לימודים לתואר שני בביוכימיה וביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בביולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בביוכימיה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בביוכימיה וביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת תל אביב
 
ברמת המולקולה
 
אוניברסיטת תל אביב מקיימת תכנית לתואר שני בביוכימיה, המאפשרת לסטודנטים המשתתפים בה, לערוך מחקר בסיסי ויישומי בתחום אחד מתוך מגוון של תחומים המוצעים לבחירה. בכל תחום נבחר, הלימודים והמחקר מערבים דיסציפלינות רבות, לצורך למידה המתמקדת במולקולה. הדיסציפלינות המסייעות ללמידה ולמחקר הן: הביוכימיה, הביופיזיקה, הגנטיקה המולקולרית, הביולוגיה של התא, הביולוגיה של מערכות, הביולוגיה המיחשובית והביו אינפורמטיקה.
 
תחומי המחקר המוצעים באוניברסיטת תל אביב
 
תלמידי התואר השני יכולים לבחור להתמחות באחד מן המסלולים הבאים:
 
  • אקולוגיה ואיכות הסביבה – בתחום זה לומדים בין היתר על מיקרואורגניזמים בסביבה יבשתית וימית, על כלים מדעיים לשימור בטבע, על גורמי התפוצה של בעלי חיים בעולם, על תיאוריות באבולוציה והתנהגות בעלי חיים, ועוד.

 

  • ביוטכנולוגיה – כאן לומדים על טכנולוגיות מתקדמות להפרדת חלבונים להשגת ריאקציה ביולוגית, לומדים על ממברנות ועל פולימרים, על תכונות החלבונים, על יחסי גומלין בין מולקולות ועוד.

 

  • ביוכימיה וביולוגיה מולקולרית – כאן לומדים על תהליכי RNA, על מנגנונים מולקולריים ותנועה תוך תאית ועוד.

 

  • גנטיקה – בתחום זה לומדים על אבולוציה של מערכת גנטית ונחשפים למודלים כלכליים הבאים לידי ביטוי גם בטבע, לומדים על תהליכי רקומבינציה, נכנסים אל עולם הביולוגיה המבנית ואל מולקולת הנוגדן ועוד.

 

  • זואולוגיה – כאן לומדים על תהליכי רבייה אצל בעלי חיים, על מודלים אבולוציוניים של שיתופיות, על התנהגות חברתית בקרב חיות, על חרקים, על יונקים ועוד.

 

  • נוירוביולוגיה – בין השאר לומדים שיטות מדידה ורישום, לומדים על תהליכים דלקתיים ועל מחלות במערכת העצבים, כפרקינסון, שבץ, אלצהיימר ועוד.

 

  • שני תחומים נוספים הם – מיקרוביולוגיה ומדעי הצמח.
 
מחקרים בולטים באוניברסיטת תל אביב
 
תלמידי מחקר משנים קודמות בתכנית לתואר שני בביוכימיה וביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת תל אביב ערכו פרויקטים וכתבו על נושאים מגוונים ומרתקים. סטודנטים מסוימים בחרו לעסוק בביולוגיה מבנית ולחקור תהליכים של פוטוסינתזה בממברנות חלבוניות על מנת לגלות נתונים חדשים על ערוצים יוניים וחלבוני G. אחרים עסקו בדפוסי התפתחות גנטיים במערכות ביולוגיות, עקבו אחר מניפולציות המתבצעות על גנים בתאים אנושיים ובדקו שיטות טיפול אפשריות במחלת הסרטן. חלק בחרו לעסוק בתחום הנוירוביולוגי וחקרו תהליכים של התמרת אותות. ואלה הם רק כמה דוגמאות מרשימות.
 
 
מתכונת הלימודים
 
תכנית הלימודים באוניברסיטת תל אביב כוללת 30 שעות לימוד סמסטריאליות, הגשה של עבודת מחקר ועבודת סיום, וכן מעבר של מבחן גמר. רק סטודנטים שהשיגו בשנה א' ציון ממוצע של 75 לפחות וציון עובר בקורסי החובה, יוכלו להמשיך את הלימודים לתואר השני. באוניברסיטת תל אביב ישנה אפשרות לבוגרי תואר ראשון בעלי ציונים גבוהים, שעברו ראיון אישי במחלקה, לקבל משרות הוראה בחוג ולזכות במענקי מחקר. לאחר שהשלימו את כל חובות הלימודים בתואר, זוכים הבוגרים בתעודת תואר שני במדעים.
 
תנאי קבלה לתואר שני בביוכימיה
 
 על מנת להתקבל לתכנית התואר השני באוניבסיטת תל אביב המועמדים צריכים להשלים תואר ראשון באחד ממקצועות המדעים המדויקים ולהשיג ממוצע של 80 לפחות בתואר הראשון. כמו כן, על המועמדים להשיג ציון של 80 לפחות בקורס ביוכימיה א' ובקורס ביוכימיה ב'. יתר על כן, המועמדים נדרשים להגיע לראיון קבלה מול הועדה לתואר שני, שבו יישאלו על הפרויקט המחקרי או הסמינר שערכו בלימודיהם לתואר הראשון, ויתבקשו לענות על שאלות ידע כללי בביוכימיה ובביולוגיה מולקולרית. בנוסף, מכתב המלצה יועבר למחלקת הרישום ממנהל פרויקט המחקר (ראש מעבדה) או ממנחה הסמינר של המועמד בתואר הראשון.   
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי מדעים

אפשרויות תעסוקה במעבדה רפואית וכימיה
יוסי
ללא תגובה
איזה תואר לעשות כדי לעסוק בפיתוח ומחקר ברפואה?
Hila Aloni
1 תגובות
תואר שני ביואינפורמטיקה
מרי חן
1 תגובות
לימודים לשם מקצוע פיתוח תרופות
מנחם
2 תגובות
תואר שני לבוגר רוקחות
מייסא
3 תגובות
תואר שני במעבדה רפואית לבוגרת ביולוגיה
רינה חנאוי
1 תגובות
תואר שני בקוגניציה לבוגרי תואר בחינוך
אסף
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp