לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני מדעי החברה > תואר שני במדעי המדינה

לימודי מדעי המדינה לתואר שני


מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני במדעי המדינה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תואר שני תקשורת
תואר שני במדעי ההתנהגות
תואר שני פסיכולוגיה
תואר שני כלכלה
תואר שני בלימודי עבודה
תואר שני בייעוץ ארגוני
תואר שני בקרימינולוגיה
תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
תואר שני ביחסים בינלאומיים
מינהל ציבורי תואר שני
 
 
תואר שני במדעי המדינה
תואר שני בלוגיסטיקה
תואר שני בחינוך
תואר שני בגישור
תואר שני בדמוקרטיה
לימודי תכנון ערים - תואר שני
תואר שני בסוציולוגיה ארגונית
התפתחות הילד לתואר שני
תואר שני בפסיכולוגיה חברתית
לימודי עבודה סוציאלית קלינית לתואר שני

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תואר שני במדעי המדינה

 

מדי שנה, מסיימים מאות סטודנטים את מסלול הלימודים לתואר ראשון במדעי המדינה. לא אחת, הבוגרים בוחרים (אם לאחר הלימודים ואם בחלוף שנים) להמשיך במסלולי לימוד מתקדמים בענף אקדמי זה. תואר שני במדעי המדינה מעניק לסטודנטים ראייה רחבה ומעמיקה של נושאים מרתקים הנוגעים לפוליטיקה, ממשל, חברה וכדומה.

 

בדומה לתואר הראשון במדע המדינה, גם המסלול המתקדם לתואר שני כולל נגיעה בנושאים מקבילים ממדעי החברה כגון סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, תקשורת, כלכלה וכדומה. כמו כן, היות ומדובר בתואר שני במדעי החברה, תואר זה פונה גם לסטודנטים שלמדו תארים בתחומים כגון יחסים בינלאומיים, תקשורת וכדומה.

 

מטרת הלימודים

 

תואר שני במדעי המדינה מעניק לבוגרים כלים לעסוק בתחומים כגון פוליטיקה, תקשורת, יחסים בינלאומיים, כלכלה וכיוצא בזה. מדובר אפוא בדיפלומה הפותחת עבור הבוגר דלתות רבות, הן בשוק הציבורי והן בשוק הפרטי. בוגרי תואר זה מוצאים עצמם לא אחת בתפקידי מפתח במשרות ציבוריות וממשלתיות.

 

כמו כן, לעיתים פונים הבוגרים למשרות נחשקות בתחום התקשורת ועולם העסקים הפרטי. בוגרים רבים ממשיכים לאחר תום הלימודים לתארים מתקדמים (דוקטורט במדעי המדינה או תואר שני במקצועות נוספים). חלקם אף משתלב בתפקידים חינוכיים, באקדמיה ובמערכת החינוך.

 

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר שני במדעי המדינה משלבת קורסי יסוד לצד התמחויות בנושאים ספציפיים. בין תחומים אלו ניתן למצוא ענפים מרתקים כגון פוליטיקה, ממשל, חברה, יחב"ל, טרור, מנהל ציבורי, מדיניות ציבורית, שיווק פוליטי ועוד. כמו כן, ישנם מסלולי התמחות שונים כגון מסלולים לתואר שני בדיפלומטיה, תכניות לביטחון אסטרטגי, לתקשורת פוליטית וכדומה.

 

הלימודים לתואר זה יכולים להיות במסלול עם תזה, המאפשר המשך ללימודי דוקטורט. יודגש כי מסלולי הלימוד לתואר שני במדע המדינה אינם זהים במוסדות הלימוד השונים. אי לכך, בבואכם לבחור את מסלול הלימודים המתאים לכם, מומלץ לבחון לעמוק את תוכניות הלימוד השונות.

 

למי מיועד התואר?

 

תואר שני במדע המדינה פונה ראשית כל לבוגרי תואר ראשון בתחום זה. כמו כן, גם בוגרי תואר ראשון במסלולים מקבילים יכולים להפיק תועלת והנאה מתואר זה (לדוגמא, בוגרי תואר ראשון ביחסי בינלאומיים). היות ומדובר בתחום המשתייך למדעי החברה, מועמדים אשר למדו תארים ראשוניים בתחומים אלו יכולים אף הם לפנות למסלול מתקדם במדעי המדינה. עם זאת, ייתכן מאד כי סטודנטים אלו יידרשו לעמוד במספר קורסי השלמה וזאת בהתאם לדרישות המחלקה (קורסים נפוצים לעניין זה – מחשבה מדינית, מבוא לממשל ופוליטיקה, פוליטיקה ישראלית וכדומה).

 

היקף הלימודים ומשך הלימודים

 

לימודי תואר שני למדע המדינה אורכים כשנתיים. כמו כן, היות ומסלולים אלו פונים לא אחת לבוגרי תואר ראשון, היקף הלימודים מתאים גם לסטודנטים עובדים במשרה מלאה (דהיינו, לימודים בסופי שבוע ובשעות הערב). מיותר לציין כי סטודנטים אשר יבחרו בתואר מחקרי "ייאלצו" לפנות מעט יותר זמן על מנת לעמוד במטלות השונות במקביל לעריכת המחקר. עם זאת, לא אחת מוצעות מלגות לסטודנטים אלו אשר נאלצים להפחית מהיקף עבודתם במהלך הלימודים. בדומה לנאמר לגבי תוכנית הלימודים, גם בעניין היקף הלימודים, מדובר בסוגיה המשתנה ממוסד למוסד ומהתמחות להתמחות.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני במדעי המדינה דורשים כמובן תואר ראשון בתחומים רלוונטיים. רף הציון המינימאלי משתנה בין מוסדות הלימוד השונים, ובין תואר ראשון זה לאחר. במידה ואתם מעוניינים לבחון את קבלתכם ללימודים אלה עוד בטרם סיימתם את התואר הראשון, ישנה מוסדות אשר מאפשרים זאת על בסיס כ-80% מהציונים בתואר הראשון (לדוגמא, אוניברסיטת בר אילן). על פי רוב, הציון המינימאלי הדרוש על מנת להירשם לתואר שני במדע המדינה עומד על כ-80 לפחות בתואר הראשון.

 

מוסדות הלימוד

 

היות ותואר שני במדע המדינה נחשב לתואר יוקרתי אשר בוגריו משתלבים מדי שנה במשרות בולטות במשק הישראלי – הפרטי והציבורי, ניתן ללמוד מסלול זה בעיקר במוסדות המובילים. דהיינו, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון, האוניברסיטה הפתוחה והמרכז הבינתחומי.

 

כפי שצוין קודם לכן, כל מוסד לימודים מעמיד לרשות הסטודנטים מסלולים שונים בהתמחויות ספציפיות. לדוגמא, באוניברסיטת חיפה תוכלו ללמוד תואר שני במדע המדינה עם התמחות בנושאים כגון יחסים בינלאומיים, ממשל ורעיון מדיני, או מנהל ומדיניות ציבורית. לעומת זאת, סטודנטים אשר יהיו מעוניינים בלימודי תואר שני בתחום זה, בדגש עם לימודי ביטחון וצבא או מחשבה מדינית, יוכלו לבחור בלימודים באוניברסיטת בר אילן (המפעילה גם מסלולים ביחב"ל, פוליטיקה השוואית, ומנהל ומדיניות ציבורית).

 

בבואכם לבחור את מוסד הלימוד, חשוב שתתמקדו לא רק בנוחות ובמיקום האוניברסיטה (או המכללה), אלא גם בתחום המעניין אתכם והקרוב ביותר ללבכם. כפי שצוין לעיל, התואר השני מהווה דלת ללימודים אקדמיים נוספים ולמשרות ציבוריות ותפקידים בכירים. אי לכך, לעיתים עדיף "להתפשר" על מיקום ולבחור בהתמחות בה אתם מעוניינים לעסוק בסיום הלימודים. קל וחומר כאשר הלימודים נערכים בשעות נוחות אשר בדרך כלל מתאימות גם לעובדים במשרה מלאה.

 

שכר לימוד

 

מדי שנה משתנה שכר הלימוד לשנת לימודים בתואר שני. כמו כן, שכר הלימוד איננו זהה בין המוסדות השונים. תלמידי תואר שני, בדומה לתלמידי תואר ראשון, יכולים לבקש מלגות אשר יסייעו להם לממן את תקופת הלימודים. הדברים נאמרים ביתר שאת ככל שמדובר בלימודים מחקריים הכוללים תזה (והדורשים מהסטודנט להשקיע זמן רב יותר בלימודיו). ניתן להתעדכן בשכר הלימוד מול מוסד הלימודים בסמוך לתחילת שנת הלימודים.

 

 

מה עושים עם זה?

 

שאלה נפוצה ומתבקשת אשר עולה בקרב השוקלים לפנות ללימודים מתקדמים הינה - מה עושים עם התואר? במקרה זה התשובה הינה פשוטה. תואר שני במדע המדינה מהווה פתח למקצועות מרתקים, הן בתחום הציבור והן במשק הפרטי.

 

ראשית, במהלך הלימודים צוברים הסטודנטים קשרים עם אנשי מפתח בתחומים השונים ועבודות רבות מוצעות להם עוד בטרם סיום הלימודים. שנית, מדובר בתואר אשר ממקמם את בוגריו בתפקידים מרתקים, בעיקר בעבודה מול גורמי חוץ או גורמים מדיניים.

 

בוגרים רבים של תואר זה פונים לאחר הלימודים לעבודות באמצעי התקשורת, הפוליטיקה, הדיפלומטיה, משרד החוץ, וכן בייעוץ לחברות פרטיות העובדות עם גופים ציבוריים וממשלתיים. במידה ותהיו מעוניינים בכך, תוכלו להמשיך לאחר הלימודים לתארים מתקדמים נוספים (לדוגמא, לימודי דוקטורט במדע המדינה או בתחומים מקבילים).
 

רוצה לדעת יותר על תואר שני במדעי המדינה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תואר שני במדעי המדינה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד תואר שני במדעי המדינה

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני במדעי המדינה (17 חוות דעת)
התקבלו 17 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
עמרי,אוניברסיטת חיפה, מדעי המדינה - אוניברסיטת חיפה, 23/05/2017
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את היחס האישי עם הסגל האקדמי והמנהלי ואת הפלורליזם בו דוגל בית הספר

על הקמפוס
קמפוס נותן לי תקווה ואופטימיות כיוון שיש בו שילוב והרמוניה בין יהודים לערבים. אי של נורמליות
ערן,אוניברסיטת בר אילן, חינוך מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, 20/10/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
יחס לסטודנט, הגינות בלימודים, סגל איכותי שמשתדל לתת לסטודנטים הרגשה טובה

על הקמפוס
קמפוס גדול עם מגוון שרותים לסטודנט כולל קפטריה גדולה כיתות מרווחות
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום עבודה סוציאלית
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
דרישות קבלה לתואר שני במדעי ההתנהגות - האם תעמדו בציפיות?
דרישות קבלה לתואר שני במדיניות ציבורית
דרישות קבלה לתואר שני במדעי המדינה - מי בפנים?
תכנית עתידים או משרד החוץ? - ביקשת להתקבל לקורס צוערים?
דרישות קבלה לתואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שני מדעי החברה
אוניברסיטת אריאל
אוניברסיטת בן-גוריון
האוניברסיטה הפתוחה
האקדמית נתניה
האקדמית תל אביב יפו
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תואר שני במדעי המדינה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד תואר שני מדעי החברה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תואר בתחום הריקוד לתלמידי כיתה יא (לפני 1 ימים, 9 שעות, 55 דקות)
תואר ראשון דרך אפיק מעבר (לפני 2 ימים, 42 דקות)
אפיק מעבר - לימודי תואר ראשון (לפני 2 ימים, 1 שעות, 2 דקות)
לימודי פוליטיקה וממשל (לפני 2 ימים, 1 שעות, 15 דקות)
אפיק מעבר בתכנית דו חוגית (לפני 5 ימים, 1 שעות, 47 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD