רוצה פרטים על תואר שני בהוראת ערבית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהוראת ערבית

מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני בהוראת ערבית? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

תואר שני בהוראת הערבית

 

תואר שני בחינוך הינו תואר יוקרתי אשר מהווה נקודת מפתח לשיפור במעמדו של המורה ולשדרוגו מבחינה מקצועית. כיום, גוברת בישראל המודעות לחשיבותו של ענף החינוך ועולה הדרישה למורים מקצועיים בעלי ידע אקדמי רחב. תמורות אלו הופכות את התואר השני בחינוך לכלי חשוב ביותר בידיו של המורה ולכן, מורים רבים פונים ללימודים מתקדמים בחינוך בתחומים רבים. אחד מן התחומים הבולטים ביותר בקרב מורים לערבית הינו תואר שני בהוראת השפה הערבית.

 

השפה הערבית נחשבת כיום לשפה רשמית במדינת ישראל והיא שפת אימם של כמיליון ערבים אזרחי ישראל. חשיבותה של ידיעת השפה הערבית במרקם האזורי של המזרח התיכון ידועה לכל ולפיכךמשרד החינוך מכיר בחשיבות הכשרתם והעסקתם של מורים המתמחים בהוראת השפה הערבית.

 

מומחים בהוראת ערבית משתלבים גם במסגרות פרטיות וציבוריות שאינן מוסדות חינוך (לדוגמא, שירותי הביטחון, הוראה פרטית וכדומה).

 

מה לומדים?

 

בתוכנית לתואר שני בהוראת השפה הערבית , הסטודנטים לומדים לפתח את החשיבה המקצועית דרך דיונים ביקורתיים ורפלקציה אישית. הלימודים מספקים להם ידע תיאורטי ומעשי בנושאים הקשורים ללמידה ולהוראת שפות בבית-הספר, כמו: רכישת שפה, שפה ותרבות, מתודולוגיה ובניית תכניות לימוד. התכנית מכשירה מומחים להוראת שפות אשר יתפקדו בפועל כמורים, כמפקחים, כמעצבי תכניות לימודים, כרכזים או כמדריכי מורים.

 

בשנים האחרונות, מעמדו של מקצוע הערבית במערכת החינוך נשחק כתוצאה משינוי סולם העדיפויות בבחירת מקצועות לבגרות. זאת בניגוד לצורך הגובר ללמד וללמוד את השפה הערבית כערך אזרחי וכמשאב תקשורתי בעל חשיבות לאומית. התוכנית לתואר שני בהוראת ערבית מקנה לסטודנטים דרכים להתמודד עם המציאות הפדגוגית והציבורית בישראל.

 

בהתמחות זו הסטודנטים לומדים לשפר את היכולות המקצועיות שלהם ולהתמודד עם מורכבות ההוראה של השפה הערבית בבית-הספר. מערכי התוכנית לתואר שני בהוראת ערבית מספקים לסטודנטים ידע תיאורטי בהוראת שפה זרה, תוך שהם דנים בסוגיות הקשורות להוראת הערבית כשפה נוספת, וכן ידע הקשור ללשון ולספרות הערבית, התורם להכרות עם השפה הערבית ועם תרבותה, ומסייע לפיתוח מיומנויות לשון.

 

לימודים לתואר שני בהוראת שפות הינם לימודים המורכבים משלושה מרכיבים עיקריים - לימודי יסוד בהוראה מתקדמת, לימודי הוראת השפה (על מיוחדות התחום בהשוואה להוראת תחומים אחרים) ועבודת גמר. לימודי הוראת ערבית לתואר שני מוצעים בשני מסלולים: מסלול עם תזה מחקרית, המאפשר לבוגרים להמשיך ללימודי דוקטורט, ומסלול עיוני, שאינו כולל תזה.

 

למי מיועדת התוכנית?

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בהוראת השפה הערבית מיועדת לאלו השואפים להשתלב בתפקידי מפתח בתחום הוראה זה. קהל היעד העיקרי של התוכנית הינו מורים בעלי תואר ראשון בערבית או בספרות ערבית. לימודי הוראת ערבית ברמה של תואר שני מאפשרים קידום במוסד הלימוד והשתלבות בתפקידי מפתח במערכת החינוך וברשויות המקומיות.

 

תנאי הקבלה

 

לתוכנית הלימודים להוראת ערבית יתקבלו בוגרי תואר ראשון בערבית או תואר ראשון בשפה הערבית. סטודנטים בעלי תואר בתחום מדעי החברה ממדינה דוברת ערבית יכולים אף הם להתקבל ללימודים אלו. הסטודנטים נדרשים להציג בפני ועדת הקבלה גם ניסיון בתחום הוראת הערבית ותעודת הוראה המוכרת על ידי הגורמים הרלוונטיים. מלבד זאת, קבלתם של המועמדים לתוכנית זו מותנית בדרך כלל בבחינת כניסה וראיון אישי.

 

אפשרויות תעסוקה

 

תואר שני בהוראת ערבית מעניק בידיהם של הבוגרים אפשרויות תעסוקה רבות: הם יוכלו להשתלב במערכת החינוך כמורים ורכזים במגמות לערבית וללמד תלמידים החל מהגילאים הצעירים ביותר ועד תלמידי תיכון, אותם יוכלו להכין לבחינת הבגרות.
מלבד זאת, בעלי תואר שני בהוראת ערבית יוכלו לעסוק בתפקידים שאינם קשורים למערכת החינוך הממלכתית ,דוגמת שירותי הביטחון, משרד החוץ, גופים פרטיים, ארגוני זכויות אדם וכדומה.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי תואר שני, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהוראת ערבית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהוראת ערבית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהוראת ערבית? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בהוראת ערבית

מעל 1 סטודנטים
המליצו והצביעו על תואר שני בהוראת ערבית

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 3.9

    המכללה האקדמית אחוה 447 חוות דעת

  • 3.8

    המכללה האקדמית הערבית לחינוך 160 חוות דעת

  • 4.2

    המכללה האקדמית עמק יזרעאל 366 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהוראת ערבית

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם