רוצה פרטים על תואר שני ביחסים בינלאומיים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני ביחסים בינלאומיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני ביחסים בינלאומיים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני ביחסים בינלאומיים

 

תחום היחסים הבינלאומיים עוסק בניתוח ובהבנה של היחסים בין שחקנים שונים בהם, מדינות, ארגונים בינלאומיים ויחידים בזירה הבינלאומית וכן בתהליכים המתרחשים בה. המוקד של התחום הוא לנתח ולבחון את האופן בו מבנים ומוסדות בזירה הבינלאומית מתפתחים ומשתנים לאורך זמן, כמו גם את התופעות שמתרחשות בזירה הבינלאומית, שהיקפן הוא הרבה מעבר לזה שמתרחש במדינה אחת. דוגמאות לכך הן תהליכי הגלובליזציה וירידת מעמדה של מדינת הלאום; סוגיות בביטחון בינלאומי וההגנה הגלובלית על זכויות האדם.

 

התוכנית ליחסים בינלאומיים במסגרת תואר שני במדעי החברה מביאה את כל הידע העיוני והמחקרי שהצטבר בתחום ומאפשרת לסטודנטים הזדמנות להיחשף למגוון תחומים באמצעותם ניתן להבין, ללמוד ולחקור את המציאות הבינלאומית, ביניהם, הגות פוליטית בינלאומית, כלכלה פוליטית, משפט בינלאומי, ביטחון בינלאומי ודיפלומטיה .

 

מטרת הלימודים

 

תואר שני ביחסים בינלאומיים הוא מסלול ייחודי אשר מעניק לסטודנטים כלים רבים, מיומנויות וידע בתחומי הביטחון ומדיניות החוץ. לימודי תואר שני בתחום זה עוסקים בניתוח יחסים בין מדינות וממשלים בעולם. תחומי הלימוד הם רבים ומתפרשים על פני נושאים כגון סיוע בינלאומי, דיפלומטיה, לאומיות, משפטים, אנתרופולוגיה, היסטוריה, מדע, סוציולוגיה, כלכלה, פשע מאורגן, זכויות אדם, איכות הסביבה ועוד.

 

לימודי יחסים בינלאומיים לתואר שני הם לימודים מרתקים ומטרתם להקנות ידע רב ויכולות מחקריות בהיבטים השונים (כגון: ביטחון, כלכלה) של יחסים בין מדינות. במהלך הלימודים יתנסה הסטודנט בניתוח סוגיות פוליטיות, ניתוח השוואתי של צורות ממשל בעולם, מהלכי בחירות, קמפיינים פוליטיים ועוד.

 

 

תוכנית לימודים

 

לימודי יחסים בינלאומיים לתואר השני נחלקים לשני מסלולי לימוד:

 

 • מסלול לימוד מחקרי בו יש לבצע עבודת מחקר
 • מסלול לא מחקרי

 

בשני המסלולים ישנן התנסויות מעשיות, עבודות, מבחנים ולימודים פרונטאליים. בחלק ממוסדות הלימוד תתאפשר לסטודנטים האפשרות לבחור בין מסלולי התמחות שונים כגון ממשל, משפט בינלאומי, לימודי ביטחון ודיפלומטיה, מדעי המדינה, מדיניות חוץ וביטחון, יחסים בינלאומיים, כלכלה בינלאומית ועוד.

 

בכל התמחות יתרכזו הלימודים באופן ספציפי בנושא הלימוד למשל:

 

 • התמחות ביחסים בינלאומיים הלימודים יתרכזו במכלול הגישות והמודולים לניתוח והסבר הכלליים על פיהם פועלים השחקנים בזירה הבינלאומית.
 • התמחות מדיניות חוץ וביטחון הלימודים יתרכזו במדיניות חוץ, דיפלומטיה, קבלת ההחלטות ברמה המדינית, המישור הצבאי והמדיני, הגדרות האינטרסים והיעדים והדרכים להתמודדות עם אתגרים ואיומים.

 

מסלולי הלימוד המוצעים במסגרת התואר השני הם : ביטחון לאומי ואסטרטגיה, מנהל ציבורי, תיאוריה של יחסים בינלאומיים, פוליטיקה השוואתית, מחשבה מדינית, פוליטיקה ישראלית, יחסים בינלאומיים של המזרח התיכון, פתרון משברים ועוד.

 

קהל יעד

 

לימודי תואר שני ביחסים בינלאומיים מיועדים למעוניינים להתקדם ולהתפתח בתחום הדיפלומטיה, הפוליטיקה והתקשורת תוך הבנת התיאוריות מאחורי יחסים בין מדינות.

 

נושאי לימוד

 

במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים לתכני לימוד רבים ובניהם:

 

 • כלכלה פוליטית בינלאומית
 • הגות פוליטית בינלאומית
 • אסטרטגיה בעידן המודרני
 • מערכת הכלכלה הבינ"ל
 • שלום אזורי ומלחמה אזורית
 • משטרים בינלאומיים
 • שיטות מחקר בין לאומיים
 • תיווך בינלאומי
 • תיאוריות של מדיניות חוץ
 • ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי יחסים בין לאומיים לתואר השני משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו. במרבית מוסדות הלימוד יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ומדעי המדינה שהשיגו ממוצע ציונים של 80 לפחות. בוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים יידרשו להשלים כמה קורסים כמו מבוא לממשל ופוליטיקה, מערכת פוליטית ישראלית וכדומה. 

 

* למסלול המחקרי תנאי קבלה גבוהים יותר ואליו מתקבלים בעלי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים עם ממוצע ציונים של 85 לפחות.

 

היכן לומדים?

 

תואר שני ביחסים בינלאומיים ניתן ללמוד במוסדות הלימוד הבאים :

 

 • האוניברסיטה העברית ירושלים
 • אוניברסיטת חיפה
 • אוניברסיטת תל אביב
 • אוניברסיטת בר אילן
 • האוניברסיטה הפתוחה

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הלימודים משתלבים במגוון תחומים בשוק העבודה, הן בשוק הציבורי והן בשוק הפרטי. כבר במהלך הלימודים הסטודנטים יוכלו להשתלב בתפקידים שונים ובהם עוזרים פרלמנטאריים של חברי כנסת או במשרדי הממשלה השונים. במגזר הפרטי בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב במחלקות לקשרים בינלאומיים ובמחלקות השיווק של חברות במשק בארץ ובחו"ל.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני ביחסים בינלאומיים?

רוצה לדעת יותר על תואר שני ביחסים בינלאומיים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני ביחסים בינלאומיים
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני ביחסים בינלאומיים
התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp