רוצה פרטים על תואר שני בחינוך לאמנות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בחינוך לאמנות

מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני בחינוך לאמנות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך אומנות למי זה מתאים?

 

לימודי האומנות היוו תחום לימודים פופלארי בישראל ובעולם מאז ומתמיד. בשנים האחרונות גברה המודעות לשימוש באומנות לתחומים נוספים כגון תחום הטיפול והחינוך. לימודי תואר שני בחינוך בתחום זה מעמיקים את הידע של הסטודנט בתיאוריות העוסקות באומנות, ומספקים לו כלים ומיומנויות להוראת התחום.

 

חינוך לאומנות מעגן בתוכו תחומים נוספים כגון: פילוסופיה של האומנות, היסטוריה של האומנות והביקורת של האומנות. בתוכנית זו הסטודנטים נחשפים לתיאוריות בתחומים אלה ולגישות ולמחקרים העדכניים ביותר לדרכי ההוראה של תחומים אלו.

 

מטרת הלימודים

 

התוכנית לתואר שני בחינוך לאמנות מבוססת על ההנחה כי הדמויות הפעילות בתחום החינוך לאומנות -המורים לאמנות, האמנים, האוצרים ומבקרי האומנות- יכולים להשפיע במידה רבה על השיח אודות האמנות וכן על תפקידיה החברתיים של האמנות ומקומה בקהילה, ולכן יש לספק להם את הכלים הדרושים להוראה מקצועית בתחום. הסטודנטים בתוכנית הלימודים לתואר שני בחינוך לאומנות רוכשים את הפרקטיקות המופעלות בתחום האמנות , על כל היבטיה, ובוחנים את השפעתן ותרומתן לתרבות ולחברה.

 

קהל היעד

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בחינוך לאומנות מיועדת בעיקר לאמנים, למורים לאמנות, לאוצרים ומבקרי אמנות המעוניינים להתפתח אישית ומקצועית בתחומים הרלוונטיים להם כמחנכים לאמנות.
 

תוכנית הלימודים

 

בלימודים לתואר שני בחינוך לאמנות הסטודנטים רוכשים ידע עדכני בתיאוריות של חינוך לאמנות ובגישות ביקורתיות המיוחסות לתחום. השכלה זו תאפשר לבוגרי המסלול להעמיק את ידיעותיהם ולהתמקצע בנושאים נוספים בתחום וכפועל יוצא מכך למלא את תפקיד ההוראה באמנות בראיה רחבה יותר. בלימודים אלה הסטודנטים נפגשים עם נושאים ועם תפיסות שונות הקשורים לתחום החינוך לאמנות, כמו גם לתחומים משיקים ובכללם, פילוסופיה, היסטוריה של האמנות ביקורת, תיאוריה, ותרבות חזותית.

 

מלבד זאת, הלימודים מתמקדים בהיבטים המעשיים של החינוך לאמנות ומספקים לסטודנטים, כלים ומיומנויות למחקר, לחשיבה יצירתית ולרפלקציה, שמהווים למעשה את הדרישות המעשיות של המחנכים לאמנות. לצורך התרגול, הסטודנטים מתנסים בפרקטיקות בחינוך לאמנות כמו אמנות בקהילה, אוצרות ומוזיאולוגיה וכתיבה ביקורתית.

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בחינוך אומנות מתחלקת באופן הבא:

 

  • לימודי תשתית - לימודים אלו כוללים בתוכם קורסי חובה המהווים את הבסיס התיאורתי לחינוך אומנות. בין הקורסים הנלמדים: תיאוריה וביקורת בחינוך באומנות, מתודולוגיות החינוך לאמנות, תרבות חזותית וסוגיות מרכזיות בחינוך לאמנות.

 

  • לימודים מתקדמים בחינוך האומנות - לימודים אלו כוללים קורסים מתקדמים העוסקים בגישות התיאורתיות ומעשיות בתחומים כגון: חינוך מוזיאלי, חינוך אסתטי, גישה אינטר-דיסציפלינארית, השפעת הטכנולוגיות החדשות על הוראת האמנות ותולדות האמנות והתייחסות לחברה הרב-תרבותית.

 

  • לימודים מתקדמים באומנות - מטרת לימודים אלו הינה להרחיב את הידע של המחנך בתחום האומנות. בין הקורסים הנלמדים: ההיסטוריה של האמנות, אוצרות ובקורת של האומנות.

 

תנאי קבלה

 

  • בוגרי תואר ראשון בחינוך לאומנות (B.Ed.) או תואר ראשון באומנות (B.F.A.), תואר ראשון בתולדות האומנות (B.A) או תואר ראשון במקצועות משיקים כגון: עיצוב, חינוך יצירתי וכד'
  • בעלי תעודת הוראה. התוכנית מתאימה לעוסקים במקצועות החינוך, בחינוך פורמאלי או בלתי פורמאלי
  • ניסיון מוכח של שלוש שנים לפחות
  • מעבר ראיון אישי.

 

משך לימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים אורכת כשנתיים אקדמאיות כשבסופם מתקבלת תעודת מוסמך תואר שני בהוראה וחינוך באומנות (M.Ed).

 

מוסדות לימוד

 

המכללה האקדמית בית ברל המדרשה - התכנית הראשונה בישראל ללימודי התואר השני (M.Ed.) בחינוך לאמנות. אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

הזדמנויות תעסוקה

 

בוגרי התואר השני לחינוך באומנות יוכלו להשתלב בתחום ההוראה כאנשי מקצוע מובילים בהוראת האומנות במוסדות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. הם יוכלו להשתלב גם בתחום המוזיאולוגיה או האוצרות וגם בתחום המחקר האקדמי של האומנות או הוראת האומנות. 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בחינוך לאמנות?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בחינוך לאמנות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בחינוך לאמנות

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בחינוך

התקבלו 335 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בחינוך

מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp