רוצה פרטים על תואר שני בארכיטקטורה התמחות בשימור?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני באדריכלות התמחות בשימור אתרים ומבנים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בארכיטקטורה התמחות בשימור? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר שני בארכיטקטורה עם התמחות בשימור, למי זה מתאים?

 

בעקבות מגמה גוברת בעולם בכלל ובארץ בפרט, לשמר ולמחזר מבנים קיימים, פותחה תוכנית לימודים ייחודית לקראת תואר שני בארכיטקטורה אשר כוללת התמחות בשימור אתרים ומבנים. תוכנית הלימודים מיועדת לארכיטקטים בעלי ידע והשכלה קודמת בתחום, המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בכל הנוגע לשימור מבנים תוך דגש על ההיבטים התכנוניים, הטכנולוגיים והתיאורטיים.

 

הלימודים לתואר זה מכשירים סטודנטים לעסוק בתחום בארץ ובעולם. תוכנית הלימודים הינה גמישה ומותאמת לאנשים עובדים, ועל כן מתקיימת ברובה בשיעורי ערב. הלימודים כוללים שיעורים תיאורטיים לצד סדנאות מעשיות המעניקות כלים ליישום החומר הנלמד. בנוסף, הלימודים משולבים עם סיורים בארץ ובחו"ל.

 

תוכנית לימודים

 

תוכנית הלימודים כוללת קשת רחבה של תחומי דעת מעולם הארכיטקטורה והבנייה, כמו גם התייחסות להיבטים החברתיים והציבוריים של השימור, בחינה של אתרים בעלי מרקמים היסטוריים הראויים לשימור, טכנולוגיות של שימור עץ, מתכות, אבן ועוד. בעוד שבאירופה ובארה"ב קיימים מוסדות לימוד רבים המקנים ידע בשימור ומבנים אתרים, בארץ, תוכנית לימודים לקראת תואר זה מוצעת רק ביחידה ללימודי המשך של הטכניון.

 

תחומי לימוד עיקריים

 

התוכנית ללימודי תואר שני בארכיטקטורה עם התמחות בשימור כוללת שלושה תחומי לימוד עיקריים:

  • ההיסטוריה של האדריכלות מהמאה ה - 19 ועד ימינו
  • מקצועות תיאורטיים מתחום השימור
  • מקצועות טכנולוגיים מתחום השימור

 

תוכנית הלימודים לתואר הינה בהיקף של 40 נ"ז הכוללות: לימודי קורסי חובה בתחום התיאוריה, ההיסטוריה והטכנולוגיה של השימור, לימודי קורסי בחירה בתחום השימור ופרוייקטים מעשיים.

 

קורסי החובה והבחירה בתוכנית הלימודים כוללים את הנושאים הבאים: היבטים משפטיים של שימור היסטורי, היסטוריה ופילוסופיה של השימור ואמנות השימור, תוכניות שימור וממשק של מרקמים היסטוריים, חקר המבנה: שיטות מדידה ואבחון והכנת תיק תיעוד היסטורי ופיזי ועוד.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בארכיטקטורה עם התמחות בשימור הינם: בוגרי תואר ראשון בארכיטקטורה מטעם מוסד אקדמי מוכר בציון ממוצע של 80 ומעלה בלימודי בתואר.

 

משך לימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בארכיטקטורה עם התמחות בשימור מתפרשת על פני שנתיים אקדמאיות ומתקיימת במתכונת דו שבועית, אשר כוללות לימודים בסמסטר קיץ. לבוגרי הלימודים תוענק תעודת MARCHII - מגיסטר לאדריכלות (ללא תזה).

 

היכן לומדים?

 

הטכניון, היחידה ללימודי המשך - הלימודים בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים של הטכניון מתקיימים בקמפוס הטכניון בתל אביב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכלו להשתלב במגוון של משרות מפתח בעלות תנאי העסקה ושכר מהגבוהים במשק, במשרדי ממשלה, במנהל מקרקעי ישראל, בארגונים פרטיים העוסקים בשימור ואיכות הסביבה, כיזמי פרויקטים במסגרת ארגונית או במסגרת פרטית, בהקמה של משרדי תכנון פרטיים, בעמותות של המגזר השלישי המתמחות בשימור הסביבה והגנה על מבנים עתיקים, בשימור עתיקות ובעוד מגוון של אפשרויות תעסוקה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בארכיטקטורה התמחות בשימור?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בארכיטקטורה התמחות בשימור?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בארכיטקטורה התמחות בשימור

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בארכיטקטורה התמחות בשימור

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp