רוצה פרטים על תואר שני בהנדסת מערכות ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהנדסת מערכות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהנדסת מערכות ? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת מערכות

 

הנדסת מערכות היא תחום הנדסי מרתק העוסק במכלול הכלים המדעיים הדרושים לפיתוח הטכנולוגי. תפקידו של מהנדס המערכות הוא לתכנן, להנדס ולנהל פרויקטים תוך שימוש בידע רב תחומי בהנדסה. בעשור האחרון, עולה וגובר הצורך במהנדסי מערכות לשם הנהגת הפיתוח הטכנולוגי ולכן עלה גם הביקוש ללימודי תואר שני בהנדסת מערכות.

 

מהנדסי מערכות נדרשים להתמודד עם הצורך הגובר במתן פתרונות טכנולוגיים וניהוליים בפרויקטים מורכבים. ניהול הנדסת מערכות מתבסס על אוסף מאורגן של תהליכים וטכנולוגיות אשר מכוונים ליישום יעיל של מטרות בפיתוח מערכות הנדסיות.

 

מטרת הלימודים

 

מהנדס מערכות בכיר נדרש להתמודד עם אתגרים רבים בו זמנית. על מנת שיוכל למלא אותם במקצועיות ובמסגרת הזמן שהוקצב לו, על המהנדס להיות בעל ידע רב ויכולות ניהוליות גבוהות. מסלול הלימודים לתואר שני בהנדסת מערכות נועד לתת מענה לאתגרים אלו.

 

מטרות לימודי תואר שני בהנדסה הינן רבות. בין היתר, הכשרה בתכנון לוחות הזמנים למימוש מערכות (פיתוח, ייצור ותחזוקה), הגדרת האמצעים לבחינת תפקוד המערכת, הבנת שיקולי התוכן של כל אחד ממסלולי המערכת, עיבוד ותרגום הצרכים לדרישות המערכת, ניתוח כדאיות כלכלית של מערכות, הבנת יחסי הגומלין בין האדם לבין המערכת ועוד.

 

 

תכנית הלימודים

 

בשל העובדה שמערכת הנדסית כוללת אוסף של מרכיבים, המופעלים במשולב במטרה משותפת, מהנדסי המערכות נדרשים להשקיע מאמץ רב-שלבי ובכללו, אפיון, תוכן, פיתוח, ייצור ותחזוקה בכדי ליצור מוצר כלשהו. מהנדסי המערכת נדרשים להיות בעלי ראייה רחבה ורב תחומית ובעלי יכולת טכנית לטיפול בצרכי המערכת.

 

מהנדסי המערכות מתבקשים לבצע משימות רבות ומורכבות במסגרת עבודתם ובשל כך, עליהם לרכוש השכלה מקצועית בתוכנית לתואר שני בהנדסת מערכות. תוכנית זו תצייד אותם בידע ובכלים לביצוע פעילויות שונות, ובכללן:

 

 • אפיון מִמשקים בין מכלולים שונים
 • יחסי הגומלין בין המשתמש ובין המוצר
 • הובלה של פרויקט לפיתוח מערכת
 • מחזור חיי המוצר והשפעתו על הסביבה
 • התאמת הפיתוח לצרכי המשק ולהזדמנויות עסקיות
 • שיקולי התכן במכלולי המערכת
 • הגדרת כלים לבדיקת תפקוד המערכת [Certificate of Compliance]
 • ועוד

 

הלימודים לתואר שני בהנדסת מערכות מעניקים לסטודנטים את הבסיס העיוני והמעשי בתחום הנדסת המערכות, ומכשירים אותם להשתמש בכלי פיתוח ובקרה מקצועיים שיאפשרו להם להוביל ולנהל תהליכים טכנולוגיים. 
 

קהל יעד

 

התכנית לתואר שני בהנדסת מערכות מיועדת לבעלי מיומנויות הנדסיות ואנליטיות, ולבעלי בגרות הנדסית וניסיון תעשייתי. בוגרי התכנית יהיו מסוגלים לפתור בעיות מערכתיות - בהיבט הטכנולוגי, בהיבט התכנוני ובפן הניהולי.

 

תוכנית הלימודים מותאמת לבוגרי לימודי תואר ראשון בתחום המדעים מדויקים וההנדסה אשר סיימו את לימודיהם בהצטיינות ומעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום זה. משך לימודי תואר שני בהנדסת מערכות הוא כשנתיים. מסלול הלימודים מותאם בדרך כלל לעובדים במשרה מלאה כאשר הוא בנוי מלימודים בשעות אחר הצהריים או בימי שישי.

 

 

 

נושאי לימוד

 

לימודי התואר השני בהנדסת מערכות כוללים נושאי לימוד כגון:

 

 • תכנון מערכות בקרה
 • מבחני משך חיי מוצר
 • ניתוח והגדרה של דרישות במערכות מרובות תוכנה
 • היבטים ניהוליים הקשורים בניהול פרויקטים
 • שילוב בין מפעיל אנושי ומערכת הנדסית
 • מודולים כלכליים לקבלת החלטות
 • ניתוח ואמינות מערכות טכנולוגיות
 • ועוד

 

מלבד זאת, הסטודנטים נדרשים לבצע פרויקט גמר בהנדסת מערכות. פרויקט זה הוא אינטגרטיבי, והסטודנטים יעבדו במסגרת צוותים רב תחומיים כמקובל בתעשייה המודרנית. במהלך הכנת הפרויקט הסטודנטים זוכים להוציא לפועל את הידע שצברו בתכנית.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בהנדסת מערכות משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו. במרבית מוסדות הלימוד יתקבלו ללימודים בוגרי תואר ראשון בהנדסה או במדעים מדויקים עם ממוצע ציונים 80 לפחות. כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד תהיה דרישה לניסיון תעסוקתי של כמה שנים בעבודה טכנולוגית או הנדסית. מלבד זאת, על המועמדים למסלול תואר שני בהנדסת מערכות לשלוט בשפה האנגלית ולעבור ראיון אישי בפני ועדת קבלה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר שני בהנדסת מערכות יוכלו להשתלב בחברות ציבוריות ופרטיות בתפקידי מפתח של ניהול פרויקטים מורכבים. 

 

היכן לומדים?

 

תואר שני בהנדסת מערכות ניתן ללמוד במוסדות הלימוד הבאים:

 

 • אפקה המכללה האקדמית להנדסה - במכללה זו מוצעים מסלול לתואר שני בהנדסה ללא תזה, כולל בתחום זה.
 • המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה (כרמיאל)
 • הטכניון - המכון הטכנולוגי לישראל (חיפה)
 • אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע)

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהנדסת מערכות ?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהנדסת מערכות ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהנדסת מערכות

התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp