רוצה פרטים על תואר שני בלימודי ביטחון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ביטחון לתואר שני

מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני בלימודי ביטחון? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שני בלימודי ביטחון

 

"אם יניחו על כף אחת את כל האידיאלים שבעולם ועל הכף השנייה את ביטחון ישראל - אבחר בשנייה", כך אמר בן גוריון. הנושא הבטחוני במדינת ישראל נמצא מראשית ימיה ועד עתה בלב הדיון הציבורי, והוא מרכיב מרכזי בחברה הישראלית ובחיי האזרחים. משתלבים בו אנשים איכותיים, שקיומה ויציבותה של המדינה חשובה להם, ושאיכות החיים והשקט הנפשי של תושביה עומדת בראש מעייניהם.

 

תכנית הלימודים לתואר שני בלימודי ביטחון מאפשרת לסטודנטים להעמיק את הידע בתחומי האסטרטגיה והביטחון. מדינת ישראל ניצבת בפני בעיות ביטחוניות רבות ומתמודדת עם סוגיות בטחונית מאז הקמתה ועד היום. תוכנית הלימודים לתואר שני בלימודי ביטחון נוצרה מהצורך של תעשיית הביטחון בארץ בהכשרת אנשים איכותיים בעלי ידע אקדמי נרחב בתחום הביטחון. התוכנית משלבת תחומי ידע ביניהם ביניהם תחום היחסים הבינלאומיים, מדעי המדינה ולימודי אסטרטגיה ביטחונית.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת לימודי הביטחון, ביתר שאת בתואר השני, היא להעלות את המודעות של הסטודנטים לגורמים מרכזיים הפועלים בסביבה האסטרטגית, הצבאית הפוליטית והמדינית, של ישראל, ולהביא להבנת הקשר בין פעילות גורמים אלה ובין האתגרים הביטחוניים. במהלך הלימודים נחשף הסטודנט למחקרים העדכניים ביותר שנעשו בעולם כולו בתחומי הביטחון השונים, תוך הכרה של מודלים ביטחונים הנשענים על היבטים רבים כגון ההיבט הסביבתי טכנולוגי, ההיבט הכלכלי, ההיבט החברתי ועוד.

 

תוכנית זו מהווה חלק מתואר שני במדעי החברה ומכשירה את הסטודנט לערוך מחקר עצמאי בתחום הביטחון בדגש על יישומי הגישות השונות ותוויות מדיניות בטחונית חדשה ומעודכנת להתפתחויות הטכנולוגיות החדשיות.

 

תכנית לימודים

 

תוכנית הלימודים מתחלקת ללימודי חובה ולימודי בחירה.

 

קורסי החובה בתכנית כוללים קורסים, כגון: חשיבה אסטרטגית, תיאוריות של ארגונים צבאיים ושיטות מחקר בתחום הביטחון.

בקורסי הבחירה ניתן לבחור בין קורסים מגוונים העוסקים בנושאים שונים כגון: מדיניות הביטחונים של ארה"ב, רוסיה, סין, ישראל ועוד מדינות רבות.

 

קיימים קורסים העוסקים באסטרטגיות ביטחוניות של העולם הערבי לצד קורסים העוסקים בהיסטוריה צבאית של אירופה ושל ארה"ב. ניתן לבחור בין קורסים העוסקים במזרח התיכון במלחמת העולם הראשונה, לצד קורסים העוסקים בשימוש מאגרי מידע לצרכים ביטחוניים.

 

מסלולי הלימוד בלימודי תואר שני בביטחון

 

קיימים שני מסלולים בלימודי תואר שני בביטחון: מסלול עם עבודת גמר (עבודת מחקר מקיפה, תזה) המאפשר לבוגריו להמשיך בלימודים לתואר שלישי והוא כולל מכסת שעות לימוד בסה"כ 28 ש"ס. המסלול השני הינו מסלול ללא עבודת גמר (מסלול עיוני כשבסופו לא צריך להגיש עבודת מחקר, תזה, אך נדרשת בחינה מסכמת). מסלול זה מחייב מכסת שעות לימוד של 36 ש"ס.

 

איפה אפשר ללמוד לתואר שני בלימודי ביטחון?

 

 • אוניברסיטת תל אביב - התכנית לתואר השני בלימודי ביטחון באוניברסיטה זו כוללת יחד את תחום היחסים הבינלאומיים, את תחום האסטרטגיה ואת תחום הביטחון. התוכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון אוניברסיטאי שתחום הלימודים לתואר הראשון הינו מדע המדינה ו/או יחסים בינלאומיים, ולבוגרי תואר ראשון מחוגים אחרים אשר יידרשו ללימודי השלמה.

  תנאי הקבלה הינם: למסלול ללא תזה יתקבלו בעלי ממוצע 82 ומעלה בתואר הראשון, למסלול עם תזה יתקבלו בעלי ממוצע 85 ומעלה בתואר הראשון. משך הלימודים לתואר השני בלימודי בטחון הינו שנתיים כמו כן, ישנה אופציה לבחירת מסלול לימודי צבירה לקראת התואר השני .
   

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בלימודי ביטחון?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בלימודי ביטחון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בלימודי ביטחון? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בלימודי ביטחון

מעל 4 סטודנטים
המליצו והצביעו על תואר שני בלימודי ביטחון

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת סמינר הקיבוצים 212 חוות דעת

 • 4.1

  המרכז האקדמי פרס 246 חוות דעת

 • 4.2

  המסלול האקדמי המכללה למנהל 377 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בלימודי ביטחון

התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם