לימודים לתואר שני בביוכימיה וביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בביולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בביוכימיה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בביוכימיה וביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת תל אביב
 
ברמת המולקולה
 
אוניברסיטת תל אביב מקיימת תכנית לתואר שני בביוכימיה, המאפשרת לסטודנטים המשתתפים בה, לערוך מחקר בסיסי ויישומי בתחום אחד מתוך מגוון של תחומים המוצעים לבחירה. בכל תחום נבחר, הלימודים והמחקר מערבים דיסציפלינות רבות, לצורך למידה המתמקדת במולקולה. הדיסציפלינות המסייעות ללמידה ולמחקר הן: הביוכימיה, הביופיזיקה, הגנטיקה המולקולרית, הביולוגיה של התא, הביולוגיה של מערכות, הביולוגיה המיחשובית והביו אינפורמטיקה.
 
תחומי המחקר המוצעים באוניברסיטת תל אביב
 
תלמידי התואר השני יכולים לבחור להתמחות באחד מן המסלולים הבאים:
 
 • אקולוגיה ואיכות הסביבה – בתחום זה לומדים בין היתר על מיקרואורגניזמים בסביבה יבשתית וימית, על כלים מדעיים לשימור בטבע, על גורמי התפוצה של בעלי חיים בעולם, על תיאוריות באבולוציה והתנהגות בעלי חיים, ועוד.

 

 • ביוטכנולוגיה – כאן לומדים על טכנולוגיות מתקדמות להפרדת חלבונים להשגת ריאקציה ביולוגית, לומדים על ממברנות ועל פולימרים, על תכונות החלבונים, על יחסי גומלין בין מולקולות ועוד.

 

 • ביוכימיה וביולוגיה מולקולרית – כאן לומדים על תהליכי RNA, על מנגנונים מולקולריים ותנועה תוך תאית ועוד.

 

 • גנטיקה – בתחום זה לומדים על אבולוציה של מערכת גנטית ונחשפים למודלים כלכליים הבאים לידי ביטוי גם בטבע, לומדים על תהליכי רקומבינציה, נכנסים אל עולם הביולוגיה המבנית ואל מולקולת הנוגדן ועוד.

 

 • זואולוגיה – כאן לומדים על תהליכי רבייה אצל בעלי חיים, על מודלים אבולוציוניים של שיתופיות, על התנהגות חברתית בקרב חיות, על חרקים, על יונקים ועוד.

 

 • נוירוביולוגיה – בין השאר לומדים שיטות מדידה ורישום, לומדים על תהליכים דלקתיים ועל מחלות במערכת העצבים, כפרקינסון, שבץ, אלצהיימר ועוד.

 

 • שני תחומים נוספים הם – מיקרוביולוגיה ומדעי הצמח.
 
מחקרים בולטים באוניברסיטת תל אביב
 
תלמידי מחקר משנים קודמות בתכנית לתואר שני בביוכימיה וביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת תל אביב ערכו פרויקטים וכתבו על נושאים מגוונים ומרתקים. סטודנטים מסוימים בחרו לעסוק בביולוגיה מבנית ולחקור תהליכים של פוטוסינתזה בממברנות חלבוניות על מנת לגלות נתונים חדשים על ערוצים יוניים וחלבוני G. אחרים עסקו בדפוסי התפתחות גנטיים במערכות ביולוגיות, עקבו אחר מניפולציות המתבצעות על גנים בתאים אנושיים ובדקו שיטות טיפול אפשריות במחלת הסרטן. חלק בחרו לעסוק בתחום הנוירוביולוגי וחקרו תהליכים של התמרת אותות. ואלה הם רק כמה דוגמאות מרשימות.
 
 
מתכונת הלימודים
 
תכנית הלימודים באוניברסיטת תל אביב כוללת 30 שעות לימוד סמסטריאליות, הגשה של עבודת מחקר ועבודת סיום, וכן מעבר של מבחן גמר. רק סטודנטים שהשיגו בשנה א' ציון ממוצע של 75 לפחות וציון עובר בקורסי החובה, יוכלו להמשיך את הלימודים לתואר השני. באוניברסיטת תל אביב ישנה אפשרות לבוגרי תואר ראשון בעלי ציונים גבוהים, שעברו ראיון אישי במחלקה, לקבל משרות הוראה בחוג ולזכות במענקי מחקר. לאחר שהשלימו את כל חובות הלימודים בתואר, זוכים הבוגרים בתעודת תואר שני במדעים.
 
תנאי קבלה לתואר שני בביוכימיה
 
 על מנת להתקבל לתכנית התואר השני באוניבסיטת תל אביב המועמדים צריכים להשלים תואר ראשון באחד ממקצועות המדעים המדויקים ולהשיג ממוצע של 80 לפחות בתואר הראשון. כמו כן, על המועמדים להשיג ציון של 80 לפחות בקורס ביוכימיה א' ובקורס ביוכימיה ב'. יתר על כן, המועמדים נדרשים להגיע לראיון קבלה מול הועדה לתואר שני, שבו יישאלו על הפרויקט המחקרי או הסמינר שערכו בלימודיהם לתואר הראשון, ויתבקשו לענות על שאלות ידע כללי בביוכימיה ובביולוגיה מולקולרית. בנוסף, מכתב המלצה יועבר למחלקת הרישום ממנהל פרויקט המחקר (ראש מעבדה) או ממנחה הסמינר של המועמד בתואר הראשון.   
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

מידע על לימודי בוטניקה
Yissachar Nurafshan
1 תגובות
הסבה מהנדסת תוכנה למקצוע אחר
הילה
1 תגובות
יש ביקוש לביולוגיה ימית בארץ?
שרון
1 תגובות
לימודי ביולוגיה חישובית או מדעי המחשב בהתמחות ביולוגיה חישובית?
שני
4 תגובות
ניתן להתקבל למדעי המוח ללא פסיכומטרי?
נינוה
1 תגובות
קבלה לתואר בפיזיקה ללא פסיכומטרי
יאיר לוייב
1 תגובות
התלבטות בין כמה מסלולים
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp