רוצה פרטים על תואר שני בהוראת מדעים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהוראת המדעים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהוראת מדעים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהוראת מדעים למי זה מתאים?

 

המסלול ללימודי תואר שני בהוראת מדעים מתאים למחנכים המעוניינים להעמיק את תחומי הידע שלהם במדעים ובמקביל לשפר את יכולתם החינוכית בהוראת המדעים. תוכנית לימודים זו משלבת רכישת ידע מתוך המחקרים והגישות העדכניות ביותר מתחום המדעים בשילוב עם מיומנויות למידה והוראה אפקטיבית לחינוך במדעים.

 

תוכנית הלימודים משלבת בין לימודים עיוניים ללימודים מעשיים בהוראת מדעים כאשר השאיפה היא להקנות למחנך כלים להרחיב את תוכנית הלימודים שלו ולהפוך אותה לחוויה מעשירה עבור התלמידים בבתי הספר.

 

קיראו על: לימודי הוראת מדעים לתואר ראשון ולתעודה

 

תוכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים לתואר שני בהוראת המדעים מכוונת לפיתוח תפיסות ודרכי הוראה המתמקדות בפיתוח אוריינות מדעית לצד לימוד והתנסות בשיטות מחקר חינוכי בהוראת המדעים, הטכנולוגיה והמתמטיקה. התכנית מיועדת בעיקר לבעלי תואר ראשון בחינוך המוסמכים להוראת המדעים במשרד החינוך המבקשים, לפתח עצמם מבחינה מקצועית.

 

במרבית מוסדות הלימוד התכנית לתואר שני בהוראת המדעים נחלקת לשתי מערכות ידע:

 

בחלק הראשון התוכנית כוללת למידה משותפת המספקת לכל המתמחים בסיס חינוכי-פדגוגי רחב הקשור לעולם המושגים והמונחים המשותף לכלל מורי המדעים, הטכנולוגיה והמתמטיקה, החלק השני כולל את ארבע התמחויות ההוראה בבית-הספר העל-יסודי:

ביולוגיה, פיזיקה ,מתמטיקה, ומדע וטכנולוגיה. בכל אחת מההתמחויות מובנה ידע תוכן עדכני המותאם לתחום.

 

הסטודנטים בתוכנית נדרשים להגיש שתי עבודות סמינריוניות שיבוצעו במסגרת הקורסים המתודולוגיים. המשימות המוטלות בשיעורי התכנית, הדרישות בעבודות הסמינריוניות ואפיון עבודת הגמר המעשית מיועדים כולם ליצור שילוב יעיל של העיון התיאורטי והיישום ההוראתי-חינוכי בתחום המדעים.

 

מסלולי הלימוד לתואר שני בהוראת המדעים נועדו לשפר את יכולתם המקצועית של המורים בבית הספר ולעדכן אותם בידע העכשווי בתחום. הלימודים מעניקים לסטודנטים ידע עיוני, תובנות מעמיקות ומיומנויות הוראה אפקטיביות. תכנית הלימודים משלבת בין התיאוריה למעשה החינוכי ומגדירה בסיס משותף להוראת המדעים, הטכנולוגיה והמתמטיקה, המאפשר דו שיח בשפה ובמושגים המדעיים המוכרים לכלל צוות הוראת המדעים.

 

תנאי קבלה

 

ברוב מוסדות הלימוד דורשים בעלי תואר ראשון B.Ed הכולל התמחות במתמטיקה או במדעים כאשר הממוצע הכולל של התואר עומד על ציון של 80 לפחות. יוכלו להתקבל למסלול גם בוגרי תואר ראשון B.Sc בביולוגיה, מתמטיקה או פיזיקה בציון 80 ומעלה או בוגרי תואר ראשון בלימודים הנדסיים בציון 80 ומעלה. בנוסף, על בוגרי התואר להיות בעלי תעודת הוראה לבית הספר העל-יסודי ולהוכיח ניסיון של שלוש שנים לפחות בחינוך והוראה. מוסדות רבים מקיימים גם ראיון קבלה או/ו מבחן ידע קצר במידת הצורך.

 

משך לימודים ותעודות

 

הלימודים לתואר שני בהוראת מדעים נמשכים כשנתיים אקדמיות (בהתאם להתקדמות האישית של הסטודנט) כשבסופן מוענקת תעודת מוסמך הוראה במדעים (M.Ed).

 

 

הזדמנויות תעסוקה

 

בוגרי התואר השני בהוראת מדעים יוכלו לעסוק בעיקר בתחום החינוך בהתמחות מדעים. ניתן גם להשתלב במקצועות נוספים מהתחום כגון: חינוך בלתי פורמאלי, ריכוז מקצוע בבית הספר, או כתיבת מערכי לימוד. בוגרי המסלול המחקרי יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שלישי (תואר דוקטור) ולהשתלב כחוקרים בהוראת המדעים.

 

מוסדות לימוד

 

  • אורנים המכללה האקדמית לחינוך - מוסד לימודים זה מציע תוכנית לימודים לתואר שני בהוראת המדעים לעל יסודי - התעודה לה זכאים הבוגרים שמסיימים בהצלחה היא .M.Ed.
  • אוניברסיטת בן גוריון - לימודי תואר שני בהוראת המתמטיקה, מדעי הטבע והטכנולוגיה.
  • מכון ויצמן למדע - המוסד הוותיק, היוקרתי והנחשב מציע תואר שני בהוראת המדעים במחלקה להוראת המדעים. תואר זה מתאים למורים מצטיינים למדעים ולמתמטיקה.
  • האוניברסיטה העברית ירושלים - האוניברסיטה מציעה תואר שני בעל הכשרה מחקרית בתחום הוראת המדעים והמתמטיקה
     

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי תואר שני, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהוראת מדעים?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהוראת מדעים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהוראת מדעים

התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp