רוצה פרטים על תואר שני בלימודי ארץ ישראל?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בלימודי ארץ ישראל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בלימודי ארץ ישראל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי ארץ ישראל- למי זה מתאים?

 

לימודי ארץ ישראל לתואר שני, או לימודים המכונים "ידיעת הארץ" מעניקים ידע בכל הנוגע לתהליכים ההיסטוריים החברתיים והתרבותיים שהתרחשו בארץ ישראל לדורותיה. בשונה מלימודים לתואר ראשון, לימודים אלו מהווים התבוננות מעמיקה וממוקדת יותר בתחום שמעניין אתכם בלימודי ארץ ישראל.

 

אמנם המרחב הגיאוגרפי של ישראל קטן יחסית לארצות אחרות, אך ההיסטוריה שלה ארוכת שנים ומקיפה תחומים נרחבים. לימודים אלו מתאימים לבוגרי תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל, ולאקדמאים מתחומי מדעי הרוח או מדעי החברה.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי תואר שני בתחום עוסקים בקשר בין ארץ ישראל לתושביה ובוחנים כיצד מאפייני הנוף משפיעים על תולדותיה של המדינה. התוכנית מתמקדת באזור גיאוגרפי מסוים וחוקרת אותו בפירוט רב. על ידי כך הסטודנטים מתוודעים לכוחות ולגורמים שהשפיעו על ארץ ישראל לאורך השנים והם לומדים לנתח ולהתמודד עם סוגיות בנות ימינו בראי העבר.

 

במהלך הלימודים מעמיקים הסטודנטים את הידע וההבנה שלהם אודות ארץ ישראל, תושביה, נופיה וההיסטוריה שלה. עוד נלמדות סוגיות חברה ומדינה שיועילו לסטודנטים להבנת מצבה של המדינה כיום. הסטודנטים בתוכנית רוכשים כלים ומיומנויות הנחוצים לביצוע מחקרים בנושא ארץ ישראל .
 

התוכנית לתואר שני בלימודי ארץ ישראל, משתנה בין למוסד למוסד. באופן כללי ניתן למצוא כמה תחומים עיקריים בלימודי ארץ ישראל בהם ניתן להתמקד, למשל:

 

 • לימודי מורשת ישראל - לימודים המתרכזים בתרבות היהודית, העברית והציונות הישראלית. בלימודים אלו בוחנים לעומק את ההיסטוריה של ארץ ישראל והשלכותיה על המציאות הישראלית העכשווית. הלימודים מקנים כלים לניתוח התהליכים הציוניים גם באופן בקורתי ובחינת המורשת היהודית של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

 

 • לימודי ארץ ישראל תרבות ומרחב - לימודים המתרכזים במרחב הגיאוגרפי היסטורי ותרבותי של ארץ ישראל.

 

 • לימודי ארץ ישראל בעת החדשה או בעת העתיקה - ארץ ישראל כחבל ארץ קטן אך עשיר בהיסטוריה. בלימודים אלו ניתן להתמקד בהיסטוריה של ארץ ישראל בעת העתיקה, התקופה המקראית, בית ראשון ושני וארץ ישראל הקדושה והבין- עדתית. קיימת התמקדות בתקופות מאוחרות יותר וההיסטוריה של מפגש התרבויות המצוי בארץ ישראל בתקופת העת החדשה, בתוכה נכללת גם הציונות.

 

 • לימודי ארץ ישראל וארכיאלוגיה - מחקר רב תחומי של לימודי ארץ ישראל והשילוב עם הארכיאולוגיה מציע התבוננות על חיי התרבות בארץ ישראל מהעידן הפרה היסטורי ועד לעת העתיקה. במסגרת לימודים אלו ניתן גם לקבל הסמכה לתעודת "ארכיאולוג חופר". לימודים אלו (גם לתואר ראשון וגם לתואר שני) מתבצעים באמצעות סיורים וחפירות ארכיאולוגיות מדי שבוע במסגרת התוכנית הלימודית.

 

במסגרת התוכנית לתואר שני בלימודי ארץ ישראל ניתן לבחור באחד מכמה מסלולים: במסלול מחקרי הכולל כתיבת עבודת תזה בסופו, מסלול זה מאפשר המשך לימודים לתואר שלישי, או מסלול עיוני, ללא הגשת עבודת תזה. תוכנית הלימודים כוללת סיורים רבים ברחבי הארץ, כאשר במוסדות שונים דורשים השתתפות של לפחות עשרה סיורים במהלך הלימודים לתואר שני.

 

נושאי לימוד

 

 • נוכחות גרמניה בא"י
 • תקופת המקרא
 • פרקים במלאכת ההיסטוריון
 • בוטניקה
 • הדרכה מתודולוגית והיסטוריוגרפית
 • גיאומורפולוגיה
 • הגיאוגרפיה ההיסטורית של א"י
 • התקופה הצלבנית
 • תקופת בית שני והתקופה הממלוכית
 • טופוגרפיה
 • גיאוגרפיה פיסית
 • ועוד.

 

תנאי קבלה:

 

תנאי הקבלה לתואר שני בלימודי ארץ ישראל משתנים בין מוסד למוסד. באופן כללי רוב המוסדות דורשים ממוצע של 80 ומעלה בלימודי תואר ראשון. בוגרים מתארים אחרים מתחום מדעי הרוח או מדעי החברה יצטרכו להשלים את לימודיהם בקורסים מתואר ראשון על מנת להתקבל לתוכנית הלימודים.

 

 

משך לימודים

 

לימודי ארץ ישראל לתואר שני אורכים כשנתיים לפחות (בהתאם להתקדמות הסטודנט, לא כולל קורסי השלמה) לבוגרים יוענק תואר מוסמך אוניברסיטה (M.A) בלימודי ארץ ישראל.

  

איפה אפשר ללמוד?

 

תואר שני בלימודי ארץ ישראל נלמד במוסדות שונים ברחבי הארץ, כאמור, כל מוסד מתמחה בתחום אחר ומציע תוכנית לימודים שונה. ניתן למצוא את התואר במוסדות הבאים:

 

 • אוניברסיטת חיפה - ה-MA בלימודי ארץ ישראל של אוניברסיטת חיפה מתמקדים ב: גיאוגרפיה היסטורית, אנתרופולוגיה ונושאי חברה ומדינה של ארץ-ישראל ומדינת ישראל.

 

 • המכללה האקדמית כנרת - במכללה האקדמית כנרת ניתן ללמוד לתואר שני בלימודי ארץ ישראל, אשר מאפשרים להרחיב את הידע על מחקר ארץ ישראל. ניתן להתמחות באחת משתי מגמות לימוד, נופי התרבות והחברה בעת העתיקה או נופי התרבות והחברה בעת החדשה.

 

 • מכון שכטר למדעי היהדות ירושלים - מכון שכטר למדעי היהדות, הינו מוסד מוביל המוכר על ידי המוסד להשכלה גבוהה ומתמחה בלימודי תואר שני במדעי היהדות במגוון רחב של תחומים.

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון - מסלול לימודי תואר שני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל בשומרון הינו מסלול לימודים רב-תחומייםה משלבים מגוון תחומים במדעי הרוח ובמורשת ישראל.

 

 • אוניברסיטת בר אילן - מעניקים בלימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה באחת מן התקופות ההיסטוריות השונות.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי תואר שני, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

מה הלאה?

 

בוגרי תואר שני בלימודי ארץ ישראל יוכל לעסוק במחקר בהתאם לתחום ההתמחות שבחרו וכן להשתלב בהוראה והדרכה בבתי ספר ובמכללות. מלבד זאת הבוגרים יוכלו לעבוד כמדריכי טיולים בחברה להגנת הטבע או בכל מוסד אחר המעסיק מורי דרך.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בלימודי ארץ ישראל?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בלימודי ארץ ישראל?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בלימודי ארץ ישראל

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בלימודי ארץ ישראל

התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp