רוצה פרטים על תואר שני בחינוך לאמנות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בחינוך לאמנות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בחינוך לאמנות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך לאומנות - למי זה מתאים?

 

לימודי האומנות היוו תחום לימודים פופלארי בישראל ובעולם מאז ומתמיד. בשנים האחרונות גברה המודעות לשימוש באומנות לתחומים נוספים כגון תחום הטיפול וההוראה. לימודי תואר שני בחינוך בתחום זה מעמיקים את הידע של הסטודנט בתיאוריות העוסקות באומנות, ומספקים לו כלים ומיומנויות להוראת התחום.

 

חינוך לאומנות מעגן בתוכו תחומים נוספים כגון: פילוסופיה של האומנות, היסטוריה של האומנות והביקורת של האומנות. בתוכנית זו הסטודנטים נחשפים לתיאוריות בתחומים אלה ולגישות ולמחקרים העדכניים ביותר לדרכי ההוראה של תחומים אלו.

 

מטרת הלימודים

 

התוכנית לתואר שני בחינוך לאמנות מבוססת על ההנחה כי הדמויות הפעילות בתחום זה - המורים לאמנות, האמנים, האוצרים ומבקרי האומנות- יכולים להשפיע במידה רבה על השיח אודות האמנות וכן על תפקידיה החברתיים של האמנות ומקומה בקהילה, ולכן יש לספק להם את הכלים הדרושים להוראה מקצועית בתחום. הסטודנטים בתוכנית הלימודים לתואר שני זה רוכשים את הפרקטיקות המופעלות בתחום האמנות והיצירה, על כל היבטיה, ובוחנים את השפעתן ותרומתן לתרבות ולחברה.

 

קהל היעד

 

תכניות הלימוד לתואר שני זה מיועדת בעיקר לאמנים ולמי שעוסקים בהוראת התחום, וכן לאוצרים ולמבקרי אמנות המעוניינים להתפתח אישית ומקצועית, ולהעשיר את ידיעותיהם בתחומי העניין שלהם.
 

תוכנית הלימודים

 

במהלך הלימודים, הסטודנטים רוכשים ידע עדכני בתיאוריות של חינוך אמנותי ויצירתי, וכן בגישות ביקורתיות המיוחסות לתחום. השכלה זו תאפשר לבוגרי המסלול להעמיק את ידיעותיהם ולהתמקצע בנושאים נוספים בתחום וכפועל יוצא מכך למלא את תפקיד ההוראה באמנות בראיה רחבה יותר. בלימודים אלה הסטודנטים נפגשים עם נושאים ועם תפיסות שונות הקשורים לתחום, כמו גם לתחומים משיקים ובכללם, תיאוריות המגיעות מעולמות ידע קשורים, כגון פילוסופיה, היסטוריה של האמנות, וכן ביקורת, תיאוריה, ותרבות חזותית.

 

מלבד זאת, הלימודים מתמקדים בהיבטים המעשיים של התחום, וכך מספקים לסטודנטים, כלים ומיומנויות למחקר, לחשיבה יצירתית ולרפלקציה, שמהווים למעשה את הדרישות המעשיות של המחנכים לאמנות. לצורך התרגול, הסטודנטים מתנסים בפרקטיקה של התחום, תוך לקיחת חלק בפעילויות אמנותיות בקהילה, אוצרות ומוזיאולוגיה וכתיבה ביקורתית.

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בתחום זה, בנוי על שלושה יסודות:

 

  • לימודי תשתית - לימודים אלו כוללים בתוכם קורסי חובה המהווים את הבסיס התיאורטי והעיוני. בין הקורסים הנלמדים: תיאוריה וביקורת בחינוך באומנות, מתודולוגיות החינוך לאמנות, תרבות חזותית וסוגיות מרכזיות בתחום.

 

  • לימודים מתקדמים - לימודים אלו כוללים קורסים מתקדמים העוסקים בגישות התיאורתיות ומעשיות בתחומים כגון: חינוך מוזיאלי ואסתטי, גישה אינטר-דיסציפלינארית, השפעת הטכנולוגיות החדשות על הוראת האמנות, תולדות התחום, תוך התייחסות להשפעות החברה הרב-תרבותית.

 

  • לימודים מתקדמים באומנות - מטרת לימודים אלו הינה להרחיב את הידע של המחנך בתחום האומנות. בין הקורסים הנלמדים: ההיסטוריה של האמנות, אוצרות ובקורת של האומנות.

 

תנאי קבלה

 

תואר שני זה מיועד לבוגרי תואר ראשון בחינוך לאמנות (B.Ed.) או תואר ראשון באומנות (B.F.A.), תואר ראשון בתולדות האומנות (B.A) או תואר ראשון במקצועות משיקים כגון: עיצוב, הוראה יצירתית, ועוד.

 

יכולים להתקבל מי שברשותם בעלי תעודת הוראה, כאשר התוכנית מתאימה לעוסקים במקצועות החינוך, בין אם במסגרות פורמליות או במסגרות בלתי פורמליות. כמו  כן, על המועמדים להראות ניסיון מקצועי מוכח של שלוש שנים לפחות.

 

נוסף על כך, במוסדות לימוד רבים המועמדים נדרשים גם לעבור בהצלחה ראיון אישי.

 

משך לימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים אורכת כשנתיים אקדמאיות כשבסופם מתקבלת תעודת מוסמך תואר שני בהוראה וחינוך באומנות (M.Ed).

 

מוסדות לימוד

 

המכללה האקדמית בית ברל המדרשה - תכנית ללימודי התואר השני (M.Ed.) בחינוך לאמנות.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

הזדמנויות תעסוקה

 

בוגרי התואר השני לחינוך באומנות יוכלו להשתלב בתחום ההוראה כאנשי מקצוע מובילים בהוראת האומנות בבתי ספר ובגנים, במסגרות הפורמליות והבלתי פורמליות. הם יוכלו להשתלב גם בתחום המוזיאולוגיה או האוצרות וגם בתחום המחקר האקדמי של התחום, או הוראתו במוסדות אקדמיים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בחינוך לאמנות?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בחינוך לאמנות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בחינוך לאמנות

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בחינוך

התקבלו 338 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp