תואר שני בהנדסה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בהנדסה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

תואר שני בהנדסה במכללה האקדמית אורט בראודה


תואר שני בהנדסה מאפשר למהנדסים לשכלל ולפתח את המיומנויות ההנדסיות והניהוליות שברשותם, להכיר תיאוריות ותהליכי עבודה מתקדמים ולהתנסות במגוון של תהליכי פיתוח ומחקר חדשניים. המכללה האקדמי להנדסה אורט בראודה מפעילה מגוון של תכניות לתואר שני בהנדסה ובענפי המדעים, אשר דרכן יכולים מהנדסים משלל מקצועות לקדם את הקריירה ולפתוח דלת לאפשרויות תעסוקתיות חדשות.

 

 

במכללה מתקיימים שלל מסלולים לקראת תואר שני, תואר מוסמך במדעים (.M.Sc) וביניהם:

 

תואר שני בהנדסת מכונות


מסלול התואר השני בהנדסת מכונות בא לענות על מחסור משמעותי במהנדסי מכונות בתעשייה של היום, דרך הענקת מיומנויות פיתוח ומחקר טכנולוגי. מהנדסי מכונות שרוצים להעמיק את הכשרתם יכולים ללמוד במסלול זה, ובו להכיר תהליכי ייצור, סוגיות בעולם החומרים והיבטים במכניקת מוצקים. התכנית נפרשת על פני שלוש שנים כאשר בשנה השלישית הסטודנטים עורכים פרויקט מסכם, אותו הם גם מציגים באמצעות הרצאה ופוסטר.

 

תואר שני בהנדסת מערכות

תואר שני בהנדסת מכונות כולל נושאים מתחומים שונים מעולם ההנדסה. לכל אחד מנושאים אלו יש שיקולי תכן ספציפיים אשר ייחודיים לו ותורות הנדסיות משלו. מהנדסי המערכות נדרשים להפגין ראיה רב - תחומית וכוללנית ולהיות בעלי יכולת ביצועית גבוהות, כדי שיוכלו לטפל ביעילות בצרכים מערכתיים שונים, במהלך חיי המערכת ההנדסית. במהלך התואר השני לומדים להתמודד עם אתגרים בפיתוח של פתרונות טכנולוגיים וניהוליים עבור פרויקטים מורכבים בתעשייה. הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר אינטגרטיבי בצוותים, אשר מאפשר לתרגל תהליכי עבודה בתעשייה.

 

תואר שני בהנדסת תוכנה

מטרת תואר שני בהנדסת תוכנה הינה הענקת ידע חיוני לבוגרי התואר הראשון בתחום זה. כמו כן, מקנה התוכנית ידע מחקרי, מדעי ועדכני אשר יסייע להם לפתור בעיות הנדסיות בדרך מציאותיות ויקנה להם מיומנויות ליישום הידע בתפקידם כמהנדסים מן השורה. התוכנית מעניקה לסטודנטים כלים לנהל ולהוביל פרויקטים גדולים בתחום התוכנה ולבצע מחקרים מדעיים בתחום.

 


תנאי קבלה

תנאי הקבלה לתואר שני בהנדסה במכללת אורט בראודה משתנים בהתאם לתואר הנבחר. למרות זאת, כל המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בתחום קרוב. לפרטים מדויקים אודות תנאי הקבלה יש לפנות למחלקה הספציפית.

מתכונת הלימוד

משך הלימודים לתואר שני בהנדסה במכללת אורט בראודה משתנה בהתאם לתוכנית הלימוד שנבחרה. במרבית המחלקות נע משך הלימוד בין שנתיים לשלוש שנים. בתכניות השונות, הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים, בהדרכות ובתרגולים שונים. הם גם מבצעים פרויקט גמר יישומי שבו הם יכולים להביא לידי ביטוי בפועל את מכלול הכלים והתיאוריות שנלמדים בכיתה.

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה ממוקמת בצפון הארץ, בעיר כרמיאל ונחשבת לחלק בלתי נפרד מרשת "אורט". המכללה נוסדה בכדי לפתח מרכז לימודים אקדמי ייחודי באזור זה, אשר יתמחה במקצועות ההנדסה ויטפח קשרים עם גורמים בתעשייה. הלימודים במכללה תורמים רבות לפיתוח הגליל וכמו כן, מקדמים את התעשיות עתירות הידע באזור זה.


המכללה דוגלת בהענקת יחס אישי וידידותי לכלל ציבור הסטודנטים. ברשות המכללה מעבדות משוכללות וחדשניות בתחומי ההנדסה השונים. המכללה מקיימת באופן מתמיד קשר עם התעשייה, מה שמסייע לבוגריה למצוא עבודה בתום הלימודים.

 

נוסף על התכנית לתואר שני בהנדסה, פועלת גם תכנית תואר שני בביוטכנולוגיה. תכנית התואר השני בביוטכנולוגיה באה להקנות לעובדים בתעשיית הביוטכנולוגיה ובענפים משיקים לה כלים מתקדמים לעריכת ניסויים ומחקרים קליניים ולפיתוח של שלל סוגי מוצרים עבור התעשייה. במהלך התכנית הסטודנטים עוסקים בנושאים המצויים בחזית המדע, בהיבטים רגולטוריים של ניהול מחקרים וכן בתכנון של פרויקטים בביוטכנולוגיה. זוהי תכנית לא מחקרית לתואר שני שהיקפה הוא כשנתיים.


סיום הלימודים וקבלת התעודה

עם סיום הלימודים לתואר שני בהנדסה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, סטודנטים אשר מסיימים את כל החובות והמטלות ועומדים בדרישות התוכנית, זכאים לתואר מוסמך בהנדסה M.Sc , בהתאם לתואר הנבחר.

עוד מסלולי לימוד - אורט בראודה - לימודי הנדסה
Whatsapp Whatsapp