רוצה פרטים על לימודי תואר שלישי בביולוגיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי דוקטורט בביולוגיה - מעניין אותך?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי תואר שלישי בביולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי בביולוגיה
 
חלק משרשרת הידע
 
הנה כמה ידיעות חדשותיות מעולם המדע: חוקרים גילו, כי ניתן להתאים תרופות באופן אישי לכל חולה בהתאם למפה הגנטית שלו. התגלה אנזים בתא, האחראי להפיכת תאי סרטן לתאים אלימים. במחקרים חדשים בודקים אפשרות לניצול המערכת החיסונית הטבעית לריפוי סרטן. לאחרונה נמצא הגורם הגנטי, האחראי על היכולת לסנן גירויים. יכולת זו קשורה גם להתנהגות חברתית. החודש פורסם מחקר אלמוגים, המציע כי דווקא זנים נדירים, חשובים ביותר לתפקוד המערכת האקולוגית במקרה של שינוי סביבתי קיצוני. רוצים להיות חלק משרשת הידע? קראו על תחומי התמחות ומחקר בביולוגיה במסלולים לתואר שלישי באוניברסיטאות שונות בישראל.
 
מוסדות לימוד ומחקרים ייחודיים
 
אוניברסיטת חיפה
 
מסלול לביולוגיה אבולוציונית וסביבתית
 
הלימודים במסלול זה עוסקים בחקירת תופעות אקולוגיות ואבולוציוניות מהרמה המולקולרית ועד לרמה האקולוגית. במסגרתו הסטודנטים משלבים פעילות מחקרית במעבדה ובשדה, ונחשפים לבית הגידול הייחודי של הכרמל. בין תחומי המחקר: אקולוגיה, אתולוגיה, תהליכים אבולוציוניים, פיזיולוגיה, ביואינפורמטיקה, גנטיקה ושמירת הטבע.
 
המגמה לפסיכוביולוגיה
 
מגמה המאפשרת לימודי תואר שני, או דוקטורט בפסיכולוגיה במסלול ישיר לתואר שלישי. עיסוקה בחקר המוח וההתנהגות, וניתן ללמוד בה על סמך הצגת תואר ראשון בביולוגיה. בין תחומי המחקר: השפעת גורמים גנטיים על ההתנהגות, ויסות רגשי של למידה, השפעות בין דוריות בהתנהגות ועוד. מסיימי התכנית פונים לעתים קרובות לעבודה בתחום הביוטכנולוגיה, בחברות פארמה ובהייטק.
 
המכללה האקדמית לחינוך אורנים
 
מכללת אורנים מקיימת תכנית לתואר שלישי בשיתוף עם הפקולטה למדעי הטבע של אוניברסיטת חיפה. במכללה מושם דגש מיוחד על היחסים בין החי לצומח ולסביבה, נוסף לעיסוק בביולוגיה מולקולרית, בגנטיקה, במיקרוביולוגיה ועוד.
 
אוניברסיטת בר אילן
 
באוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד לתואר שלישי בביולוגיה באחת מיני התמחויות רבות, כגון: ביולוגיה סביבתית, ביולוגיה של התא, ביולוגיה קלינית ומולקולרית, מיקרוביולוגיה כללית ורפואית, ביולוגיה מערכתית ומבנית, ועוד. לימודי דוקטורט מוצעים במסלול רגיל בסיום תואר שני, במסלול ישיר בסיום תואר ראשון, או במסלול משולב שבו מתחילים את לימודי הדוקטורט כבר במהלך התואר המוסמך.
 
הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל
 
בטכניון מתקיימת תכנית ללימודי דוקטורט, הפתוחה גם בפני בעלי תארים קודמים בכימיה, בהנדסת ביוטכנולוגיה ובתחומים קרובים נוספים, בכפוף לביצוע השלמות. במהלך התכנית זוכים הסטודנטים להתנסות בטכניקות ניסוי שונות ובדרכי ניתוח תוצאות. הם מפתחים כישורי חשיבה ביקורתית עצמאית ושיטות מעקב אחר ספרות מחקר, ונחשפים בפני סוגיות עכשוויות בתחום. מבין נושאי ההתמחות האפשריים: ביולוגיה מולקולרית בצמחים ובעלי חיים, ביולוגיה של התא, חקר הסרטן, ביוטכנולוגיה ועוד.
 
 
האוניברסיטה העברית בירושלים
 
האוניברסיטה העברית מפעילה מכונים למדעי החיים, שבהם נלמדים תחומים, כגון: כימיה ביולוגית, גנטיקה, ביולוגיה תאית והתפתחותית, מדעי הצמח ועוד. באוניברסיטה זו פועל גם מרכז ליישומי הביולוגיה המבנית, העוסק בכלים ומתודות לחקירת מבנה מקרו מולקולות.
 
מכון וייצמן למדע – מדרשת פיינברג
 
בפקולטה לביולוגיה במכון וייצמן פועלת תכנית בשיתוף עם הפקולטה לביוכימיה, ומחלקות לנוירו ביולוגיה, אימונולוגיה, ביולוגיה מולקולרית ורגולציה ביולוגית. במדרשת פיינברג תוכלו ללמוד במסלול רגיל או במסלול ישיר לתואר שלישי, במגוון התמחויות כגון: אימונולוגיה, גנומיקה, ביולוגיה מולקולרית, אנטומיה, מיקרוסקופיה, ביולוגיה של התא ועוד.
 
 
אוניברסיטת בן גוריון בנגב
 
באוניברסיטת בן גוריון קיימים מסלולים לתלמידי מחקר בתחומים: ביולוגיה וגנטיקה מולקולרית, מיקרוביולוגיה, פיזיולוגיה של התא, נוירו ביולוגיה, מדעי הצמח ועוד. כמו כן, באוניברסיטה מחלקות גדולות לאקולוגיה ומדעי החיים בשילוב ביולוגיה ימית.
 
אפשרויות תעסוקה
 
מסיימי תואר שלישי בביולוגיה מחזיקים בתואר יוקרתי, אם כי ההשתלבות המקצועית בתחום (כמו בתחומים רבים אחרים) אינה בהכרח פשוטה ומהירה. תחום הביומד (מוצרים רפואיים ותרופות) תופס תאוצה בשנים האחרונות, אך לעתים בתחום זה הביקוש לעבודה גובר על היצע המשרות, והשכר עלול להיות נמוך בהשוואה לשכר במשרות הייטק למשל. גם לתפקידי חוקרים בתחומי הפארמה והביוטכנולוגיה חלה האטה בגיוס.
 
לאור מצב זה, רבים ממסיימי מסלולים לדוקטורט בתחום זה פונים למקצוע ההוראה או לעבודה בענף ההייטק. אפשרות נוספת בה בוחרים רבים מבעלי התואר השלישי בביולוגיה, היא הסבה לתעשיית הכימיה, שבה נראה כי קיים כעת ביקוש רחב יותר לעובדים.
 
יש גם רבים שבליבם מקום חם במיוחד למקצוע הספציפי. אלה לא רוצים לוותר על העיסוק בתחום המרתק אותם, גם לא לטובת שכר גבוה. המשרות האפשריות בתחום הן: עזרה במחקר ביולוגיה מולקולרית, מחקר מעבדה, בקרת איכות מתקדמת בתעשיית הביומד, ניהול פרויקטים בביולוגיה מולקולרית וחברות ביוטכנולוגיה, הוראה באוניברסיטאות ומכונים, פיתוח ומחקר רפואי, תועמלנות רפואית ועוד. 
 
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי תואר שלישי בביולוגיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי תואר שלישי בביולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי תואר שלישי בביולוגיה
חוות דעת של סטודנטים: תואר שלישי
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.8 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp