לימודי הנדסת אנרגיה לתואר שני במכללת אפקה

שירות אישי - צור קשר

מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה

תואר שני בהנדסת אנרגיה במכללת אפקה

 

מהי הנדסת אנרגיה?

 

משאבי האנרגיה ומאגרי האנרגיה בעולם הולכים ואוזלים. זאת כי אנו נסמכים כיום בעיקר על מקורות אנרגיה המופקת מנפט, גז ופחם. מאגרים טבעיים אלו הולכים ואוזלים ויש לאתר ולפתח מקורות אנרגיה חלופיים, ירוקים יותר וחדשניים. בנוסף לאלו, יש לתכנן את צריכת האנרגיה וניצולה היעיל על ידי יצרני החשמל, וכל החברות היצרניות הצורכות חשמל בתהליך הייצור.

 

הנדסת אנרגיה תפקידה לפתח פתרונות לייעול התהליכים בחברות השונות ואף ברמה הביתית לחיסכון באנרגיה, כחלק מהתייעלות הארגונים והגדלת רווחיותם הנובעת מחיסכון זה. מהנדס האנרגיה, מנהל את כל שרשרת תהליכי האנרגיה הקיימת בתוך המערכת הטכנו-כלכלית (הפקת האנרגיה ממקורות האנרגיה, מקרות אנרגיה מתחדשים, המרת אנרגיה, חלוקת האנרגיה למשתמשים ועוד) בחברה היצרנית. זאת, מתוך הבנה כלכלית וטכנית של המערכת והרגולציות הכרוכות בה.

 

 

מידע על מכללת אפקה

 

המכללה האקדמית להנדסה אפקה ממוקמת בלב מרכז ההייטק בתל אביב, ומהווה מוסד המוביל בתחום לימודי הנדסה. מיקומה של המכללה מעיד על קשריה הענפים עם התעשייה באזור המרכז, ולפיכך נהנים הסטודנטים במכללה מהשילוב ההכרחי בין האקדמיה לתעשייה, והשילוב בין מחקר לביצוע בשטח. אלו, יכולים להתאפשר רק כאשר הם ממוקמים בסמוך זה לזה. אחוז נכבד מבוגרי המכללה משתלבים כמהנדסים בתעשייה באזור בתחומים השונים אותם מציעה המכללה.

 

התואר אותו מציעה מכללת אפקה מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ולכן מאפשר לבוגרי הלימודים להמשיך ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה.

 

מה לומדים?

 

התכנית ללימודי תואר שני בהנדסת אנרגיה .M.Sc מקנה לבוגריה את היכולת להיות ממובילי השוק בתחום האנרגיה בעלי בסיס טכנולוגי ומעשי רחב.

 

תכנית הלימודים ללימודי אנרגיה, היא תכנית חדשה יחסית בעולם ופותחה על ידי צוות המרצים והחוקרים במכללת אפקה, בשילוב עם כלכלנים, משפטנים, צרכני האנרגיה הגדולים במשק, אנשי מפתח ברשויות האנרגיה של ישראל ואנשי תעשיה בתחום האנרגיה.

 

התכנית פותחה כמענה לצורך עז בשוק העבודה למהנדסי אנרגיה והצורך הגובר בשוק לפתרונות אנרגיה מתקדמים. תחום האנרגיה הולך והופך לאחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם, ובנוסף הוא הולך ותופס תאוצה ככל שמצוקת מקורות האנרגיה בעולם גוברת.

 

תכנית הלימודים כוללת את הנושאים הבאים:

 

 • מבוא לאנרגיה גרעינית
 • אנרגיה סולארית
 • ביו דלקים וביו מסה
 • ניהול משאבים
 • שרשרת הפקת האנרגיה
 • מנועי שריפה
 • מקורות אנרגיה אלטרנטיביים
 • מנועי סילון
 • תאי דלק וסוללות
 • כלכלת אנרגיה
 • שימור מקורות האנרגיה
 • ועוד

 

מבנה תכנית הלימודים

 

הלימודים מתקיימים במשך יומיים במהלך השבוע, לימודי ערב באמצע השבוע ולימודים בימי שישי בבוקר. על מנת להיות זכאים לקבלת התואר יש להשלים 40 נקודות זכות אקדמיות:

 1. 31 נקודות זכות - לימודי חובה הכוללים 10 קורסים ומעבדות
 2. 3 נקודות זכות - קורסי בחירה
 3. 6 נקודות זכות - פרויקט גמר

 

למי מיועדת התכנית?

 

התכנית מיועדת למהנדסים, לפיזיקאים או לכימאים, המעוניינים להיכנס לעולם האנרגיה.

 

מלגות

 

משרד האנרגיה והמים מוציא מפעם לפעם קול קורא לחלוקת מלגות לתלמידי תואר שני בהנדסת אנרגיה. ניתן לקבל מלגה על סך 50,000 שקלים לשנת לימודים אחת, ולזכות באותו סכום פעם אחת נוספת בשנה השנייה ללימודים.

 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי המסלול

 

בוגרי המסלול יכולים לעסוק בתחומים הבאים: תעסוקה בחברות לאנרגיה מתחדשת, תכנון מבנים ומערכות בחברות קבלניות לבנייה, ניהול מרכזי האנרגיה של חברות ומוסדות, ייעוץ לחברות בנושא אנרגיה, תעסוקה כאנליסטים בשוק ההון בתחום האנרגיה, עבודה בחברות מוסדיות וציבוריות בתחומי התשתיות והאסטרטגיה לאנרגיה של משרד הביטחון, וועדות הבנייה והשלטון המוניציפאלי.

 

המוסדות בהם מועסקים בוגרי התוכנית הם:

 

משרדי הממשלה, תעשייה ביטחונית, מערכת הביטחון, חברות ייעוץ הנדסי, חברות לאנרגיה מתחדשת, שדות תעופה, בתי חולים מפעלי תעשייה, מכוני מחקר, מערכי רכבות ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה

ssssssssss

מתוך פורום מכללת אפקה

מעבר קורס הכנה אחד מתוך שניים
בר
1 תגובות
קורס הכנה בפיזיקה מרץ 2020
דולב זהבי
ללא תגובה
מתי נסגרת ההרשמה למכינה?
עדי אזריאל
1 תגובות
יש חובת בגרות מלאה למסלולי הלימוד?
נמרוד
1 תגובות
קבלת הנדסאי חשמל להנדסת חשמל
חן
ללא תגובה
מועדים של בחינות מימד
אלירן מ יכאלי
1 תגובות
קבלה להנדסת מכנית להנדסאי מכטרוניקה
גלעד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp