתנסות קלינית בשדה.

 

כדי להתקבל על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות, תנאי הקבלה כוללים גליון ציונים, שאלון אישי, ציוני מתא"ם ושתי המלצות - אקדמית והתנסות בשדה.

 

תואר שני MA בייעוץ חינוכי

 

במסלול מכשירים בוגרים שברשותם תובנות אשר משקפות גישה ייעוצית מקצועית, עקרונות פעולה מוגדרים וברורים וכן גמישות ויכולת התאמה להקשרים מערכתיים מסוימים לפי צורכיהם. משך התואר שנתיים, מרוכז ביום וחצי בשבוע ובסמסטר קיץ. מתקבלים בעלי תואר ראשון בממוצע 85 ומעלה, יש לעבור ראיון קבלה. תיתכן דרישה להשלמות קורסים בפסיכולוגיה.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp