לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני > תואר שני אדריכלות

תואר שני באדריכלות


מחפש/ת מידע על לימודים? תואר שני אדריכלות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תואר שני משפטים
תואר שני מנהל עסקים
תואר שני כלכלה
תואר שני בחינוך
תואר שני חשבונאות
תואר שני פסיכולוגיה
תואר שני למנהלים
תואר שני מדעי המחשב
תואר שני במדעי החברה
תואר שני בהנדסה
 
 
לימודי ערב - תואר שני
תואר שני בסיעוד
תואר שני בשיווק
תואר שני עבודה סוציאלית
תואר שני אדריכלות
תואר שני בייעוץ ארגוני
תואר שני במתמטיקה
תואר שני תקשורת
תואר שני במדעי הרוח
תואר שני בפיזיקה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תואר שני באדריכלות

 

אדריכלות וארכיטקטורה הולכים יד ביד. בעקרון לימודי תואר ראשון באדריכלות או ארכיטקטורה מספיקים על מנת לעסוק במקצוע, אולם ידע מעמיק יותר בתחום מעניק אפשרויות רבות יותר.

 

בלימודי תואר שני ההתמחות (M.S.C ) מתמקדת במספר נושאים מעניינים כגון : שימושי מחשב בתכנון, בינוי ערים, שימור מבנים ואתרים, בקרת הסביבה, יחסי אדם - סביבה, תכנון ערים ואזורים, טכנולוגיה ותיעוש של הבניה, עיצוב תעשייתי, של ארכיטקטורה ובינוי ערים, אדריכלות נוף, שימור ותיעוד מבנים ואתרים, היסטוריה של בינוי ערים, מערכות תפקוד עירוניות, תהליכי פיתוח ושיקום עירוני, היבטים משפטיים ומנהליים בתכנון עירוני ועוד.

 

מטרתם של לימודי אדריכלות לתואר שני  היא למעשה הכשרת ושיפור רמת הידע, מקצועיות ,מודעות ומעורבות חיובית וגבוהה בסביבה ובתרבות שבה הם נמצאים, עובדים ופועלים.

 

אם נתבונן בעניין בעיניים קצת אחרות, נוכל בהחלט לומר כי אדריכלים מהווים מעין סוכני תרבות. עליהם להתמודד ביצירתיות ובמקצועיות עם פרויקטים ועם סוגיות עיצוביות שונות במסגרת הבנייה או עיצוב הבניינים וסביבתם. הם יוצרים ומשפיעים על סביבתם, תוך שימת דגש על היבטים רבים ומגוונים, החל מבטיחות, אסתטיקה, נוחות, פרקטיקה, שמירה על איכות הסביבה ועוד.

 

יתרונות תואר שני

 

אם כל חייכם שאפתם ליצור יש מאין, עסקתם בבניית דגמים מקרטון, תכננתם גשרים לרכבות החשמליות שלכם, התואר השני יעמיק את ידיעותיכם ואת הכלים שיעמדו לרשותכם כאדריכלים. פרוייקטים גדולים מאוד דורשים כתנאי סף אדריכל מוסמך, והשכר לאדריכלים מוסמכים הינו פי כמה וכמה מאדריכלים בעלי תואר ראשון. ניהול פרוייקטים גדולים בד"כ יינתנו לבעלי ההסמכה הגבוהה. שוו בנפשכם בניית מבני ענק בעולם, שעל תכנונם אתם אמונים.

 

 

מסלולי לימוד והתמחויות

 

בלימודי תואר שני באדריכלות/ארכיטקטורה קיימים מספר מסלולי לימוד ביניהם: ארכיטקטורה, ארכיטקטורה ובינוי ערים, תכנון ערים ואזורים, עיצוב תעשייתי ועוד.

 

בין תחומי ההתמחות העיקריים של התוכנית נמצאים: תכנון ארכיטקטוני ובינוי ערים, תיאוריה, היסטוריה וביקורת של ארכיטקטורה ובינוי ערים, מחשוב תהליך התכנון וארכיטקטורה דיגיטאלית, יחסי אדם סביבה, תכנון בר קיימא ושיקולי אנרגיה בארכיטקטורה ובינוי ערים, טכנולוגיה מורפולוגיה ותיעוש הבנייה, חשיבה וחינוך בתחומי התכנון, שימור מבנים ואתרים ועוד.

 

הסטודנטים במסלול הלימודים לתואר שני באדריכלות/ארכיטקטורה יוכלו לבחור להשתלב במסלול לימודים הכולל תזה מחקרית, פרויקט תזה, או עבודת גמר, או לחלופין במסלול לימודים הכולל תזה מחקרית, או עבודת גמר.

 

 

להלן פירוט המסלולים העיקריים במסלול לימודי תואר שני באדריכלות/ ארכיטקטורה

 

 • המסלול לארכיטקטורה - בינוי ערים

  תכנית לימודים זו מקנה לסטודנטים הכשרה והתמחות בבינוי ערים. מטרת התכנית היא לפתח את יכולת התכנון והעיצוב העירוני תוך חשיפת הסטודנטים להיבטים הארכיטקטוניים הרלוונטיים לבינוי ערים.

  במסלול זה נחשפים הסטודנטים ללימודים עיוניים בבינוי ערים שכוללים נושאים רבים כמו: תיאוריות של בינוי ערים, מערכות תפקוד עירוניות, תהליכי פיתוח ושיקום עירוני, יחסי אדם-סביבה, היבטים משפטיים ומנהליים בתכנון עירוני, ניתוח חזות העיר ומורפולוגיה עירונית, היסטוריה של בינוי ערים שימושי מחשב בבינוי ערים וחקר אירועים בבינוי ערים. וכן לעבודה יישומית הכוללת תכנוניים של הידע העיוני במסגרת פרויקטים ובעבודת גמר בהיקף רחב.

  תנאי קבלה למסלול - לתכנית הלימודים בארכיטקטורה - בינוי ערים יתקבלו בוגרי תואר ראשון באדריכלות אשר השיגו רמה נאותה בלימודים, לרבות מקצוע העיצוב הארכיטקטוני. כמו כן, יתקבלו גם מועמדים שהם ארכיטקטים מנוסים. אלה יידרשו להציג את איכות עבודתם בפני ועדת קבלה. בוגרי מכללות יתקבלו לתוכנית לאחר שעמדו בתנאי הקבלה של בית הספר ללימודי מוסמכים.

 

 • המסלול לארכיטקטורה - תכנון ערים ואזורים

  הלימודים במסלול זה מקנים לסטודנטים הכשרה בתכנון ערים ואזורים ומספקים להם ידע וכלים הנחוצים לקבלת החלטות בתחומים השונים שבהם עוסק התכנון העירוני והאזורי.

  המסלול לתכנון ערים ואזורים כולל מגוון של מקצועות ביניהם: מדיניות קרקעית, אקולוגיה ואיכות הסביבה, סוציולוגיה עירונית, פסיכולוגיה סביבתית, כלכלה עירונית, נדל"ן, היבטים מינהליים ומשפטיים, שימושי קרקע ותחבורה, תיאוריה ואידיאולוגיה בתכנון.

  בוגרי התואר השני משתלבים בדרך כלל בגופים ציבוריים ופרטיים כגון: משרדי ממשלה, הסוכנות היהודית, ארגונים לאיכות הסביבה, יזמי פיתוח פרטיים רשויות מקומיות, מנהל מקרקעי ישראל, ומשרדי תכנון פרטיים.

  תנאי קבלה - מאחר ומסלול זה הוא רב-תחומי באופיו, יתקבלו ללימודים בוגרי תואר ראשון ממגוון שטחים כגון: הנדסה, כלכלה, גיאוגרפיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה, פסיכולוגיה, ארכיטקטורה, משפטים, עבודה סוציאלית, ביולוגיה, חקלאות ושטחים אחרים.

 

 • המסלול לעיצוב תעשייתי

  העיצוב התעשייתי דורש ידע רחב הכולל הבנה בכלכלה, בשיווק ובנושאים טכנולוגיים, כמו גם הכרת שיטות מתקדמות לפתרון בעיות וקבלת החלטות, ושליטה בגורמי אנוש לשם התאמת המוצר למשתמש. לפיכך נדרשת עבודה רב-תחומית ורבת מומחיות.

  התכנית לעיצוב תעשייתי קולטת לכן לשורותיה סטודנטים מדיסיפלינות שונות ומאפשרת לימודים מתקדמים והתמחות במגוון תחומים הרלוונטיים לעיצוב התעשייתי ברמה גבוהה. הבוגרים משתלבים בתפקידי מפתח בתעשייה, במשרדי עיצוב ותכנון ובמסגרות ארגוניות ציבוריות ופרטיות.

  תנאי קבלה - יתקבלו למסלול בוגרי תואר ראשון שלמדו 4 שנים במוסד להשכלה גבוהה מוכר באחד מהתחומים הבאים: עיצוב תעשייתי, ארכיטקטורה או הנדסה. בנוסף, נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה על ידי ועדת קבלה, לשם הערכת הכישורים המקצועיים בהם יציגו תיק עבודות, דוחות מחקר, תיאור ניסיון עבודה רלוונטי, מכתבי המלצה ועוד.

 

מהו משך זמן הלימודים?

 

תואר שני באדריכלות נלמד במשך שנתיים – בכל ימות השבוע.

 

כמה זה עולה?

 

שכר לימוד הינו אוניברסיטאי. בנוסף, ישנה אפשרות לקבלת מלגות בהתאם למוסדות הלימוד.

 

היכן לומדים?

 

בישראל ניתן ללמוד לתואר שני באדריכלות, בשני מוסדות בלבד- הטכניון ואוניברסיטת תל אביב.

 

 • אוניברסיטת תל אביב: האוניברסיטה הגדולה בישראל מעניקה תואר מוסמך באדריכלות ( M.S.C) מהפקולטה לאמנויות בבית הספר לאדריכלות ע"ש דוד עזריאלי. בפקולטה יילמדו נושאים רבים בהתמחות בתכנון עירוני, בניה מתקדמת, דגש על אדריכלות נוף והנדסה סביבתית.

 

 • הטכניון: בטכניון, המכון הטכנולוגי לישראל אשר בחיפה ניתן ללמוד במסלול תואר שני באדריכלות במגמת תכנון ובינוי ערים. התואר שיינתן ע"י המוסד שהינו מהידועים בעולם בתחום הטכנולוגי הינו מגיסטר במדעים לתכנון ערים ואזורים. בין תחומי הלימוד: כלכלה עירונית, נדל"ן, מדיניות קרקעית, אקולוגיה ואיכות הסביבה, סוציולוגיה עירונית, פסיכולוגיה סביבתית, היבטים מינהליים ומשפטיים, שימושי קרקע ותחבורה, תיאוריה ואידיאולוגיה בתכנון.

  תנאי הקבלה הוא ממוצע 83 בתואר ראשון במבחר נושאים לאו דווקא במדעים מדוייקים, אולם חתך הקבלה יכול להיות גבוה שכן יש תחרות רבה והשאיפה להביא אנשים טובים ממגוון מקצועות.

 

רוצה לדעת יותר על תואר שני אדריכלות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תואר שני אדריכלות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד תואר שני אדריכלות

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני אדריכלות (3 חוות דעת)
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע: 2.7 מתוך 5    
יותם,האקדמיה בבצלאל, מכללת בצלאל לעיצוב- ארכיטקטורה , 04/06/2017
דירוג: 2/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
שנותי הראשונות כסטודנט היו טובות מאוד. המוסד איפשר לי ליצור ולמצות את הפוטנציאל שלי. עם זאת ישנה תחושה כללית בקרב הסטודנטים שבחירת היוניטים (הסטודיואים) בשנים הגבוהות אינה נעשית כמו שצריך ויש תחושה שאנו בוחרים יחידות לימוד על דרך השלילה ולא ע"פ רצון ועניין אמיתי לתחום העיסוק של היחידה.

על הקמפוס
המחלקה לארכיטקטורה היא מקום קטן ואינטימי. לטוב ולרע. במהלך 4 שנותי הראשונות בלימודים נהינתי מאוד מהאווירה ומהתחושה ה"ביתית" שהמוסד מעניק, בעיקר בשל מיקומו, גודלו הקטן, וכמובן החברים הטובים.
יש הרבה ביקורת על המוסד הזה ועל דרך התנהלותו מול הסטודנטים, אך לי באופן אישי עדיין כיף לבוא ללימודים ואני אוהב את האווירה ואת העשייה.
שירה,הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל, אדריכלות נוף, 19/10/2014
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את האווירה הלימודית שמרגישים כשנכנסים לקמפוס. גם את החשיפה הגדולה למרצים, אדריכלים ומעצבים מהארץ ומהעולם. אני לא אוהבת את ההתמודדות עם הבירוקרטיה שמקשה על הסטודנט ושיש מרצים שפשוט מתעלמים ממך, עד כדי דחיית מתן ציון לתלמיד במהלך שני סימסטרים.

על הקמפוס
שוררת בקמפוס אווירה לימודית. יש מגוון אזורים המאפשרים למידה החל מחדרי לימוד, ספריות ושטחי דשא נרחבים. הטכניון חושף אותך למגוון הרצאות וכנסים בארץ ובחול.
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי מדעים
פורום לימודי משפטים
פורום לימודי תקשורת
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר שני בביוטכנולוגיה
תוכנית לימודים - לימודי וטרינריה
הכשרות למנהלים - הכשרות לבכירים
הסבת אקדמאים להוראה
תואר שני בסטטיסטיקה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שני
המרכז האקדמי רופין - תואר שני
תואר שני - המסלול האקדמי
הקריה האקדמית אונו
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
המרכז ללימודים אקדמיים - תואר שני
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תואר שני אדריכלות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי קרימינולוגיה לתעודה (לפני 8 שעות, 52 דקות)
אפיק מעבר - לימודי תואר ראשון (לפני 9 שעות, 1 דקות)
לימודי פוליטיקה וממשל (לפני 9 שעות, 14 דקות)
פרטים לתואר קרימינולוגיה (לפני 1 ימים, 14 שעות, 53 דקות)
איפה לומדים קרימינולוגיה בתכנית לתעודה (לפני 2 ימים, 1 שעות, 48 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD