תואר שני בביואינפורמטיקה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בביואינפורמטיקה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בביואינפורמטיקה באוניברסיטת תל אביב

 

חלומות של ביולוגים

 

ב - 2012 נוצרה באוניברסיטת סטנפורד תוכנת הסימולציה הראשונה המתארת אורגניזם שלם, חיידק בשם מיקופלסמה גניטליום. כדי ליצור את התוכנה השתמשו החוקרים ב - 900 מאמרים מדעיים שונים אודות החיידק ויצרו סדרת מודלים שכל אחד מהם מחקה תפקוד תאי שונה. כשחיברו את כולם הם הצליחו ליצור סימולציה בת 10 שעות המדמה מחזור חיים שלם של החיידק. בהמשך לכך, מעזים החוקרים לשאול - האם החלום על פיתוח מודל לתא אנושי עומד להפוך למציאות? 

 

תכנית הלימודים

 

מטרת התכנית לתואר שני בביואינפורמטיקה (ביולוגיה חישובית), היא להעמיד בוגרים שישתלבו במחקר ובתעשיית ההיי טק, בתחומים הקשורים בפיתוחים מתקדמים ברפואה, במדעי החיים ובחקלאות. המשתתפים יעמיקו את אחיזתם בנושאים הקשורים בלמידה חישובית, בתהליכי כריית מידע, בסטטיסטיקה וברשתות עצבים מלאכותיות. הם ייחשפו לסוגיות המעסיקות את עולם הרפואה העכשווי ובראשן עלייתה של הרפואה האישית. בנוסף הם יוכלו להעשיר את ידיעותיהם בדיני פטנטים, בניהול ידע, בעיצוב מסדי נתונים ובאתיקה רפואית.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים לתואר שני בביואינפורמטיקה באוניברסיטת תל אביב מתקיימים במסלול מחקרי בלבד ומתפרשים על פני ארבעה סמסטרים. הם משלבים בין קורסים משלוש דיסציפלינות - רפואה, ביולוגיה ומדעי המחשב, כאשר הפקולטה אליה ישויך כל אחד מתלמידי התכנית תקבע על פי התמחותו של המנחה הראשי שלו. נוסף על כתיבת התזה כוללים הלימודים לתואר שני קורסי חובה ובחירה, סמינר משותף, ביצוע עבודות מחקר ועמידה בבחינות גמר.

 

נושאי הלימוד

 

 • ביולוגיה התפתחותית וחקר הסרטן
 • וירולוגיה מולקולרית
 • שימוש בחוק בייס לבדיקת השערות
 • יסודות בלמידה חישובית
 • סוגיות בגנטיקה בעידן הפוסט גנומי
 • רשתות עצבים מלאכותיות
 • גיאומטריה חישובית וניתוח אלגוריתמים
 • פרויקט ה- Haplotype Map
 • ביופיזיקה של תהליכי פוטוסינתזה בצמחים
 • כריית מידע וניתוח רב משתני
 • יחסי תפקוד מבנה בחומצות גרעין ובחלבונים
 • נושאים מתקדמים במבני נתונים
 • הגישה האינסטרומנטליסטית בחקר המתמטיקה
 • מושגי יסוד בפילוסופיה של המדע      
 • מודלים של רשתות מולקולריות בניתוח תכונות מורכבות      
 

 

סגל הוראה

 

בין המרצים המלמדים בתכנית: פרופסור מבית הספר למדעי המחשב שכתב את הפוסט דוקטורט שלו באוניברסיטת ברקלי ומתמחה בביולוגיה מערכתית. בעבר זכה במספר פרסי הצטיינות מכובדים על מאמריו בתחום הרפואה וכיום הוא עומד בראש קבוצת מחקר העוסקת בניתוח רשתות ביולוגיות; דוקטור לביוכימיה ולביולוגיה מולקולרית, שלקח חלק במחקרים ב - MIT ובהרווארד ובין שאר עיסוקיו משמש גם כיועץ מדעי של העמותה לחקלאות מודרנית; פרופסור לרפואה שפרסמה למעלה מ - 120 מאמרים, העוסקת בגנטיקה מולקולארית ומתמחה במיוחד בחרשות; ועוד רבים.

 

 

תנאי קבלה

 

הקבלה לתכנית לתואר שני בביואינפורמטיקה באוניברסיטת תל אביב מתבצעת על סמך מכתבי המלצה, ציונים ומציאת מנחה לתזה כאשר חלק מהמועמדים יזומנו גם לראיון אישי. ככלל, מועמדים מתאימים למסלול הינם בוגרי תואר ראשון דו חוגי בביולוגיה ובמדעי המחשב עם רקע בביואינפורמטיקה שהשיגו ממוצע ציונים של 85 לכל הפחות.

 

בוגרי מדעי המחשב, ביולוגיה או רפואה ומועמדים נוספים שלא למדו בביואינפורמטיקה במסגרת התואר הראשון שלהם יוכלו להתקבל בכפוף לעמידה בקורסי השלמה. חלק מהמועמדים יידרשו לעמוד בדרישות קדם נוספות בהתאם למחלקה אליה משויך המנחה שלהם. בנוסף, כל משתתפי התכנית יידרשו לעבור קורס בסיבוכיות בציון 80 כדי לעבור לשנה ב' במסלול.

 

תעודה

 

בוגרי המסלול יהיו זכאים לקבל תואר "מוסמך אוניברסיטה" מטעם אוניברסיטת תל אביב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום ייעוץ לימודים
מקצוע יציב שנותן הכנסה טובה
אושר שאוליאן
ללא תגובה
שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
1 תגובות
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
1 תגובות
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
1 תגובות
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
1 תגובות
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp