לימודי תואר שני באוריינות חזותית בחינוך בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

לימודי תואר שני באוריינות חזותית בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים

 

חינוך בעידן הגרפי

 

אוריינות חזותית, משמעותה היכולת הקוגניטיבית לפרש סמלים חזותיים, והיכולת להשתמש בסמלים כאלה כדי ליצור מסרים קוגניטיביים. בעולמנו כיום הממד החזותי תופס מקום נרחב בתחומי התקשורת השונים, והשימוש בו במערכת החינוך הוא אחד השימושים העכשוויים החשובים ביותר לשיפור ההוראה. לימודי תואר שני באוריינות חזותית בחינוך באים לתת למורים כלים משוכללים, שיעזרו להם לתת יד מכוונת לדור הצעיר וללוות אותם במבוכי הדימויים של המאה העשרים ואחת.

 

על המסלול בסמינר הקיבוצים

 

המסלול ללימודי תואר שני באוריינות חזותית בחינוך בסמינר הקיבוצים הוא מסלול ייחודי בתחומו – מסלול חדשני לא רק בארץ אלא אף בעולם כולו. המסלול נועד להכשיר אנשי חינוך והוראה השולטים בכל רזי השפה החזותית על שימושיה השונים, והמסוגלים לעשות בה שימושים חדשניים ויצירתיים בתחומי ההוראה והחינוך.

 

תכנית הלימודים שמה דגש על תפישות חינוכיות שבבסיסן העצמה סביבתית וחברתית, והיא מעניקה לסטודנטים הלומדים בה את כל הידע התיאורטי והמחקרי הקשור כיום בתחום האוריינות החזותית. בנוסף, התכנית משלבת תיאוריות עם המחשה ועם התנסות מעשית – ואלה נועדו להעניק לאנשי החינוך את כלל המיומנויות הקיימות בתחום, שכלול של דרכי השימוש בהן, ואפשרויות יצירה של דרכים חדשות במטרה לקדם מטרות חברתיות וסביבתיות.

 

תכני הלימוד במסלול

 

התכנים במסלול לתואר שני באוריינות חזותית בסמינר הקיבוצים נחלקים לנושאי בסיס להכשרה בתחום, לנושאים מתודולוגיים באוריינות חזותית, וללימודי התמחות. להלן כמה דוגמאות מחומרי הלימודים הכלולים בתכנית:

 

  • תרבות וטכנולוגיה
  • סמיוטיקה
  • מחקר והערכה בחינוך חזותי
  • תהליכי יצירה
  • שימוש בכלים אמנותיים להוראה
  • ביקורת המדיה
  • פלטפורמות דיגיטליות בסביבות חינוך
  • חינוך לחשיבה ביקורתית, לצדק חברתי ולהעצמת היחיד והקהילה
  • ועוד

 

התמחויות

 

במסגרת המסלול ללימודי תואר שני באוריינות חזותית בחינוך, מציעה מכללת סמינר הקיבוצים שלושה מסלולי התמחות אפשריים, כאשר ההתמחות נבחרת על ידי הסטודנט, והיא נלמדת בהיקף של 15 שעות סמסטריאליות מתוך היקף הלימודים כולו. ההתמחויות האפשריות הן בתחומים – תיאטרון, קולנוע, או אמנויות המחול.

 

מתכונת הלימודים

 

המסלול נלמד בהיקף של 44 שעות סמסטריאליות, כאשר הוא נפרש על פני שנתיים אקדמיות, כולל סמסטר קיץ. לשעות אלה יש להוסיף 4 ש"ס לסמינרים ו-3 ש"ס לפרויקט גמר. מתכונת הלימודים היא פעמיים בשבוע – יום אחד מלא, ויום אחד בשעות אחר הצהריים והערב.

 

קהל היעד

 

לימודי תואר שני באוריינות חזותית בחינוך בסמינר הקיבוצים מיועדים לעובדי הוראה ולבעלי תואר ראשון ותעודת הוראה בתחומי האמנות השונים, המבקשים להעמיק ולשכלל את יכולות ההוראה שלהם ואת אמצעי ההוראה שלהם, באמצעות תחום האוריינות החזותית. בנוסף, הלימודים מיועדים גם למורים ולרכזים בתחומי היצירה החזותית, המבקשים להשתלם בתחום כדי למלא תפקידי ייעוץ. התכנית עשויה להתאים גם למדריכים, למרכזי פעילות יצירתית, למרצים בתחומי היצירה החזותית ולאנשים מתחומים משלימים וסמוכים - ובלבד שהם עונים לתנאי הקבלה המבוקשים.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הסף לקבלה ללימודים הם תואר ראשון בממוצע מינימלי של 80, באחד מתחומי האומנות החזותית – תיאטרון, קולנוע, צילום, עיצוב, אמנות ועוד. בנוסף, נדרשת תעודת הוראה וניסיון מוכח של שלוש שנים ויותר במקצוע ההוראה, וכן הגעה לראיון אישי.

 

מידע נוסף על התכנית

 

שכר הלימוד בתכנית זו הוא שכר לימוד אוניברסיטאי, כפי שנקבע על ידי משרד החינוך, ובתוספת תשלום חד-פעמי, ללא אפשרות להחזר, של דמי הרשמה. במסגרת הלימודים לתואר שני בסמינר הקיבוצים, קיימת אפשרות לקבלת מלגות מסוגים שונים. בנוסף, כדאי לדעת כי עובדי הוראה המשתייכים למסלולי "אופק חדש" של משרד החינוך יהיו זכאים להכרה של 4 ש"ש מתוך לימודי התואר השני.

 

לסיכום

 

לימודי תואר שני באוריינות חזותית בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים הם לימודים במסלול ייחודי וחדשני בארץ ובעולם. מסלול זה מכשיר את המורים ובעלי התפקידים בתחומי ההוראה והחינוך, בכלים נוספים ומשוכללים להיכרות עם השפה החזותית ולשימוש בה במתודות ההוראה היצירתית. הלימודים מתקיימים במסגרת קהילתית אינטימית, וזאת לצורך העמידה בפיתוח הקול האינדיווידואלי של התלמידים, כמו גם לחיזוק המטרות הסביבתיות והחברתיות העומדות בבסיס בית הספר לחינוך בסמינר הקיבוצים. בתום המסלול יוכלו התלמידים להוביל תהליכי שינוי, חידוש ופיתוח במסגרות לימודיות וחינוכיות שונות – ואף לתרום באמצעותם לשינוי פני החברה והסביבה.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על מוסמך באוריינות חזותית - סמינר הקיבוצים

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
10/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את האווירה החמה ועוטפת של המוסד, ההקשה של הסגל, אווירת הלימודים. תמיד יש למי לפנות אך לצערי לא תציד קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס נחמד רק מרוחק כל המרכז. הוא ממוקם ממש רחוק בת"א, אין כ"כ הרבה דרכי נגישות והקפיטריה יקרה.

טיפים

האווירה והאנשים עושים את המקום, הסגל ממש קשוב ומנסה למצוא פתרונות ולהתאים לסטודנטים תוכנית אישית. מ קרא עוד...

מכללת סמינר הקיבוצים
16/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מתחשב בסטודנט הורה שצריך לשלב לימודים עבודה והורות

על הקמפוס

מאוד נעים ונוח הכיתות נקיות וממוזגות היטב הקפיטריה סבירה והאוכל טעים

טיפים

לקחת בחשבון שהכנת העבודות דורשת זמן ומאמץ.ויש להשקיע שעות מרובות בבית


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp