הוראת מדעים לתואר שני לדתיות במכללה ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הוראת המדעים תואר שני לדתיות - מכללה ירושלים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהוראת המדעים לדתיות במכללה ירושלים
 
טבעי שתרצו להתפתח
 
מטרת הלימודים בתכנית לתואר שני בהוראת המדעים במכללה ירושלים היא לאפשר למורות במקצועות המדעים להמשיך ולבנות את הכשרתן המקצועית לאורך השנים, מתוך נקודת הנחה שכל אדם העוסק בהוראה נדרש להתעדכן בשיטות המשמשות בה בדיסציפלינה המסוימת שלו. בנוסף, ההנחה היא כי עליהן גם להמשיך ולהעשיר את הידע האקדמי שברשותן, להתעדכן במחקרים ולהכיר חומרים חדשים, וזאת כדי להיות למורות בעלות ידע עשיר, המסוגלות להעניק לתלמידיהן את הערך המוסף שמעבר לחומר הלימוד גרידא.
 
אם כן, הלימודים בתכנית להוראת מדעים לתואר שני כוללים דגשים על תחומי החינוך, על שכלול שיטות הוראה ודרכי חקירה לשיטות הוראה בהתמקדות בתחום המדעים, שימוש במתודות הוראה מתקדמות ובמשאבי למידה מסוגים שונים, וכן העשרה בתחומי המתמטיקה, מדעי הטבע והמחשבים. בתכנית זו אף משלבים בין הידע האקדמי ובין האווירה והסביבה התורנית.
 
מתכונת הלימוד
 
משך הלימודים במסלול זה הוא שנתיים, ובסך הכול הוא כולל 52 שעות סמסטריאליות. במקרים מסוימים תינתן אפשרות לפרישת המסלול על פני שלוש שנים. הלימודים נערכים במתכונת של יום אחד מלא בשבוע – החל משעות הבוקר ועד שעות הערב, כאשר משולבים בהם גם קורסים מקוונים הנלמדים בשעות נוספות ובלמידה מרחוק, באמצעות המחשב.
 
התכנית נחלקת ללימודי תשתית בתחום החינוך, הנלמדים בהיקף של 12 שעות סמסטריאליות, קורסים שונים בתחום הוראת המדעים בהיקף של 20 שעות סמסטריאליות ולימוד של תחום הידע המסוים בו בחרה הסטודנטית להתמחות – בהיקף של 16 שעות. ניתנת לתלמידות האפשרות לבחור בין הוראת מדעי הטבע, הוראת מדעי המחשב והוראת המתמטיקה. זהו מסלול שאינו מחקרי ואינו כולל הגשת עבודת תזה.
 
בין נושאי הלימוד
 
 • תורת הגרפים
 • גישות לטיפוח החשיבה
 • כימיה של מזון
 • עקרונות הננוטכנולוגיה
 • קומבינטוריקה
 • למידה עתירת טכנולוגיה
 • הוראת מדעים למחוננים
 • תורת המשחקים
 • נושאים בתורת החבורות
 • התנהגות בעלי חיים
 • אסטרטגיות לפתרון בעיות
 • היסטוריה של המדע
 • שיטות מחקר כמותיות ואיכותניות בחינוך
 • ועוד
 • גישות וזרמים בהוראת המתמטיקה והמדעים
 
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
לתכנית לתואר שני בהוראת המדעים במכללה ירושלים תתקבלנה מועמדות שהן בעלות תואר ראשון בחינוך או במדעי הטבע בממוצע מינימלי של 80 לפחות. בנוסף, נדרש ציון מינימלי של 80 בקורסים הפדגוגיים בתואר הראשון, וכן תעודת הוראה לחטיבת הביניים ולבתי ספר תיכוניים. דרישה נוספת היא הכשרה מעשית וניסיון בהוראה של שלוש שנים לפחות בתחומים מתמטיקה, מדעי הטבע או מדעי המחשב.
 
דרישות קדם נוספות הן שליטה באנגלית מדעית ברמת קריאה, מעבר של בחינה באנגלית, גישה טובה לשימושי מחשב ואינטרנט, והופעה בפני ועדת קבלה לריאיון אישי. תיתכן שקילת מועמדות של מורות בפועל בעלות תואר ראשון בתחום מדעי שאיננו אחד מן השלושה שצוינו.
 
חובות המסלול
 
על מנת לעמוד בהצלחה בדרישות המסלול, הסטודנטיות נדרשות לסיים את כל הקורסים בתכנית בציון של 65 לפחות בכל אחד מהם, ובציון ממוצע סופי של 70 לפחות. נוסף על כך, עליהן להגיש פרויקט יישומי מחקרי, וכן עבודה סמינריונית אחת בכל שנה. לאחר השלמת החובות הלימודיות תקבלנה הבוגרות תואר שני בחינוך, M.Ed.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום הלימודים בתכנית לתואר שני בהוראת המדעים במכללה ירושלים, תוכלנה הבוגרות להשתלב בהנהגת תכניות לימוד חדשות ובפיתוחן בבתי הספר השונים, בהתמקדות בתכניות לימוד בתחומי התמחותן. כך, הן תוכלנה להשתלב בתפקידי הוראה וריכוז מקצוע, ואף בניהול מחלקות לימודיות בתחומי המחשבים, המתמטיקה ומדעי הטבע. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללה ירושלים - מכללה לבנות דתיות, השכלה אקדמית ולימודי קודש

עוד מסלולי לימוד - מכללה ירושלים
פורום לימודים לחרדים דתיים
איפה אפשר לעשות מכינה לחרדים?
ישראל מאיר שעשוע
1 תגובות
משכנתאות לימוד בירושלים לקהל הדתי
מני
1 תגובות
לימודי שמאות נדלן לקהל הדתי
אהרן
1 תגובות
קורס תיווך לציבור החרדי
מרדכי אנגל
1 תגובות
איפה אפשר לעשות קורס QA בהפרדה?
דוד
1 תגובות
לימודי הדרכת הורים לקהל הדתי
אסתר יצחק
1 תגובות
לימודי תרפיה באומנות בשנה הבאה במכללת לומדה
מושית הלחמי
3 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp