לימודי הנדסה לתואר שני בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בהנדסה - הטכניון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסה בטכניון

 

מאז ומתמיד נחשב הטכניון למוסד האקדמי הטכנולוגי המוביל בישראל ולאחד המוסדות המובילים בעולם כולו. על שלל התארים והמקצועות שמעניק מוסד יוקרתי זה נמנים גם לימודי תואר שני בהנדסה. כיום, לאחר השלמת לימודי תואר ראשון בהנדסה, רבים מהבוגרים בוחרים להמשיך ללימודי התואר השני על מנת לייצר עבור עצמם יתרון בשוק העבודה התחרותי.

 

מנהלים בכירים ובעלי חברות בוררים בין המהנדסים הרבים ובוחרים את הטובים והמבטיחים שביניהם למשרות מפתח. קבלת תואר שני בהנדסה מהטכניון מהווה בבחינת "תו איכות" למחזיקים בו ולכן מסייעת רבות בסלילת הקריירה של בוגרי התכנית.

 

מהם תחומי ההנדסה שניתן ללמוד בטכניון במסגרת התואר השני?

 

בטכניון קיימים לימודי מקצועות הנדסה רבים. להלן המקצועות שמציע הטכניון במסגרת התואר השני:

 

 

  • הנדסה ביו-רפואית - תחומי המחקר העיקריים: ביומכניקה ואורתופדיה, אותות ומערכות ביולוגיים והדמיה רפואית, ביו-חומרים וביוטכנולוגיה, המערכת הקרדיו-וסקולרית.

 

  • הנדסה כימית - תחומי ההתמחות העיקריים: הנדסת ריאקטורים, הנדסת פולימורים וחומרים פלסטיים, מיקרו-מבנה וננוטכנולוגיה והנדסה ביו-כימית.

 

 

  • הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון - תחומי ההתמחות העיקריים: ביוטכנולוגיה, מיקרוביולוגיה וביולוגיה מולקולרית, הנדסה וטכנולוגיה של המזון, הנדסת רקמות, ננו-ביוטכנולוגיה והנדסת חלבון.

 

  • הנדסת חומרים - תחומי ההתמחות העיקריים: תכונות מכניות של חומרים, התמצקות והתמצקות מהירה, תהליכים מטלורגיים, אפיון חומרי ותרכובות בין-מתכתיות.

 

  • הנדסת חשמל - תחומי ההתמחות העיקריים: שדות, גלים ואלקטרואופטיקה, מיקרו- וננו-אלקטרוניקה, מחשבים, רשתות מחשבים ומערכות VLSI, תקשורת, עיבוד אותות ומבנה תמונה וראייה ממחושבת.

 

  • הנדסת מכונות - תחומי ההתמחות העיקריים: רובוטיקה, בקרה, מכטרוניקה, דינמיקה, מערכות דינמיות, הנדסה אופטית, הנדסת פני-שטח ואנרגיה, זרימה ותופעות מעבר.

 

  • הנדסת תעשיה וניהול - תחומי ההתמחות העיקריים: חקר ביצועים וניתוח מערכות, הנדסת ניהול מידע, סטטיסטיקה, מדעי ההתנהגות והניהול וכלכלה (התחום האחרון בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה).

 

  • הנדסת מערכות - תכנית בין-יחידתית המשלבת בין המקצועות של הנדסת מכוניות, הנדסת אווירונאוטיקה והנדסת תעשיה וניהול.

 

  • הנדסת פולימורים - תכנית בין-יחידתית המשלבת בין המקצועות של הנדסת מכונות, הנדסה כימית, הנדסת ביו-טכנולוגיה ומזון, כימיה, הנדסת חומרים והנדסה ביו-רפואית.

 

תכנית ומבנה הלימודים בכל פקולטת הנדסה היא שונה ולכן יש לבדוק עבור כל אחת מהן את הדרישות, החובות, הקורסים והמסלולים (למשל עם תזה או ללא תזה) המוצעים על ידה.

 

משך הלימודים הממוצע נע בין ארבעה לחמישה סמסטרים (שנתיים עד שנתיים וחצי). בסיום הלימודים מקבלים בוגרי הפקולטות להנדסה תואר M.Sc. עבור תואר שני עם תזה ותואר ME עבור תואר שני ללא תזה.

 

תנאי קבלה

 

כל תכנית לימודים רשאית להעמיד תנאי קבלה משלה, אך בדרך כלל על המועמדים להיות בוגרי פקולטות הנדסיות, שסיימו את לימודיהם בציון ממוצע 80. בחלק מן המקרים, המועמד מוזמן לראיון אישי לפני שמתקבלת החלטה לגבי קבלתו או אי קבלתו לפקולטה. כמו כן, במידה והמועמד הינו בוגר תואר ראשון בהנדסה בתחום שונה מתחום ההתמחות המבוקש לתואר השני, שמורה לפקולטה הזכות להחליט אם לקבלו או לא.

 

מועמדים שאינם עוברים את רף הציון שנקבע בכל פקולטה אך הינם בעלי ניסיון רלוונטי מוכח, יכולים להגיש בקשה המנמקת את התאמתם ללימודי התואר השני בצירוף קורות חיים ושני מכתבי המלצה ממקום העבודה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר שני בהנדסה מן הטכניון יוכלו להשתלב בקלות בשוק העבודה, בייחוד במשרות בכירות, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. תחום ההתמחות הוא שייקבע את סוגי המשרות שיהיו פתוחות בפניהם. לכן לימודי התואר השני בטכניון מתאימים הן לאלה שמעוניינים במשרות בכירות והן לאלה שרוצים לשנות את תחום התמחותם. אפשרות נוספת היא להמשיך אל לימודי התואר השלישי על מנת להשתלב במחקר והוראה באקדמיה. במקרה זה כדאי לשקול בחיוב בחירת מסלול עם תזה בתואר השני.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
פורום לימודי הנדסה
האם אפשר להשלים תואר מהנדס לבוגר הנדסאי?
יקותיאל ישעיהו
1 תגובות
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול?
יעל כומארי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי הנדסה רפואית, ביו רפואית טכנולוג רפואי
עדן סעיד
1 תגובות
בחירת מקצוע ללימודי הנדסה
גל גבאי
1 תגובות
קבלה להנדסה ביו רפואית רק על סמך בגרות מצויינת
יצחק
1 תגובות
קבלה להנדסת חשמל על תנאי
עבד אלרחמאן
1 תגובות
האם מסלול הנדסת בטיחות אש פתוח לאדריכלים?
שירה צוקר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp