רוצה פרטים על תואר שני במדעי האטמוספירה ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי האטמוספירה לתואר שני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני במדעי האטמוספירה ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי האטמוספירה

 

עם הראש בעננים

 

העלייה בריכוז גזי חממה באטמוספירה ומגמות של התחממות עולמית הן בעיות בוערות המדאיגות את כולנו, אך מי באמת מבין את התהליכים הללו לעומק? מומחים בתחום מדעי האטמוספירה עוסקים בחקר מערכות הגשם והאקלים וחוקרים את יחסי הגומלין הנוצרים בין שינויים טבעיים, לבין התערבויות מעשה ידי אדם במעטפת האוויר של כדור הארץ. אגב כך, הם מצליחים למצוא פתרונות יצירתיים לטובת הציבור הרחב בארץ ובעולם, למשל בכל הקשור בהגברת משקעים. בזכותם, ישראל כיום היא המדינה המובילה בעולם בהורדת גשם מלאכותי.

 

למי מתאימים הלימודים?

 

הלימודים לתואר שני במדעי האטמוספירה מתאימים בעיקר לבוגרי תואר ראשון במדעים מדויקים המבקשים להתמחות בתהליכים המשפיעים על האקלים ועל מזג האוויר ולהמשיך לקריירה מחקרית. 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי התואר השני במדעי האטמוספירה נועדו להכשיר את הסטודנטים הבוחרים בהם להמשיך מחקר מעמיק בפיזיקה של כדור הארץ. המשתתפים יכירו לעומק את הדינמיקה של האטמוספירה של כדור הארץ וייחשפו גם לסביבות אטמוספריות של כוכבי לכת נוספים. הם ייחשפו לשיטות מתקדמות לחיזוי פיזיקלי של מזג האוויר וילמדו אודות הפיזיקה של עננים ומשקעים, חשמל אטמוספרי ומעברי קרינה. הם ייקחו חלק בפיתוח מודלים ניסיוניים של שינויי אקלים ובהטמעה של נתונים אטמוספיריים, יבצעו בדיקות רגישות ויצפו בתהליכי גבישי הקרח בעננים.

 

מתכונת הלימודים

 

הלימודים לתואר שני במדעי האטמוספירה אורכים שנתיים ומתפרשים על פני ארבעה סמסטרים. במקרים מסוימים ניתנת אפשרות לתלמידים שאינם מסוגלים להקדיש את מלוא זמנם ללימודים לפרוש את הקורסים על פני תקופה ארוכה יותר במתכונת של לימודי צבירה.

 

בכל מוסדות הלימוד, תכניות אלה מתקיימים אך ורק במסלול מחקרי הכולל את הגשתה של עבודת תזה. הם כוללים קורסי חובה של הפקולטה למדעי הטבע, סמינריון וכן התנסות במחקר עצמאי (בתחום שאינו קשור לעבודת התזה). כחלק מהכשרתם מתנסים המשתתפים בשיטות תצפית שונות ובשיעורי מעבדה.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • גורמים לשגיאות בחיזוי מגז האוויר
 • אנגלית כשפה זרה
 • רגישות לשינויים של מודלים נומריים 
 • רמות ושקעים ברומטריים
 • גבישי קרח בעננים וגידול טיפות מים
 • מעבר קרינה וחישה מרחוק
 • קלימטולוגיה סינופטית במזרח התיכון
 • שיטות לחיזוי סערות חמורות 
 • הגברת גשם באמצעות זריעת עננים
 • נושאים באוקיאנוגרפיה פיזיקלית
 • התפתחות ברקים מתוך מטענים חשמליים
 • הדינמיקה של האוויר והחור באוזון       
 • תופעות של התחממות עולמית ועליית ריכוז גזי חממה     
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

הלימודים לתואר שני במדעי האטמוספירה מתאימים לבוגרים של תואר ראשון בגיאולוגיה, מתמטיקה שימושית, פיזיקה, גיאופיזיקה, מדעי האטמוספירה, או מקצועות אחרים בתחום מדעי הטבע, המדעים המדויקים וההנדסה שסיימו את לימודיהם עם ממוצע 80 לכל הפחות. במקרים מסוימים תהיה אפשרות לתלמידים להתקבל במעמד "על תנאי" בכפוף לכך שישלימו קורסים מסוימים על פי דרישות ועדת הקבלה.

 

קבלתם של המועמדים לתכנית מותנית במציאה של מנחה שיסכים להנחות את הסטודנט בעבודת התזה שלו, לכן על המועמדים למצוא לעצמם מנחה לפני תחילת הלימודים ולקבל את אישורו.

 

תעודה

 

לאחר שישלימו את חובותיהם בחוג ויגישו את עבודת התזה יוכלו משתתפי התכנית לקבל תואר שני במדעי האטמוספירה, או תואר מוסמך במדעי הטבע עם התמחות במדעי האטמוספירה.

 

מוסדות לימוד

 

 • האוניברסיטה העברית – הלימודים מתקיימים במסגרת המכון למדעי כדור הארץ, הממוקם בפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע, בקמפוס גבעת רם. 

 

 • אוניברסיטת תל אביב – הלימודים לתואר מוסמך במדעי האטמוספירה מוצעים כמסלול התמחות במסגרת לימודים לתואר שני במדעי כדור הארץ. מגמות התמחות אפשרויות נוספות בחוג הן מדעים פלנטריים, גיאופיזיקה וגיאולוגיה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני במדעי האטמוספירה ?

רוצה לדעת יותר על תואר שני במדעי האטמוספירה ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני במדעי האטמוספירה

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני

התקבלו 246 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp