תואר שני במערכות אנרגיה והספק חשמלי עם אפשרות לתזה באפקה המכללה האקדמית להנדסה תל אביב

שירות אישי - צור קשר

תואר שני במערכות אנרגיה והספק חשמלי עם אפשרות לתזה באפקה המכללה האקדמית להנדסה תל אביב

תואר שני במערכות אנרגיה והספק חשמלי עם אפשרות לתזה באפקה המכללה האקדמית להנדסה תל אביב

 

באפקה המכללה האקדמית להנדסה מתקיימת תכנית לתואר שני בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי. זוהי תכנית בין תחומית שבה משלבים בין תחום הנדסת החשמל והנדסה המכנית, תוך פיתוח ראייה נרחבת ומקיפה של ענף החשמל והאנרגיה. ידע זה חיוני לתכנון, בקרה ופיתוח של מערכות מתקדמות ממגוון סוגים כגון דלקים חלופיים, כבישים הטוענים את כלי הרכב במהלך הנסיעה ועוד.

 

ענפי האנרגיה וההספק החשמלי מצויים כיום בהתפתחות הולכת וגוברת וכך גם עולה הצורך במהנדסים בעלי ידע בתחומים אלה והבנה פיננסית, רגולטורית ועסקית רלוונטית. מוסמכי מסלול זה לתואר שני בהנדסה הם בעלי ידע עדכני אודות פעילות מערכות וסנכרון שלהן והן מחזיקים בידע פרקטי וכלים יישומיים רלוונטיים למתרחש כיום בתעשייה.

 

מסלולים

 

בתכנית ארבעה מסלולים, ניתן ללמוד במסלול מערכות אנרגיה M.Sc, במסלול מערכות אנרכיה עם תזה M.Sc., במסלול מערכות הספק חשמלי M.Sc או במסלול מערכות הספק חשמלי עם תזה M.Sc..

 

תכנית הלימודים

בתכנית רוכשים הסטודנטים ידע רב תחומי שיכול לסייע להם לפתח קריירה בענף מערכות האנרגיה וההספק החשמלי ולהוביל את השינויים המתחוללים בה.

 

במסלול המחקרי עם תזה הסטודנטים מקבלים הכשרה לעיסוק במחקר, הנחות להתפתחות בלימודים לתואר שלישי והשתלבות בקריירה אקדמית. הסטודנטים יכולים לבחור ללמוד עם או ללא תזה.

 

נושאי לימוד


בין הנושאים השונים שאותם לומדים הסטודנטים במהלך התכנית נכללים גם:

 

  • אנרגיות מתחדשות
  • אנליזה פונקציונלית
  • עיבוד הספק חשמלי
  • אנליזת תעבורת הספק
  • המרת אנרגיה חשמלית
  • מערכות אנרגיה תרמית
  • היבטים משפטיים ורגולציה במערכות אנרגיה
  • ועוד


מבנה תכנית הלימודים

היקף התואר השני במערכות אנרגיה והספק חשמלי שנתיים וכוללת ארבעה סמסטרים, שיעורים מתקיימים אחר הצהריים פעמיים בשבוע. מסלול זה מותאם במיוחד לאנשים עובדים, הסטודנטים יכולים לשלב את שגרת החיים עם הלימודים.

 

במהלך התכנית הסטודנטים לוקחים חלק במעבדות מתקדמות, בהן מעבדה במערכות אנרגיה שבה משולבות מערכות מכניות וחשמליות.

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית להנדסה אפקה ממוקמת בלב מרכז ההייטק בתל אביב, ומפעילה קשרים ענפים עם התעשייה באזור המרכז, מה שמאפשר לסטודנטים להכיר מקרוב התפתחויות בשטח. התואר אותו מציעה מכללת אפקה מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ולכן מאפשר לבוגרי הלימודים להמשיך ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה.

 

במכללה מקיימות תכניות נוספות לתואר שני, בענפים הנדסיים שונים. בבית הספר ללימודי מוסמכים של המכללה נערכות תכניות כגון תואר שני במערכות תבוניות, תואר שני בהנדסת מערכות ותואר שני בהנדסה וניהול המסלול מערכות תשתית או מערכות שירות.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון B.Sc בהנדסה, כימיה או פיזיקה בממוצע ציונים של 80 ומעלה. כמו כן יש צורך בשנתיים לפחות של ניסיון רלוונטי בעבודה הנדסית או טכנולוגית. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים אודות תנאי הקבלה למסלול.

 

תעודה

 

בסיום התכנית מוענק לסטודנטים תואר שני M.Sc. בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי מטעם אפקה המכללה האקדמית להנדסה.

 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי המסלול

 

המוסמכים יכולים להשתלב במחקר בתחום האנרגיה וההספק החשמלי ובתפקידי מפתח במגזר הפרטי והציבורי. בין היתר הם יכולים להשתלב במחקר ופיתוח, בבקרה במערכות אנרגיה וברגולציה בארגוני תעשייה. כמו כן, באפשרות מוסמכי המסלול המחקרי להמשיך לתואר שלישי ולהשתלב במוסדות אקדמיים כחברי סגל.


בתעשייה של היום ישנו מחסור משמעותי באנשי מקצוע המומחים בתחומים אלה. לאחרונה חידושים טכנולוגיים הופכים את הענף לדומיננטי יותר ויותר בחיינו, החל מכניסתם לשוק של כלי רכב חשמליים, דרך מפעלי ענק לאספקת אנרגיה ועד לפיתוחן של ערים חכמות. מגמות אלה צפויות רק להמשיך להתעצם וכל מומחים באנרגיה והספק חשמלי צפויים להפוך למשאב מבוקש גם בעתיד הקרוב.
 

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה

Whatsapp Whatsapp