רוצה פרטים על תואר שני בהנדסת פלסטיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהנדסת פלסטיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהנדסת פלסטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת פלסטיקה

 

הנדסת פלסטיקה משלבת בין תעשייה ואמנות ועוסקת בשיפור מוצרים קיימים ובתכנון ועיצוב של מוצרים חדשים. הכלכלה העולמית מגבירה ומגדילה את כח הייצור ובכך מהווה מרכיב מפתח בקידום תעשיית הפלסטיק בעולם. גם בישראל, לתעשיית הפלסטיקה חשיבות רבה לכלכלת המדינה, מכיוון שמחזור הפעילות העיסקית של תעשיית הפלסטיקה בישראל מוערך במיליארדי דולרים בשנה.

 

מוצרי הפלסטיק מצויים בכל תחומי החיים: באריזה, בחקלאות, ברפואה, בתעופה, בבנייה ובריהוט , וזאת בזכות התכונות הייחודיות של החומרים הפלסטיים המאפשרות את התאמתם כמעט לכל מוצר. כיום תעשיית הפלסטיק נמצאת בתנופה וההתקדמות הטכנולוגית בענף זה העלתה את הביקוש לאנשי מפתח ולמהנדסים מיומנים בתחום הפלסטיקה.

 

לימודי תואר שני בהנדסת פלסטיקה מהווים את לימודי ההמשך לתוכנית ללימודי הנדסת פלסטיקה לתואר הראשון. המועצה להשכלה גבוהה הכירה בצורך למסלול זה רק לאחרונה ומטרתו להכשיר מפתחים וחוקרים בהנדסת פלסטיקה. הלימודים נועדו להכשיר את הסטודנטים לפיתוח, לניהול, לשיווק ולייצור של מוצרים וחומרים בתעשיית הפלסטיקה בישראל ובעולם כולו.

 

 

תוכנית הלימודים

 

התכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה, או לבוגרי תואר ראשון בהנדסה כימית, בהנדסת חומרים בהנדסה ביו-רפואית או בביוטכנולוגיה, המעוניינים להעמיק ידיעותיהם בתחום הפלסטיקה ולהכשיר עצמם לעבודת פיתוח ומחקר בתעשייה האזרחית והביטחונית.

 

בתוכנית הלימודים לתואר שני בהנדסת פלסטיקה הסטודנטים רוכשים ידע עיוני ומעשי הנחוץ להתמודדות עם האתגרים השונים בתחום הפלסטיקה.הסטודנטים בתוכנית יוכלו לבחור בין מסלול לימודים מחקרי לבין מסלול לימודים שאינו מחקרי. המסלול המחקרי הוא מסלול הכולל תזה ולאחריו ניתן להמשיך ללימודים מתקדמים.

 

נושאי לימוד

 

לימודי הנדסת פלסטיקה לתואר שני מפגישים את הסטודנטים עם מגוון החומרים והתהליכים שקיימים בתחום זה, תוך עדכון והתאמת התוכניות לשינויים התדירים בענף ולהתפתחויות הטכנולוגיות בתחום.תכנית הלימודים מכסה פרקים מתקדמים בהנדסה ובכללם:

 

 • פרקים בעיבוד
 • תערובות פולימרים
 • דבקים וחומרים מורכבים
 • אריזות מתוחכמות
 • ננו טכנולוגיה במערכות פולימרים
 • תהליכי עיבוד
 • תכן ואנליזה של חומרים פלסטיים
 • תכן מוצרים
 • חומרים פולימריים מתקדמים
 • פלסטיקה ירוקה
 • מדע וטיפול פני שטח ופולימרים ליישומים רפואיים
 • ועוד.

 

מלבד זאת ,הסטודנטים בתוכנית מתנסים בעבודה מעשית במעבדות המשוכללות לפולימרים ולתהליכי עיבוד של מוצרים פלסטיים או במעבדות המתקדמות לננו-טכנולוגיה.

 

בוגרי מסלול לימודי תואר שני בהנדסת פלסטיקה יוכלו עסוק בתחום כמהנדסים מומחים ולמלא תפקידי מחקר ופיתוח בתעשיות האזרחיות והבטחוניות.

 

תנאי קבלה

 

לתוכנית הלימודים לתואר שני בהנדסת פלסטיקה יתקבלו בעלי תואר ראשון בהנדסה בממוצע של 80 לפחות. מועמדים אשר אינם מגיעים לתוכנית לאחר תואר ראשון בהנדסת פלסטיקה, כגון: הנדסת חומרים, הנדסה כימית ועוד. ידרשו להשתתף בקורסי השלמה. בוגרי תואר ראשון תלת שנתי יחויבו אף הם בלימודי השלמה.

 

היכן לומדים?

 

כיום ניתן ללמוד הנדסת פלסטיקה לתואר שני בבית הספר שנקר בלבד. בית הספר הגבוה להנדסה שנקר הוא היחידי בארץ שמספק את מסלול לימודים ייחודי זה. המחלקה בשנקר הוקמה ביוזמת תעשיית הפלסטיקה והגומי בישראל.
 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי תואר שני, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהנדסת פלסטיקה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהנדסת פלסטיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בהנדסת פלסטיקה
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהנדסת פלסטיקה
התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp