רוצה פרטים על תואר שני בחינוך מיוחד?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בחינוך מיוחד

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בחינוך מיוחד? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך מיוחד

 

החינוך המיוחד הינו שיטת חינוך מתקדמת אשר נועדה לסייע לתלמידים הסובלים מלקויות למידה שונות. עסקינן בשיטה חינוכית אשר יכולה להינתן כתוספת לתוכניות הלימוד הרגילות, במקום חלקים מסוימים במערכת הרגילה, או במסגרת מיוחדת המיועדת לחינוך מיוחד בלבד. גופי החינוך המיוחד במדינה פועלים הן כמערכות עצמאיות והן כחלק ממערכת החינוך הכללית.

 

החינוך המיוחד שואף לגשר על פערים חברתיים, השכלתיים, רגשיים ושיקומיים של תלמידים במסגרות החינוך השונות. מדובר במערכת מיוחדת אשר בבסיסה בתפיסות חברתיות המסייעות לתלמידים בעלי לקויות למידה להשתלב בחברה. לדוגמא, מערכות חינוך מיוחד המסייעות לחירשים ללמוד קריאת שפתיים, יכולות לסייע להם להשתלב בצורה טובה בשוק העבודה. במהלך השנים, גוברת המודעות לחינוך המיוחד בישראל ומתפתחות תוכניות אקדמיות רבות המתמחות בענף זה.

 

במסגרת תוכניות אקדמיות אלו, פועלים מסלולים ללימודי תואר שני בחינוך במגוון מוסדות לימוד בישראל.

 

מדוע ללמוד לתואר שני בחינוך מיוחד?

 

מטרתן של תוכניות הלימוד לתואר שני בחינוך מיוחד הינה להעמיד אנשים משכילים בעלי ידע אקדמי עשיר לטובת בתי הספר והגופים לחינוך מיוחד, הפועלים במסגרת פרטית או ממלכתית. בוגרי התוכנית, פונים לאחר השלמת התואר לתפקידים בכירים המצריכים ראש גדול, יצירתיות, מנהיגות, אידיאולוגיה ועוד.

 

בוגרי לימודי חינוך מיוחד עשויים להשפיע על מערכת החינוך מבפנים ולסייע בשיפור מצבם של מאות ואלפי תלמידים בישראל הסובלים מלקויות למידה. לימודים אלה מקנים לסטודנטים ידע משמעותי, המבוסס על שנים רבות של מחקר וניסיון בשטח, בנושאים הקשורים לצרכים מיוחדים של קבוצות ילדים ובני נוער. עיני החוקרים והסטודנטים בתכניות הלימודים הללו נשואות ליעד של שילוב בעלי הצרכים המיוחדים בקהילה ובבתי הספר הרגילים, תוך מתן הליווי והתמיכה הנדרשים להם.

 

בוגרי התואר השני בחינוך מיוחד מתמודדים מדי יום עם הדרכה של צעירים הסובלים מלקויות למידה ומשקיעים מאמצים שיסייעו להשתלבות התלמיד בבית הספר, לקבל סיוע ממשפחתו ולשיפור ההישגים הלימודיים.

 

 

מה לומדים?

 

אלה הם חלק מן הנושאים הכלולים בתכניות המוסמך בחינוך מיוחד:

 

 • סוגיות עכשוויות בחינוך מיוחד
 • תיאוריות בחינוך
 • תלמידים כבדי שמיעה וחירשים
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • שילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים בפעילויות חברתיות
 • צרכים מיוחדים בגיל הרך     
 • לקויות למידה ספציפיות (דיסלקציה, דיסקלקוליה, הפרעות קשב וריכוז)     
 • ועוד

 

תואר עם תזה ותואר ללא תזה

 

לימודים לתואר שני בחינוך מיוחד אפשריים כיום במגוון רחב של מכללות ומוסדות להשכלה גבוהה. במוסדות אלו, הסטודנטים יכולים להשתתף בתכניות מחקריות הכוללות ניהול פרויקט מחקרי מקיף והגשת תזה. מסלולים אלו קיימים באוניברסיטאות: חיפה, תל אביב, בר אילן והעברית. יש לציין, כי רק הגשת תזה מאפשרת המשך לימודים לדוקטורט.

 

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בחינוך מיוחד הינם תנאים המשתנים בהתאם למוסד הלימודים המבוקש. אך על פי רוב הקבלה לתוכנית אפשרית רק לבעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר. תואר זה יכול להיות תואר בחינוך מיוחד, תואר בחינוך והוראה, תואר בפסיכולוגיה, תואר במקצועות פרא רפואיים ותואר בייעוץ חינוכי.

 

כמו כן, על המועמדים להיות בעלי ניסיון בעבודה עם נוער בעל צרכים מיוחדים ובעלי תעודת הוראה. ישנם מוסדות לימוד המאפשרים את קבלתם של אקדמיים שאינם בעלי הסמכה בחינוך. אקדמאים אלו ידרשו לעמוד בקורסי השלמה במהלך הסמסטר הראשון ללימודיהם.

 

היכן לומדים?

  

 • המכללה האקדמית אחוה (סמוך לגדרה): בתואר השני MA במסלול זה, שאורכו שנתיים, נכללים גם לימודי תעודה בתחום ההערכה והטיפול בלקויות למידה.

 

 • אוניברסיטת חיפה: במסלול זה באוניברסיטת חיפה ניתן ללמוד גם בהתמחות הגיל הרך, או התמחות מחשבים בחינוך.

 

 • מכללת לוינסקי (תל אביב): זהו אחד המסלולים שבהם ניתן לבחור במכללה לחינוך, מסלולים נוספים כוללים חינוך לשוני בחברות רב תרבותיות, הגיל הרך, הוראה ולמידה ועוד.
   

מה עושים עם תואר שני בחינוך?

 

כאמור, החינוך המיוחד נמצא במגמת עלייה מתמדת במדינת ישראל וגורמים רבים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, עוסקים רבות בהשפעותיו של החינוך המיוחד על מערכת החינוך והחברה הישראלית. בוגרי תואר שני בחינוך מיוחד, הנחשבים למומחים מקצועיים בתחומם, יוכלו אם כן להשתלב בתפקידי מפתח במערכת החינוך, להמשיך לענפי המחקר השונים או לפנות ללימודים מתקדמים.

 

מקצוע זה הוא מרתק ודורש מהעוסקים בו יצירתיות, אידיאולוגיה, אמונה, רצון להשפיע ויכולות חינוכיות. הפעילות בתחום החינוך המיוחד מעניקה לעוסקים בו סיפוק רב ותחושת הגשמה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בחינוך מיוחד?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בחינוך מיוחד?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור