רוצה פרטים על תואר שני בחינוך לנוער בסיכון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בחינוך נוער בסיכון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בחינוך לנוער בסיכון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך לנוער בסיכון למי זה מתאים?

 

לימודי תואר שני בחינוך לנוער בסיכון מתאימים ליחידי הסגולה מביניכם. עבודה עם נוער בסיכון היא לרוב מורכבת, מתישה פיסית ונפשית ולא תמיד מתגמלת. אולם, אלו המקדישים את חייהם לעזרה וחינוך לילדים ובני נוער רבים הנמצאים במצוקה, זוכים בקריירה שאינה שיגרתית ובעלת סיפוק בלתי רגיל.

 

בכל שנה מתקבלים נתונים חדשים המצביעים על מספר הולך וגדל של ילדים ובני נוער שאינם מסתגלים למערכת החינוך הנורמטיבית. לעיתים קרובות מדובר באוכלוסייה בעלת פוטנציאל תקין לחלוטין שהסביבה החברתית היא המשפיעה על הישגיהם בלימודים. תלמידים אלו מכונים בפי אנשי החינוך כ"תלמידים בהדרה" אשר חשים ניכור כלפי מערכת החינוך ונמצאים בסכנה תמידית של נשירה ממנו.

 

תוכנית לימודים

 

תלמידים בהדרה, הם אמנם בעלי פוטנציאל תקין אך להצלחתם, ישנו מיצוי חלקי בלבד בהתכוונות החינוכית של המערכת כלפיהם. תלמידים אלה נמצאים בדרך כלל מצוקה, הישגיהם הלימודיים דלים וחווית כישלון מלווה אותם. בשל כל אלה הם מתקשים להסתגל למערכת החינוך הרגילה ומועדים לנשירה ממנה. רווחתם מושפעת בדרך כלל מהסובבים אותם בכל מעגלי החיים ובכללם, המשפחה, בית הספר ועמיתים, ולכן לצורך שיפור מצבם, נדרשת התגייסות והתמודדות של כל המערכות הסובבות אותם.

 

תלמידים בהדרה אינם מכירים בסביבה הבית ספרית כמי שיכולה ליצור עבורם סיכוי להצלחה כל שהיא ולכן הם פעמים רבות חשים ניכור כלפי בית הספר ונמצאים בסכנת נשירה ממנו. עשייה חינוכית שונה יכולה אם כן לשבור את מעגל הכישלון ואת תחושת הניכור. כאן טמונה חשיבותו הגדולה של איש החינוך, במתן עזרה ופתרונות לכל אותם הילדים ובני הנוער שזקוקים לסיוע בהתמודדות עם המערכות הסובבות אותם.

 

בתכנית לתואר שני בחינוך לנוער בסיכון ישנה התייחסות לסוגים השונים של האוכלוסייה המודרת ולמאפייניה התרבותיים, החברתיים והמגדריים. נוער בסיכון ובהדרה חברתית נבחן בתוכנית בעיקר על פי תוצאות המפגש בינו לבין מערכת החינוך.

 

בוגרי התכנית לתואר שני בחינוך לנוער בסיכון יהיו בקיאים בתחומים חברתיים, פסיכולוגיים וחינוכיים וישמשו כדמויות מקשרות, מתווכות ומשלבות בין הגורמים הסובבים. לשם כך, במהלך התוכנית מושם דגש רב לבניית דרכי תקשורת עם ההורים על מנת שיהיו שותפים מלאים בתהליך השינוי. בוגרי התכנית יהיו שותפים בעיצוב המערכת הארגונית ויוכלו להיות סוכני שינוי עבור ילדים ובני נוער ומשפחותיהם המצויים במצוקה.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר שני בחינוך לנוער בסיכון (או בחינוך והוראה לתלמידים בהדרה) משתנים בין המוסדות השונים המציעים תוכנית לימודים זו. ברוב המוסדות נלמדים התחומים הבאים:

 

  • הדרה בחינוך - תחום זה כולל בתוכו מגוון קורסים העוסקים בהגדרה ובאיפיון של ילדים ובני נוער בהדרה תוך התייחסות לגורמים סביבתיים כגון: בעיות במשפחה, עוני, משברי הגירה, פערים חברתיים ועוד.

    הסטודנטים לומדים לאפיין אוכלוסיות הזקוקות לעזרה ולהתערבות חינוכית, תוך שהם נחשפים לגישות השונות ולדרכים המומלצות לעבודה עם תלמידים בהדרה.

 

  • פיתוח זהות מקצועית - בתחום זה נלמדים הקורסים שמגבשים את זהותו המקצועית של המחנך המטפל בנוער בסיכון. כאמור, על איש החינוך העוסק בטיפול בתלמידים בהדרה להתמודד עם מצבים לא פשוטים ועליו לעמוד חסין ככל האפשר מול סיטואציות לא פשוטות.

    תוכנית הלימודים מציעה קורסים מגוונים שעוזרים למחנך בגיבוש זהות מקצועית תוך התמודדות עם היותו דמות משמעותית בחייהם של תלמידים בהדרה.

 

  • התערבות חינוכית - בתחום זה הסטודנטים רוכשים את הידע והכלים שיסייעו להם להתערב בחייו של התלמיד ולפעול למען המשך לימודיו במסגרת החינוכית המתאימה ולמען קידומו. בכל שנה מתפרסמים מחקרים חדשים החושפים דרכי התערבות שונות ולכן תוכניות הלימוד בתחום זה מתעדכנות תכופות בהתאם לגישות החדשות הנוגעות לחינוך נוער המצוי בסיכון.

    קיימים כמה סוגים של התערבות חינוכית הנלמדים במסגרת התוכנית בינהן: הוראה באמצעות יצירה, הוראה באמצעות בעלי חיים, התערבות חינוכית במצבים של משבר ועוד.

 

בתוכנית הלימודים לתואר שני בחינוך נוער בסיכון, סטודנטים נדרשים לקחת חלק בעבודה מעשית תוך התמודדות עם נוער המצוי בסיכון במסגרת החינוכית. התוכנית מחייבת גם הגשת עבודת גמר מעשית הכוללת פיתוח של מודלים שונים להוראה והתמודדות עם תלמידים בהדרה. בוגרי התוכנית יוכלו להיות שותפים בעיצוב המערכת הארגונית בה הם פועלים כיום, תוך מתן מענה לאוכלוסיות בסיכון.

 

תנאי הקבלה

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בחינוך לנוער בסיכון מותאמת לאנשי חינוך והוראה בפועל, כאשר התנאי הראשוני הינו ניסיון של שלוש שנים לפחות בתחום ההוראה חינוך. בנוסף, עליהם להיות בוגרי תואר ראשון בממוצע של 80 לפחות ובעלי תעודת הוראה. מוסדות רבים מקיימים ראיון אישי עם הסטודנט כתנאי קבלה על מנת לבחון את רמת מחוייבותו לתחום. בנוסף, על הסטודנט להיות בעל פטור מאנגלית מתקופה שאינה עולה על שש השנים האחרונות.

 

משך לימודים ותעודות

 

לימודי תואר שני בתחום זה  אורכים כשנתיים אקדמאיות. בסופם מתקבלת תעודת מוסמך הוראה ותואר שני: M.Ed בחינוך לנוער בסיכון (או בשם נוסף: חינוך הוראה לתלמידים בהדרה).

 

מוסדות לימוד

 

אורנים המכללה האקדמית לחינוך - תכנית הלימודים לתואר שני מתייחסת לאוכלוסייה המודרת על כל גווניה והשתייכויותיה , החברתיות התרבותיות והמגדריות. התוכנית מציעה שילוב בין התחומים השונים תוך איפיון של תלמידים בהדרה על פי ההתנהגות ותוצאות המפגש בינם לבין מערכת החינוך. בנוסף, נלמדות דרכי התמודדות חינוכית אפקטיבית עם תלמידים בהדרה במסגרת בית הספר ומחוצה לו. התכנית מקנה ידע בסוגיות מערכתיות, ומטפחת את היכולת ללמוד, לעבד וליישם ידע חדש זה בתוך המערכת.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי תואר שני, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

הזדמנויות תעסוקה

 

בוגרי התואר השני בחינוך לנוער בסיכון יוכלו להשתלב בתפקידי הוראה בבתי הספר כמורה בעל התמחות ייחודית. ביכולתם גם להוביל ולפתח תחום זה במסגרת בית הספר והקהילה,ולעבוד ברווחה, בהוסטלים לנוער בסיכון, בארגונים ועמותות וכן בבתי חולים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בחינוך לנוער בסיכון?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בחינוך לנוער בסיכון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בחינוך לנוער בסיכון

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בחינוך לנוער בסיכון

התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp