רוצה פרטים על תואר שני בקלינאות תקשורת?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בקלינאות תקשורת

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בקלינאות תקשורת? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בקלינאות תקשורת, הפרעות תקשורת - למי זה מתאים?

 

תחום הפרעות התקשורת עוסק בבחינת הלקויות של הדיבור, השפה, השמיעה והתקשורת הבינאישית. תוכנית הלימודים לקראת תואר שני בהפרעות תקשורת מעניקה ידע תיאורטי נרחב בתחום, לצד הקנייה של כלים מעשיים קליניים לאבחון ושיקום של בעיות תקשורת בקרב ילדים ומבוגרים, תוך דגש על הבנת התהליכים הנדרשים על מנת לשקם ולשפר את איכות חייהם של בעלי לקויות תקשורתיות שונות.

 

 

ההתפתחויות הטכנולוגיות והמדעיות בתחומי הרפואה ומדעי ההתנהגות, הובילו לפיתוח של עזרי תקשורת מרובים לאוכלוסיות שסובלות מליקויי דיבור ושמיעה, כגון תוכנות המאפשרות לילדים ומבוגרים המתקשים בתהליך רכישת השפה, פיתוח של שיטות אלקטרו מגנטיות להערכת תפקוד מערכות העצבים המשפיעות על הגירויים האקוסטיים של הדיבור, מערכות אלקטרו- מכאניות המאפשרות תקשורת באמצעות דיבור ישיר, מחשבים המאפשרים העברת תקשורת באמצעות כתיבת טקסטים ועוד.

 

ההכרה בחשיבותו של התחום הולכת וגוברת ואיתה הביקוש לאנשי מקצוע מיומנים בתחומי הפרעות התקשורת. תוכנית הלימודים לקראת תואר מוסמך בתחום מעניקה ידע רב תחומי בנושאים כגון: לקויות קריאה וכתיבה, ליקויי דיבור, גמגום, קשיי היגוי, בעיות בהתפתחויות הדיבור והשפה, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, חינוך, פסיכולוגיה, סיעוד ורפואה.

 

מסלולי לימוד

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בהפרעות תקשורת מתחלקת לשני מסלולים עיקריים:

  • המסלול המחקרי
  • המסלול העיוני

 

בין קורסי החובה והבחירה מצויים הקורסים: פסיכואקוסטיקה מתקדמת: יישום בהפרעות שמיעה ושפה, טכנולוגיה בחקר השמיעה, השפה והדיבור, הפרעות שפה נרכשות והתפתחותיות, סוגיות מרכזיות בבלשנות כמו אלקטרופיזיולוגיה של מערכת השמיעה, הפרעות דיבור ושפה על רקע נפשי ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בהפרעות תקשורת משתנים ממוסד למוסד. ברוב המוסדות תנאי הקבלה עומדים על ממוצע של 80 לפחות בתואר ראשון בהפרעות תקשורת, פטור מאנגלית למעומדים לשני מסלולי הלימוד ובנוסף פטור בשפה זרה שנייה (מלבד לאנגלית) למסלול המחקרי. מועמדים אשר אינם בוגרי תואר ראשון בהפרעות תקשורת נדרשים ללימודי השלמה.

 

 

מוסדות לימוד

 

  • אוניברסיטת תל אביב - מציעה בנוסף תוכנית ייחודית לתואר שני בהפרעות תקשורת "מוסמך במדעי הבריאות" לסטודנטים שאינם בוגרי תואר ראשון בהפרעות תקשורת. תואר זה אינו מקנה אפשרות לעבודה מעשית כקלינאי תקשורת.

 

  • אוניברסיטת חיפה - תוכנית הלימודים לתואר שני בהפרעות תקשורת של אוניברסיטת חיפה כוללת את שלושת אשכולות הלימוד הבאים: מדעי השמיעה (אודיולוגיה) ושיווי משקל, מדעי המוח והתקשורת ומדעי השפה, קול ודיבור.

 

  • אוניברסיטת אריאל - באוניברסיטה ניתן להשתתף בלימודי תואר שני זה במסלול עם תזה. במסגרת הלימודים, הסטודנטים משתתפים בקורסים קליניים וכן במעבדות במגוון תחומים, וביניהם תפישה שמיעתית, הפקת שפה, קוגניציה ולשון, הרצף האוטיסטי, ועוד.

 

הזדמנויות תעסוקה

 

עבור בוגרי התואר יפתחו דלתות מרובות של תעסוקה במוסדות שיקומיים ורפואיים, בבתי חולים, קופות חולים, מרפאות פרטיות, בשירותי הרווחה, בעמותות חברתיות ועוד. בנוסף, ניתן להמשיך את הלימודים לקראת תואר דוקטורט ולהעמיק את המחקר בתחום.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בקלינאות תקשורת?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בקלינאות תקשורת?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בקלינאות תקשורת

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בקלינאות תקשורת

התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 3.7 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp