לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני > תואר שני במדעי הרוח

תואר שני מדעי הרוח


מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני במדעי הרוח? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תואר שני משפטים
תואר שני מנהל עסקים
תואר שני כלכלה
תואר שני בחינוך
תואר שני חשבונאות
תואר שני פסיכולוגיה
תואר שני למנהלים
תואר שני מדעי המחשב
תואר שני במדעי החברה
תואר שני בהנדסה
 
 
לימודי ערב - תואר שני
תואר שני בסיעוד
תואר שני בשיווק
תואר שני עבודה סוציאלית
תואר שני אדריכלות
תואר שני בייעוץ ארגוני
תואר שני במתמטיקה
תואר שני תקשורת
תואר שני במדעי הרוח
תואר שני בפיזיקה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תואר שני מדעי הרוח

 

מדעי הרוח, כשמם, עוסקים בעניינים של "רוח", כלומר בכל מה שאינו חומרי, מוחשי או פיזי. משום כך, חוקרים רבים מתחבטים בסוגייה כיצד ניתן לקרוא לדיסיפלינות השונות הנלמדות במדעי הרוח מדעים, שהרי, לא ניתן למדוד או לחקור בצורה אמפירית עניינים שב"רוח". עם זאת, לכל דיספלינה במדעי הרוח קיימת דרך ייחודית לבחינה ולניתוח של מאפייניה.

 

ההיסטוריון למשל, עוסק בחשיפת "עובדות" היסטוריות שהתרחשו בתקופות מוקדמות יותר ולשם כך עליו לרכוש את הכלים המתאימים שבאמצעותם יוכל לכתוב לחקור את ההיסטוריה.

 

תחום מדעי הרוח עוסק בתיאוריות ובחקר מאפיינים שלא ניתנים להוכחה מדעית. המסלולים ללימודי תואר שני במדעי הרוח מאפשרים לסטודנטים להעמיק את ידיעותיהם ולהתמחות באחד מתחומי הרוח וביניהם: פילוסופיה, ספרות, מדעי היהדות, בלשנות, תאולוגיה, היסטוריה וארכיאולוגיה, גיאוגרפיה, תולדות האמנות ומוסיקה.

 

תוכנית הלימודים

 

ישנם מספר תחומים הנלמדים כתואר שני במדעי הרוח ביניהם:

 

 • לימודי תואר שני בספרות - בתוכנית לימודים זו לומדים הסטודנטים להעמיק ולהרחיב את ידיעותיהם הספרותיות תוך קריאה בקורתית ולמידת מתודולוגיות מחקר מגוונות בספרות. לימודים אלה מתקיימים בכמה מסלולים שונים המוצעים במוסדות השונים כשהמשותף לרוב המסלולים הוא העיסוק בהשוואה בין הספרויות השונות בכל תקופה.

  לימודי תואר שני בספרות כוללים תחומי לימוד וקורסים רבים, ביניהם: תרבות ישראל- ספרות מחשבה והיסטוריה, כתיבה יוצרת, שירה, תרבות ישראל, אסתטיקה של הספרות, טקסטואליות, ביקורת ספרות, חקר תרבות, יצירה, סיפורי אגדה, סיפורת, רטוריקה, אנתרופולוגיה, פואטיקה, ספרות ופילוסופיה ועוד.

 

 • תואר שני בפילוסופיה - התוכנית ללימודי תואר שני בפילוסופיה מעמיקה את הידע וההתבוננות של הסטודנט בטקסטים פילוסופיים אשר נכתבו לאורך הדורות. הסטודנטים רוכשים כלים להבנת עולם המושגים הפילוסופי מזוית ראייה בקורתית.

 

 • לימודי תואר שני בהיסטוריה - בתוכנית זו הסטודנטים רוכשים כלים להבנה וניתוח היסטורי של תהליכים חברתיים, כלכליים, מגדריים, צבאיים, תרבותיים ועוד.

  תוכנית הלימודים מציעה קורסים העוסקים בשיטות מחקר היסטוריות במטרה להכשיר חוקרים והיסטוריונים מוכשרים. ניתן ללמוד תואר שני בהיסטוריה מוצע במגוון מסלולים, ביניהם, תואר שני בהיסטוריה כללית, בהיסטוריה של עם ישראל, העת העתיקה, העת החדשה, היסטוריה של המזרח התיכון, ימי הביניים, העת החדישה המוקדמת, אירופה בעת החדשה, המזרח התיכון ואפריקה ועוד.

 

 • לימודי תואר שני בבלשנות - התכנית לתואר שני בבלשנות עוסקת באוריינטציה תיאורטית מוצקה ובחקר שאלות בתחומי הליבה של הבלשנות (תחביר, סמנטיקה ,פונולוגיה, מורפולוגיה) . במהלך הלימודים נבחנים גם הקשרים בין תחומי הבלשנות לבין אלה השייכים לנוירו-בלשנות ,פסיכו-בלשנות, ובלשנות חישובית.

  ההכשרה לתואר שני בבלשנות יכולה לתרום רבות למקצועות הדורשים חשיבה אנליטית ויצירתיות, ולכן בוגרי התכנית יוכלו להשתלב בחברות היי-טק העוסקות במחקר ופיתוח בלשני, כמו חיפוש חכם באינטרנט או תרגום ממוחשב. התוכנית מוצעת במסלול מחקרי (עם תזה) ובמסלול כללי (ללא תזה).

 

 • לימודי תואר שני בתולדות האמנות - התכנית לתואר מוסמך בתולדות האמנות ותרבות חזותית מתמקדת בלימודי תיאוריה (בעיקר תיאוריה מודרנית ותיאוריה בת-זמננו) ובנושאים הקשורים בתרבות החזותית על גווניה השונים. בין המגמות המוצעות בתוכנית נכללות המגמה העיונית ומגמת האוצרות התורמות לקירוב תלמידי תולדות האמנות לתחומי העשייה האמנותית והמוזיאלית לסוגיה.

 

 • תואר שני בלימודי ארץ ישראל - בתוכנית הלימודים לתואר שני בלימודי ארץ ישראל, הסטודנטים מעמיקים את ידיעותיהם בהיסטוריה של ארץ ישראל, מפתחים חשיבה ביקורתית ורוכשים כלים ושיטות עבודה למחקר ולעשייה בתחומים של לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה. בכל המסלולים ללימודי ארץ ישראל, הסטודנטים מתמחים בתקופה מסוימת, כאשר בדרך כלל מתקיימת חלוקה למסלול העת החדשה ולמסלול העת העתיקה.

 

 • לימודי תואר שני ביהדות - תוכנית הלימודים לתואר שני ביהדות היא רב תחומית ומשלבת בין נושאי התמחות רבים הקשורים להיסטוריה, לדת ולתרבות היהודית. הסטודנטים רוכשים ידע עשיר בתחומים אלה, מפתחים חשיבה עצמאית וביקורתית ומפנימים את המשמעות הערכית של הנושאים הנלמדים.

  בין תחומי ההתמחות הנלמדים בתוכנית: מחשבת ישראל, תולדות עם ישראל, לימודי האישה, לימודי יהדות ואמנויות, לימודי ארץ ישראל, מקרא, תלמוד והלכה, מדרש ואגדה, תרבות ומרחב, חינוך יהודי, חינוך חברתי, מקצועות היהדות : תכנון, הוראה והדרכה, לימודי משפחה וקהילה, יהדות זמננו וספרות עברית ויהודית.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללמודי תואר שני במדעי הרוח הינם: תואר ראשון מתחום מדעי הרוח (בוגרים של תארים ממדעי החברה יידרשו בקורסי השלמה, בהתאם לדיסיפלינה הנבחרת) בממוצע 80 ומעלה, פטור מאנגלית ולעיתים פטור משפה זרה נוספת עד סוף שנה א' של הלימודים.

 

משך לימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר שני במדעי הרוח לרוב אורכת כשנתיים אקדמיות (לא כולל קורסי השלמה) כבסופם מוענקת תעודת מוסמך אוניברסיטה (M.A) במדעי הרוח.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד לתואר שני במדעי הרוח הינו שכר לימוד אוניברסיטאי העומד על סכום של בין 9,000 ל 14,000 ש"ח לשנה אקדמאית.

 

מוסדות לימוד

 

קיימים מספר מוסדות בארץ המציעים תואר שני במדעי הרוח ביניהן:

 

 • אוניברסיטת תל אביב - בפקולטה למדעי הרוח ניתן ללמוד תואר שני במספר דיסיפלינות ביניהן: היסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל, ספרות, פילוסופיה, ההיסטוריה של הרעיונות, ספרות השוואתית ועוד.

 

 • אוניברסיטת בר אילן - בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת בר אילן מציעה מגוון תארים שניים בחוגים לספרות, היסטוריה, היסטוריה של עם ישראל, פילוסופיה ועוד.

 

 • האוניברסיטה העברית - הפקולטה של מדעי הרוח באוניברסיטה העברית ניתן ללמוד לתואר M.A בתחומים מגוונים: פילוסופיה, היסטוריה, אומנות ועוד.
   

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי מדעי הרוח, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

רוצה לדעת יותר על תואר שני במדעי הרוח? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תואר שני במדעי הרוח
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד תואר שני במדעי הרוח

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני במדעי הרוח (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5    
שמעון,אוניברסיטת בר אילן, מדעי הרוח-חינוך, 19/10/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני מאוד אוהב את היחסים בין הסטודנטים ואת מגוון האפשרויות שמעניקה האוניברסיטה

על הקמפוס
הקמפוס מאוד גדול יש בו שירותים חברתיים ודתיים לסטודנט דתי כמוני וגישה מהירה למחלקות ומדורים שונים.
ציפי,אוניברסיטת בר אילן, תואר במדעי הרוח, 07/08/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
האוירה בקמפוס, התמיכה של המרצים, הנגישות לכל מקום, הספריה העשירה.

על הקמפוס
נעים לשהות בו במהלך ההפסקות. עושה רושם של אוירה ביתית. הכל נגיש . המזכירות מאירה פנים

    
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי מדעים
פורום לימודי משפטים
פורום לימודי תקשורת
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר שני בביוטכנולוגיה
תוכנית לימודים - לימודי וטרינריה
הכשרות למנהלים - הכשרות לבכירים
הסבת אקדמאים להוראה
תואר שני בסטטיסטיקה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שני
המרכז האקדמי רופין - תואר שני
תואר שני - המסלול האקדמי
הקריה האקדמית אונו
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
המרכז ללימודים אקדמיים - תואר שני
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תואר שני במדעי הרוח?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד תואר שני
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשותהמבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD