רוצה פרטים על תואר שני אדריכלות נוף?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני באדריכלות נוף

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני אדריכלות נוף? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני באדריכלות נוף - מה לומדים?


מעצבים את הנוף המקומי


אדריכלות הנוף חוקרת את התנאים הסביבתיים והפיזיים של השטח, וסוקרת את השפעותיהם על היבטים היסטוריים ותרבותיים בחברה שלנו. מדובר בענף שנוגע ליחסי הגומלין בין האדם לנוף הסובב אותו ולהשפעת עיצוב הסביבה על האקלים והמערכת האקולוגית.


התואר השני באדריכלות נוף מאפשר לסטודנטים להעמיק בסוגיות מתקדמות בעולם האדריכלות ולעסוק במחקר עצמאי אודות החידושים שמתרחשים בו בשנים האחרונות. כך, הם יכולים גם להטביע את חותמם בנופי הארץ דרך תכנון מגוון אתרים עירוניים וכפריים, כמו למשל אתרי מורשת, פארקים, נתיבי תחבורה ושכונות מגורים.


למי מיועדים הלימודים


המסלול לתואר שני באדריכלות מתאים לבוגרי תואר ראשון שמעוניינים להמשיך ולחקור סוגיות סביבתיות, תכנוניות וחברתיות מהותיות לתקופתנו. זהו ענף חקר שמשלב בין יצירתיות לבין הבנה מעמיקה של טכנולוגיה ומדיניות תכנון, ותכנית הלימודים מתאימה לכל מי שרוצים להתנסות בסוגיות אלה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית לתואר שני בוחנים סוגיות יסוד באדריכלות הנוף וסוקרים את התפתחות הענף לאורך השנים, כשהם שמים דגש על הנוף המקומי הישראלי ועל תיאוריות שונות שנוגעות לעיצובו. הם בוחנים לעומק את יחסי הגומלין שבין עיצוב הנוף לבין המערכות הסביבתיות הטבעיות ולומדים כיצד ניתן ליצור סביבה בת קיימא ולשמור על המשאבים האקולוגיים הטבעיים באזורים שונים. בהמשך, הם דנים בתכנון של מרחבים ציבוריים ובהשלכות החברתיות של תהליכים אלה.


מתכונת הלימוד


תואר שני באדריכלות נוף הוא תואר מחקרי הכולל כתיבת תזה. המסלול מתפרש על פני שנתיים אקדמיות. במקביל למחקר העצמאי שעורכים הסטודנטים בנושאי האדריכלות והסביבה, הם לוקחים חלק גם בקורסי חובה, בשיעורי בחירה, בסמינריונים, בסדנאות ובסיורים לימודיים.


נושאי הלימוד

 

 • תכנון מדיניות סביבתית
 • אקולוגיה של נוף
 • ארכיטקטורה ים תיכונית
 • שימור בתי גידול
 • ארכיטקטורה בעת העתיקה
 • תכנון עם הקהילה
 • אקולוגיה והחברה העירונית
 • דיני איכות הסביבה
 • השפעות אקלים על תכנון הבניה
 • תכנון המרחב הציבורי    
 • היסטוריה של מרחב הנוף בישראל    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתואר שני באדריכלות נוף מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון באדריכלות (B. Arch) באדריכלות נוף (B.L.A), או תואר ראשון במקצועות שיש להם זיקה לענף האדריכלות, כמו למשל תחומי ההנדסה השונים. הם נדרשים לעבור ראיון בפני ועדת קבלה.

 


תעודה


סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר שני "מוסמך" באדריכלות נוף M.L.A. יש לציין שזהו אינו תואר מקצועי, ולכן הוא אינו מקנה לבוגריו אישור עבודה. בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שלישי, בנושאים המשיקים לאדריכלות הנוף כמו למשל לימודי הסביבה.


מוסדות


הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל (חיפה): כיום, מוסד הלימוד היחיד בישראל שמציע מסלול לתואר שני באדריכלות נוף הוא הטכניון. התכנית, שהיא חלק מהפקולטה לארכיטקטורה ולבינוי ערים במוסד, משלבת בין תאוריה, מחקר עצמאי והתנסות מעשית בתכנון למגוון אתרי נוף בישראל. כמו כן, יכולים הסטודנטים לשלב בלימודיהם היבטים שמשיקים לאדריכלות הנוף, מתוך המחלקות הנוספות בפקולטה כמו למשל התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי או המסלול לתכנון אזורים וערים. הסטודנטים עובדים בקבוצות קטנות וזוכים לתמיכה ולליווי אישי של צוות המרצים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני אדריכלות נוף?

רוצה לדעת יותר על תואר שני אדריכלות נוף?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני אדריכלות נוף

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני אדריכלות נוף

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp