לימודי תואר שני בהוראה M.Ed במכללת הרצוג (ליד ישיבת הר עציון)

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מוסמך בהוראה M.Ed - הרצוג.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

 תואר שני בהוראה M.Ed במכללת הרצוג גוש עציון

 

אמונה בראייה אקדמית רב תחומית

 

המסלולים ללימודי תואר שני בהוראה M.Ed במכללת הרצוג שבגוש עציון, מעניקים לכם את ההזדמנות ללמוד לתואר שני בחינוך בנושאי הוראה תורניים – כתנ"ך, מחשבת ישראל ותורה שבעל פה – בדרכים המשלבות בין העמקת האמונה ובין מחקר חדשני וגישה רב תחומית. הלימודים מוצעים בשני קמפוסים נפרדים לגברים ולנשים.

 

מתכונת הלימודים

 

לימודי תואר שני בהוראה M.Ed במכללת הרצוג הם מסלולים המשלבים בין לימודי חינוך לתואר שני, ובין התמחות בתחום ידע נבחר ממקצועות היהדות. הלימודים מוצעים במגוון מסלולים, הנפרשים על פני שנתיים במתכונת של יום אחד מרוכז בכל שבוע – משעות הבוקר ועד שעות הערב. עם זאת, המכללה מאפשרת לסיים את הלימודים לתואר שני בשנה אחת, וללמוד יום נוסף בשבוע.

 

על מסלולי הלימוד

 

תכניות הלימוד לתואר שני במכללת הרצוג כוללות לימודי יסוד בחינוך ובהוראה בהיקף של כחמש שעות בשבוע, חטיבת לימודי התמחות ייעודיים וחטיבה יישומית מחקרית, שבמסגרתה כותבים הסטודנטים עבודת סמינריון ועבודת מחקר. מסלולי ההתמחות המוצעים במכללה זו הם:

 

תואר שני במחשבת ישראל – שיח ופרשנות

 

במהלך הלימודים במסלול זה מתבררות סוגיות באמונה, והסטודנטים מקבלים כלים להשיב על שאלות הדור, אך חשוב מכך – הם אף מודרכים ונדרשים להעלות שאלות חדשות. נקודת המוצא של התכנית היא שהמחשבה היהודית לדורותיה מבוססת על פרשנות מחדש של מוצרי התרבות הקודמים, בהילוך אחורי עד התנ"ך. מעקב אחר התפתחות המחשבה ביהדות לדורותיה ויצירה בתוך שיח זה חיונית לקבלת משמעות וטעם לאורח החיים היהודי. במסגרת התמחות זו נסקרים נושאים בפילוסופיה יהודית מודרנית, קלאסית, חילונית ודתית, בפרשנות חסידים ומתנגדים, במחשבה העומדת מאחורי ההלכה ובספרות חז"ל.

 

תואר שני בתנ"ך ופרשנותו בגישה רב תחומית

 

תכנית זו, הפועלת כבר 30 שנה, משלבת לימוד של פרשנות חז"ל ופרשנות חקר המקרא המודרני, ומקנה לסטודנטים כלים להתמודד עם טענות ביקורתיות. הסטודנטים מוכשרים בהבנת ובהוראת הפשט התנ"כי, ספרות חז"ל וספרות הפרשנות המסורתית (הראב"ע, הרמב"ן). בנוסף, התכנית עוסקת גם במוצרים תרבותיים מודרניים, כשירה ואמנות, המושפעים מן התנ"ך ומפרשים אותו. כמו כן, נלמדות דרכי הוראה יצירתיות הנעזרות בסיורי טבע ובקטעים מסרטי קולנוע וחומרים תרבותיים נוספים.

 

תואר שני בתורה שבעל פה בגישה רב תחומית

 

מסלול זה לתואר שני בתורה שבעל פה לדתיים משלב ידע מעולמות הספרות, הלשון, המשפט העברי, התלמוד וההלכה מתוך גישה של פתרון בעיות המעסיקות את דור ההווה. הסטודנטים נעזרים בידע הנרכש בלשון העברית והארמית, בנתונים היסטוריים וארכיאולוגיים ובשיטות לימוד מיוחדות על מנת להבין את מדרשי חז"ל למקרא. על בסיס זה משתכללת גם הבנת סוגיות בהלכה ועקרונות היסוד של המשפט העברי והסתעפויותיו.

 

תנאי הקבלה

 

למסלולים השונים לתואר שני בהוראה M.Ed במכללת הרצוג יתקבלו מועמדים בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה במגוון תחומי ידע. בנוסף, נדרש ניסיון מעשי בהוראה בפועל. על המועמדים להיות בעלי ממוצע מינימלי של 80 בתחום הלימודים הנבחר לתואר השני, כאשר מי שלומד לתחום אחר מזה שלמד אליו בתואר הראשון, יידרש ללימודי השלמה. בחלק ממסלולי ההתמחות נדרשים גם ציון מינימלי של 70 באנגלית בתואר הראשון, וכן מעבר של ריאיון קבלה לתכנית. 

 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

ssssssssss

פורום לימודים לחרדים דתיים

מה עלות לימודי יעוץ?
רבקה סרבניק
1 תגובות
לימודי תרופה בתנועה לנשים בלבד
דפנה לאו
1 תגובות
לימודים לבחור ישיבה ללא בגרות
חני
1 תגובות
קורס יועצי משכנתאות לגברים בהפרדה
נפתלי
1 תגובות
הסבה לקלינאות תקשורת לגננת עם תואר שני
אסתר אברהם
1 תגובות
לימודי הנחיית קבוצות לנשים באזור המרכז
לאה
1 תגובות
קורס יועצי משכנתא בהפרדה לגברים
שלמה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן950 חוות דעת

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp