רוצה פרטים על תואר שני באוריינות חזותית בחינוך?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני באוריינות חזותית בחינוך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני באוריינות חזותית בחינוך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני באוריינות חזותית בחינוך

 

תואר שני בחינוך נחשב לאחד מהכלים הטובים ביותר בידיו של איש החינוך המעוניין להתקדם בענף זה. כיום, חשיבותו של תואר שני בחינוך נובעת ממספר גורמים עיקריים. ראשית, תואר שני בחינוך מאפשר לבוגר ליהנות מלימודים מרתקים מחד ולהיות מומחה בתחומו מאידך.

 

שנית, בעקבות כניסתה של רפורמת אופק חדש למערכת החינוך, קיימת חשיבות להשכלתו האקדמית של העובד, הן מבחינת השכר והן מבחינת אפשרויות הקידום העומדות בפניו. תוכניות הלימוד השונות לתואר שני בחינוך הינן רבות ומגוונות. אחת מהתוכניות המרתקות ביותר בתחום זה הינה מסלול הלימודים לתואר שני בחינוך עם התמחות באוריינות חזותית.

 

אוריינות חזותית היא היכולת להשתמש בדימויים ויזואליים על מנת לבטא דבר מה. כיום אנו מוצפים במסרים חזותיים רבים המועברים אלינו באמצעות האינטרנט הטלוויזיה ובסביבתנו הפרטית והציבורית. בתחום החינוך זיהו את הפוטנציאל הטמון בחזותיות לצורך פיתוח של כישורי חשיבה, גירוי הסקרנות והעניין וטיפוח תחושת השייכות לקהילה.

 

תוכנית לימודים

 

לימודי תואר שני כוללים לבד מהרצאות גם התנסות במחקר יישומי. היכולת לפענח מסרים חזותיים והיכולת לבקר אותם, הפכה לאמצעי חיוני ביותר בעיקר למחנכים. המורים מסתייעים באמצעי המחשה ודימוי לצורך הוראה ולגירוי היצירתיות והמקוריות של התלמידים. כלי האוריינות החזותית עומדים אף לרשות אנשים המלמדים עיצוב, אמנות, מחול ותיאטרון, שבאופן טבעי נדרשים לעבודה רבה הנשענת על קשר עין - ידף ושהוראתם נסמכת על הדגמה לעיני התלמידים לצורך למידה במבט.

 

לימודי אוריינות חזותית מוצעים במוסדות השונים כקורסים בודדים הנלמדים בתוכניות הלימודים בפקולטות לאמנות, לעיצוב, לקולנוע ותקשורת. עם זאת המסלול המקיף לתואר שני לאוריינות חזותית בחינוך שואפים לתרום תרומה משמעותית ולהשפיע על החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. במסגרת התכנית המורים לומדים לפתח ולשכלל את יכולותיהם לפענח מסרים חזותיים ולבסס מסרים חזותיים למטרות חינוך.

במהלך לימודי תואר שני באוריינות חזותית בחינוך הסטודנטים משכללים את רמת ההוראה במקצועם, בתחומי היצירה החזותית ובכל תחום אחר. בוגרי המסלול יוכלו לקדם את מעמדם המקצועי במסגרות חינוכיות על יסודיות, בלתי פורמאליות ואקדמיות תוך שהם משתלבים בתפקידי ייעוץ הוראתי ובתפקידי ריכוז המקצועות החזותיים והדידקטיים במסגרות אלה.

 

מה לומדים?

 

לימודי תואר שני באוריינות חזותית כוללים קורסים כלליים בחינוך והוראה, העוסקים בשיטות מחקר מתקדמות, בעיצוב סביבות למידה ובגישות הוראה או למידה בעלי היבטים ביקורתיים וכיוונים אלטרנטיביים. בנוסף לכך, תוכניות הלימוד בתחום כוללות לימוד גישות תיאורטיות ולימודי מתודולוגיה, בקורסים כגון: אופני הקליטה, התרבות הדיגיטאלית, סוגיות שונות של יצירה ותרבות עממית.

 

לימודי החקר והיצירה באוריינות חזותית נכללים גם הם בתוכנית הלימוד לתואר שני. הקורסים בתחום זה מתמקדים בהיבטים הפדגוגיים, החווייתיים, האתיים והערכיים. הלימודים כוללים גם התנסויות מעשיות הבאות לידי ביטוי בסדנאות ובמחקרים יישומיים בהוראה וביצירה חזותית.

 

משך הלימודים

 

הלימודים נמשכים כשנתיים אקדמיות. 

 

תנאי קבלה

 

הלימודים מיועדים למורים בעלי תואר ראשון בתחומי חינוך והוראה מגוונים. היא מתאימה גם לרכזי מקצועות אמנותיים כאמנות, קולנוע, מחול, עיצוב וכדומה. המועמדים נדרשים להגיע לראיון קבלה ולהציג ניסיון בהוראה של שלוש שנים ויותר.

 

היכן לומדים?

 

מכללת סמינר הקיבוצים, הממוקמת בצפון תל אביב ונחשבת לאחד המוסדות המובילים בישראל להשכלה גבוהה בתחום החינוך, מפעילה תוכנית ייחודית זו לאוריינות חזותית בחינוך. במסגרת התוכנית, רוכשים הסטודנטים כלים מגוונים בתחום האוריינות החזותית. כלים אלו מסייעים לבוגרים להשתלב בתפקידי מפתח מרתקים עם קבלת התעודה.

 

 

מה עושים עם הלימודים?

 

בתום הלימודים, יכולים בוגרי התואר השני באוריינות חזותית בחינוך לפנות לתפקידי הוראה מרתקים בענפים כגון אומנות, קולנוע תקשורת ועוד. לדוגמא, בוגרי התוכנית משתלבים בבתי ספר ומערכת החינוך בתור מורים לאמנות, יצירה, קולנוע, תקשורת וכו'. לימודים אלו מאפשרים גם פנייה לתפקידים בכירים במערכת החינוך וברשויות המקומיות.

 

מדובר בתואר שני יוקרתי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. אי לכך, תואר זה טומן בחובו גם אפשרויות קידום רבות וגם התפתחות מבחינה אישית ובאופן עצמאי (הדרכת סדנאות בתנועות נוער, כתיבת מערכי שיעור למוסדות לימוד וכדומה).

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני באוריינות חזותית בחינוך?

רוצה לדעת יותר על תואר שני באוריינות חזותית בחינוך?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני באוריינות חזותית בחינוך
Whatsapp Whatsapp