רוצה פרטים על תואר שני בלימודי מידע?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מידע לתואר שני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בלימודי מידע? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי מידע

 

לימודי מידע הפכו לתחום לימודים פופולארי בקרב סטודנטים רבים ברחבי הארץ ומכונים גם בשם "מידענות". העידן המודרני מאופיין כעידן המידע, בעקבות הנגישות הרבה למידע שמצוי כמעט בכל מקום. מצב זה יצר תופעה המכונה בהגות המקצועית כ"הצפת מידע" כיוון שרבים מתקשים לאתר מידע מהימן אשר עונה לצרכים שונים בתוך אין סוף אתרי אינטרנט וספריות ידע מגוונות.

 

מגמה זו הולידה צורך גובר לאנשי מקצוע מיומנים המסוגלים לסווג ולאתר מידע איכותי בזמן קצר יחסית. התוכנית ללימודי תואר שני שמה דגש על הקניית ידע תיאורטי נרחב לשאלות המעסיקות את המחקר, לצד הקנייה של מיומנויות הנדרשות לאיתור מידע בעידן הדיגיטאלי. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים להיבטים השונים של המידע, לטכניקות מיון וניהול נכון, כמו גם כיצד לנווט בים מקורות המידע השונים.

 

קיראו על: לימודי מידע

 

מסלולי לימוד

 

תואר שני בלימודי מידע מתקיים בשני מסלולי הלימוד הבאים:

 

 • מסלול מחקרי הכולל עבודת גמר (תזה) - הלימודים במסלול זה מיועדים לסטודנטים אשר מעוניינים בהמשך לימודים לתואר שלישי (דוקטורט).
 • מסלול עיוני ללא עבודת גמר

 

נושאי הלימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה, בחירה וסמינרים, להלן רשימה של קורסים לדוגמא:

 

 • ייצוג מידע דיגיטלי ובניית אתרים
 • פתוח מערכות ידע בארגונים
 • היבטים התנהגותיים וחברתיים בניהול מידע
 • השפעת שינויים טכנולוגים בארגונים
 • תכנון ופיתוח בסביבת האינטרנט
 • תכנון ועיצוב מכוון משתמש
 • אינפואתיקה-וחוק בחברת המידע
 • מערכות לאחזור מידע
 • ועוד...

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בלימודי מידע הינם: מעומדים בעלי תואר ראשון מטעם מוסד אקדמי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בציון ממוצע של 80 לפחות בתואר.

 

* מועמדים החסרים בידע אקדמי יידרשו לתוכנית לימודי השלמה אישית לפי הרקע האקדמי ולפי שיקולי וועדת ההוראה של המחלקה.

 

היכן ניתן ללמוד?

 

 • אוניברסיטת בר אילן (גבעת שמואל) - מציעה תוכנית הלימודים לתואר שני בלימודי מידע הכוללת את חמשת מגמות ההתמחות הבאות: ניהול ידע ומידענות ארגונית, טכנולוגיות מידע, מידענות במוסדות חינוך והשכלה, מידע חברתי: תרבות האינטרנט והעצמת הפרט וחקר הספר העברי.

 

 • אוניברסיטת חיפה - מציעה תוכנית הלימודים לתואר שני המשלבת את לימודי המידע עם לימודי ספרנות. לבוגרי התוכנית תוענק לתעודת מידען וספרן מוסמך.
   
 • המכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין (ירושלים) - שם מציעים מסלול לתואר שני בחינוך .M.Ed בהתמחות מידענות וספרנות. הסטודנטים לומדים את השימוש במאגרי מידע דיגיטליים ואת אופני ארגון הידע בהם.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

עבור בוגרי התואר יפתחו דלתות מרובות של תעסוקה במגוון של תחומים בעמדות מפתח בארגונים רבים, בעולם העסקי, בספריות השונות, במכוני מחקר, באקדמיה, בחברות הייטק, בעולם התקשורת, בתעשיות המידע השונות ובעוד מגוון של אפשרויות תעסוקה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בלימודי מידע?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בלימודי מידע?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בלימודי מידע

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בלימודי מידע

התקבלו 8 דירוגים בציון ממוצע 3.6 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp