לימודי כלכלה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה לתואר שני באוניברסיטת חיפה

תואר שני בכלכלה באוניברסיטת חיפה

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בכלכלה באוניברסיטת חיפה מקיימת קשרים הדוקים עם תוכנית הלימודים של הטכניון, המוסד הטכנולוגי להשכלה גבוהה בישראל. התוכנית משלבת מקצועות תיאורטיים כלכליים, מעניקה לסטודנטים כלי ניתוח כמותיים וכמו כן, לימודים יישומיים בתחומים רלוונטיים מגוונים.

 

מטרת לימודי תואר שני בכלכלה הינה הכשרת בוגרים מוסמכים אשר יעסקו ככלכלנים בכירים. בוגרים בעלי תואר שני בכלכלה באוניברסיטת חיפה משתלבים גם במחקר בתחומים שונים של הפעילות הציבורית והעסקית במשק. קיים גם מסלול חדיש של לימודים ללימודי תואר שני בכלכלה עם התמחות במימון לחשבונאים.

 

 

תוכנית הלימודים

 

התוכנית בנויה ממקצועות חובה לצד מקצועות התמחות- בחירה. ניתן לעבור בין המסלולים במידה והסטודנט עומד בדרישות החובה של המסלול המבוקש. להלן מסלולי הלימוד לתואר שני בכלכלה:

 

  • מסלול א' : מסלול תואר שני מחקרי בכלכלה המחייב כתיבת עבודת גמר מחקרית- תיזה. מקצועות החובה במסלול זה: תיאוריה מיקרו כלכלית 1, תיאוריה מיקרו כלכלית 2, תיאוריה מאקרו כלכלית 1, תיאוריה מאקרו כלכלית 2, סמינר באקונומטריקה מתקדמת, שיטות מתמטיות בכלכלה.

 

  • מסלול ב' : מסלול זה מחייב את הסטודנט בכתיבת "פרוייקט MA בכלכלה". המסלול אינו מאפשר המשך ישיר ללימודי תואר שלישי! מקצועות החובה במסלול זה הינם: תיאוריה מיקרו כלכלית 1, תיאוריה מאקרו כלכלית 1, סמינר באקונומטריקה מתקדמת, שיטות מתמטיות בכלכלה, נושאים במימון.

 

משך הלימודים לתואר שני בכלכלה של אוניברסיטת חיפה

 

משך הלימודים לתוכנית לימודים זו הינו שנתיים אקדמיות. חשוב להדגיש כי סטודנטים שמעוניינים לפרוש את לימודיהם לא יוכלו לפרוש אותם על פני יותר משלוש שנים.

 

תנאי קבלה

 

לתוכנית הלימודים לתואר שני בכלכלה יתקבלו מועמדים בוגרי תואר ראשון בכלכלה אשר סיימו את לימודיהם במוסדות השכלה גבוהה מוכרים, בממוצע משוקלל של 80 ומעלה, בעלי ציונים גבוהים במקצועות היסוד בכלכלה.

 

* מועמדים בוגרי תואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה מוכר, אשר היקף לימודיהם במקצועות הכלכלה אינו מאפשר להם קבלה ישירה ללימודים לתואר שני באוניברסיטת חיפה, ידרשו, בהתאם לשיקול דעת הוועדה, להשלים קורסים במקצועות יסוד בכלכלה.

 

*מועמדים בוגרי תואר ראשון מאוניברסיטאות בחו"ל, או אוניברסיטאות מחו"ל בעלות שלוחות בישראל, אשר פועלים באישור של המועצה להשכלה גבוהה, ידרשו לצלוח את בחינת ה- GRE.

 

רקע אקדמי נדרש בטרם תחילת הלימודים

 

מועמדים בוגרי תואר ראשון שאינו בכלכלה, ידרשו להשלים את מקצועות היסוד הבאים, ורק לאחר מכן תישקל מועמדותם לתכנית הלימודים לתואר שני בכלכלה: מבוא לכלכלה, מבוא לסטטיסטיקה, מבוא להסתברות, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, א' ו-ב' או אינפי א' ו-ב', מבוא לאמידה סטטיסטית או מבוא למודלים לינאריים, מבוא לאקונומטריקה, מיקרו כלכלה 1 ו- 2, מאקרו כלכלה 1 ו-2.

 

ועדת הקבלה של החוג לכלכלה, יכולה לפטור מועמדים מסוימים ממקצועות מרשימה זו, או להוסיף מקצועות, בהתאם לשיקול דעתה.

קבלת התואר ואפשרויות התעסוקה בתחום.

 

בוגרי תוכנית זו, זכאים לקבל תואר "מוסמך בכלכלה" מטעם אוניברסיטת חיפה ויכולים להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום או להשתלב במחקר או ככלכלנים מקצועיים במשק.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על תואר שני בכלכלה - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
06/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את הנוף מהדשא שאפשר לשבת עם כוס קפה ורק להתבונן בים ובשמיים.

על הקמפוס

מלא צעירים עם אווירה בינלאומית בין הסטודנטים המקומיים והלא מקומיים.

טיפים

חשוב לבדוק אם המסלול תואם את מקום העבודה שאתה נמצא בו ואם הוא אכן עוזר לך למנף את הקריירה שלך בעתיד.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp