רוצה פרטים על לימודי גרונטולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בגרונטולוגיה - לימודי זיקנה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי גרונטולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בלימודי זיקנה / גרונטולוגיה

 

הגרנטולוגיה מהווה ענף מתוך מדעי הביולוגיה והרפואה ומשמעותו חקר ההזדקנות והזיקנה. מטרתו של מדע הגרנטולוגיה הינו לחקור את הגורמים הביולוגיים המביאים לתהליכי ההזדקות, תוך התייחסות למאפיינים הפסיכולוגיים והסוציולגים של הזיקנה. חשוב להבחין בין לימודי הגריאטריה שהם מהווים חקר מחלות ההזדקנות לבין חקר תהליכי ההזקנות שזוהי למעשה הגרונטולוגיה.

 

לימודי תואר שני בגרונטולוגיה מיועדים לבוגרי תואר ראשון באחד ממקצועות הבריאות והסעד, כגון לחוקרי מדעי ההתנהגות, תחום הרפואה, תחום העבודה הסוציאלית וכדומה.

 

מטרת הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בגרונטולוגיה שואפים להכשיר כוח אדם איכותי שיעסוק בטיפול ניהול ושנויי שירותי הרווחה לדור המבוגר במדינת ישראל. מחקרים מוכיחים כי תהליך ההזדקנות בישראל הוא מהגבוהים בעולם. בישראל כיום חיים למעלה מ-700 אלף קשישים.

 

אוכלוסייה זו, מאופיינת בקשיים של השתלבות במעגלי החיים ומצויה בתהליך של חשיפה גוברת לאובדנים בהיבטים השונים כגון בהיבט הפיזי, החברתי, הכלכלי, המנטלי- קוגנטיבי ועוד. עובדות אלו מצריכות היערכות באמצעות בנייה של מרכזי שירותים והכשרת כוח אדם מקצועי ומיומן על מנת שיוכל לעזור לטפל בצרכים המיוחדים של אוכלוסייה זו ולפשר את רווחתם של הקשישים ומשפחותיהם.

 

תוכנית הלימודים כוללת נושאי לימוד שונים, תיאוריות ומחקרים עדכניים מתחום הגרונטולוגיה ויישומן בעהנקת תמיכה לפעולות והשירותים השונים בקהילות הקשישים בישראל, תוך התעבויות בנושאים חברתיים ובריאותיים שונים.

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בלימודי זיקנה/גרונטולוגיה

 

בלימודי תואר שני בזיקנה / גרונטולוגיה קיימים שני מסלולים: מסלול עם תזה (מסלול מחקרי) ומסלול ללא תזה (מסלול עיוני).
בין קורסי החובה בלימודים אלה ניתן למצוא קורסים כגון: היבטים חברתיים-תרבותיים של הזקנה, ביולוגיה של ההזדקנות, פסיכולוגיה של הזקנה, מושגי יסוד באפידמיולוגיה, מערכת שירותים קהילתיים לקשישים, פתופיזיולוגיה של הזקנה ועוד.

 

בין קורסי הבחירה ניתן למצוא קורסים כגון: סוגיות מרכזיות בגרונטולוגיה, שואה וזקנה, התייחסות למוות, תזונה בגיל מבוגר, סוגיות בחיי דיירי בתי אבות ועוד.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בגרונטולוגיה כוללים הצגת תואר ראשון ברפואה, פיזיותרפיה, עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות, מדעי החברה, סיעוד, ריפוי בעיסוק, חינוך, מדעי החיים וכלל מקצועות הבריאות.

 

בעל ציון ממוצע בתואר הראשון של 80 ומעלה. מעבר בחינה בהבנת טקסט באנגלית בציון 70 ומעלה ומכתבי המלצה ממרצם או מאנשי מקצוע מהתחום.

 

מוסדות לימוד

 

  • אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע) - תוכנית הלימודים לתואר שני בגרונטולוגיה של אוניברסיטת בן גוריון כוללת שני מסלולים: מסלול עם תזה וללא תזה. המטרה המרכזית של תוכנית הלימודים הינה שיתוף פעולה עם גורמים בקהילה על מנת לפתח את המחקר בתחום הזיקנה. בתכנית ניתן ללמוד בכמה מגמות - מגמת ניהול הטיפול, ומגמת שירותים לקשישים.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן) - התואר השני בגרונטולוגיה של אוניברסיטת בר אילן הוא פרי שיתוף פעולה בין החוג המשולב למדעי החברה עם הפקולטה למדעי החיים. ניתן ללמוד במסלול בדגש מדעי החיים או במסלול בדגש במדעי החברה.

 

  • אוניברסיטת חיפה - תוכנית הלימודים לתואר שני בלימודי בגרונטולוגיה כוללת שתי התמחויות:

    התמחות במדיניות ומנהל - מטרת התמחות זו הינה להכשיר סטודנטים לתפקידי ניהול בארגונים ובמוסדות המטפלים בזקנים. כמו כן התמחות זו נועדה לתת לסטודנטים כלים לפתח ולשפר את השירותים לאוכלוסיית הזקנים. סטודנטים אשר יבחרו בהתמחות זו זכאים לתעודה ממשרד העבודה לניהול מעונות לזקנים.

    התמחות בטיפול בזקן ובמשפחתו - מטרת התוכנית הינה להכשיר את הסטודנטים למחקר ולטיפול בזקנים. התמחות בטיפול בזקן ובמשפחתו תרחיב ותעמיק את הידע של הסטודנטים בתחום הטיפול ובתחום העבודה עם זקנים.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

לבוגרי גרונטולוגיה לתואר שני קיימות אפשרויות מרובות לתעסוקה במגוון רחב של עיסוקים, לדוגא בטיפול ובניהול בבתי אבות, מרכז יום, קופות חולים, עיריות, לשכות רווחה, עמותות הדרכות לגיל השלישי ובעוד אפשרויות תעסוקה מרובות.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי גרונטולוגיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי גרונטולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי גרונטולוגיה

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp