רוצה פרטים על תואר שני בהוראת אנגלית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בהוראת אנגלית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בהוראת אנגלית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני בהוראת אנגלית

 

תואר שני בהוראת שפות (ובהוראת השפה האנגלית בפרט) הינו תואר יוקרתי בתחום החינוך. תארים אלו נלמדים במסגרת בתי הספר לחינוך באוניברסיטאות או במכללות המתמחות בתחום. הדרישה העולה למורים מובילים בענף האנגלית, הפכה את התואר השני להוראת אנגלית לתואר מבוקש ביותר בקרב ציבור הסטודנטים בישראל.

 

אפשרויות התעסוקה הרבות, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, הופכות גם הן את לימודי תואר שני להוראת אנגלית למבוקש ולפופולארי.

 

כאן המקום לציין כי השפה האנגלית, בשילוב עם השפה הערבית, נחשבת לשפה רשמית במדינת ישראל ולכן, לימודי אנגלית הם לימודי חובה בכל מוסדות החינוך בישראל והם תנאי חובה לזכאות לתעודת בגרות.

 

מה לומדים?

 

על פי רוב, תוכניות הלימוד לתואר שני בהוראת אנגלית אינן זהות בין מוסדות הלימוד השונים. חלקם הראשון של הלימודים מורכב מלימודי הוראה בסיסיים אשר נועדו לפתח בקרב הסטודנטים כישורים כגון מתודיקה ועמידה מול קהל. לאחר מכן, הסטודנטים לומדים על המיוחדות של הוראת שפות והשוני של הוראה זו מהוראת נושאים אחרים. מיותר לציין כי הלימודים כוללים גם העמקה בשפה האנגלית בתחומים כגון דקדוק, בלשנות, תחביר אקדמי, ספרות אנגלית, טקסטים אקדמיים וכדומה.

 

במרבית מוסדות הלימוד ידרשו הסטודנטים להציג עבודת גמר בתום לימודיהם. לעיתים מדובר בעבודת גמר בהיקף מצומצם ולא אחת עסקינן בתואר שני עם תזה מחקרית. תואר שני בהוראת אנגלית עם תזה מחקרית מאפשר המשך ללימודים מתקדמים בתחום החינוך בשלב מאוחר יותר. בנוסף, לימודים אלו מאפשרים השתלבות גם במסגרת האקדמיה.

 

הלימודים מציעים לסטודנטים להתמחות בתיאוריות פסיכולוגיות, פדגוגיות, פילוסופיות ובלשניות על רקע מערך הדעת של המקצוע. התלמידים בתוכנית ירכשו גם כלי מחקר וניתוח, שיסייעו להם לרכוש ולפתח ידע עיוני, מחקרי ויישומי בתחומי הידע הרלוונטיים למקצוע. בחלק מתכניות הלימוד אף נכללים תכנים בחינוך לשוני רב תרבותי, המאפשרים לסטודנטים לרכוש הבנה מקיפה בהוראת שפה בכיתה הטרוגנית, בה תלמידים מגיעים מאוכלוסיות ורקעים תרבותיים שונים.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בהוראת אנגלית משתנים בין מוסדות הלימוד ברחבי הארץ. תנאי הקבלה לתואר זה דורשים תואר ראשון בשפה האנגלית או תואר ראשון בספרות אנגלית (ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה). מוסדות הלימוד נוטים להעניק חשיבות גם להישגים בתואר הראשון. בעלי תואר ממקצועות אחרים בתחום מדעי החברה, אשר קיבלו את השכלתם במסגרת מוסד אקדמי בארץ דוברת אנגלית, יכולים אף הם להגיש מועמדות לתואר שני בהוראת אנגלית. דרישות נוספות של התואר הינן ניסיון קודם בהוראה, תעודה הוראה מוכרת ובחינת כניסה.

 

למי מיועדת התוכנית?

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בהוראת אנגלית מיועדת למורים לאנגלית אשר שואפים לשפר את ידיעותיהם ומקצועיותם. כמו כן, לימודים אלו מאפשרים שיפור משמעותי במעמד המורה במקום עבודתו ופתיחת אפשרויות קידום בפניו. בנוסף, תוכנית זו מיועדת לבוגרי תואר ראשון באנגלית ממדינה דוברת אנגלית אשר מעוניינים להשתלב במערכת החינוך הישראלית.

 

היקף הלימודים

 

הלימודים בתוכניות הלימוד לתואר שני בהוראת אנגלית נמשכים בדרך כלל שנתיים בממוצע. לעיתים, המועמדים נדרשים לעבור קורסי השלמה במהלך הקיץ (כגון קורס ברכישת שפה) או במקביל ללימודיהם (כגון מבוא לבלשנות). הלימודים מתקיימים, על פי רוב, במסגרת דו שבועית, כאשר יום אחד הינו יום לימודים מלא ויום נוסף כולל לימודים בשעות הערב. יודגש כי לימודים עם תזה מחקרית נעשים בהיקף רחב ודורשים נוכחות גבוהה יותר.

 

מה עושים עם התואר?

 

תואר שני בהוראת אנגלית מאפשר לבוגרים להתמקם בתפקידי מפתח בתחום הוראת אנגלית במערכת החינוך. כמו כן, תואר זה מאפשר גם תעסוקה במגזר הפרטי כגון במכונים ללימוד לבחינות ה-Gmat, הפעלת שיעורים פרטיים באנגלית, הדרכה בקייטנות באנגלית וכדומה. מורים אשר מועסקים במערכת החינוך במגמות האנגלית, יכולים באמצעות התואר השני לזכות לשדרוג משמעותי במעמדם ולעיתים אף בשכרם. בוגרי התואר השני בהוראת אנגלית הינם מומחים בתחומם המוכשרים להדריך וללמד תלמידים במגמות לאנגלית במגוון רמות, החל מתלמידים בגיל הרך וכלה במגמות ל-5 יח"ל באנגלית.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי תואר שני, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בהוראת אנגלית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בהוראת אנגלית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בהוראת אנגלית

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בהוראת אנגלית

התקבלו 7 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp