תואר ראשון בתסריטאות במכללה האקדמית ספיר

המכללה האקדמית ספיר

אהבת? שתף ב:

תואר ראשון בתסריטאות במכללה האקדמית ספיר

 

בעלי הרעיונות

 

חוץ. שעת בוקר מאוחרת, בחור צעיר (25) יושב מול מחשב נייד בחצר של בית. על מסך המחשב נפתחים ונסגרים חלונות, ובכל אחד מהם מופיע שם של תואר אחר במוסד אקדמי כלשהו. ענף יבש מתגלגל לצדו בגלל משב של רוח. הבחור חש צמרמורת בצווארו. נשמעת לחישה (V.O): "בוא למכללת ספיר ללמוד תסריטאות." הבחור קופץ ממקומו ומשפשף את העיניים. הוא חוזר למחשב הנייד, לוחץ כדי להוריד למטה את כל מסכי האינטרנט שפתח. בזה אחר זה יורדות כל אפשרויות הלימוד, ומפנות את מקומן לשולחן העבודה, שבמרכזו יש תיקייה אחת צהובה, שכתוב בה: "רעיונות לסרטים".

 

אם גם לכם מסתתר איזשהו רעיון מבריק, רשום במחברת או מתרוצץ בתוך הראש, ואתם רוצים להפוך אותו לסרט קולנוע או לסדרת טלוויזיה, מכללת ספיר מציעה לכם מסלול ללימודי תסריטאות באווירה אינטימית, המעודד חשיבה יצירתית ומאפשר לכל סטודנט למצוא את הקול הייחודי שלו. תכנית הלימודים מעניקה תואר אקדמי, השכלה רחבה בתחומי האמנות והקולנוע ומבחר כלים מקצועיים לצורך השתלבות בתעשיית הקולנוע בארץ ובעולם. מכללת ספיר פועלת בשיתוף עם בתי ספר לאמנות באירופה, ובוגרי המסלול משתתפים בפסטיבלים בינלאומיים רבים.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת תכנית הלימודים, הסטודנטים נחשפים ליסודות ולכללי הכתיבה התסריטאית. הם מכירים מונחים מקצועיים כמו סינופסיס, טריטמנט, פיץ' וכדומה, ולומדים כיצד להשתמש בהם בצורה מקצועית. הסטודנטים מתנסים בתרגילי פיתוח מודעות ותודעה באמצעות משחקי תפקידים, דמיון מודרך, כתיבה אסוציאטיבית ועוד.

 

משתתפי המסלול בוחרים נושאים אישיים, מפתחים מהם סצנות דרמטיות ומחברים דיאלוגים. לבסוף, הם עומלים על כתיבת פיצ'ר (תסריט לסרט באורך מלא), או על כתיבת פיילוט לסדרת טלוויזיה ועל פיתוח של עונה ראשונה, לצורך הגשת פרויקט גמר. פרויקט הגמר נערך בשיתוף עם סטודנטים מהמסלול לבימוי לטלוויזיה, וזוכה להפקה מקצועית ולחשיפה.

 

מבנה הלימודים

 

תכנית הלימודים אורכת כארבע שנים אקדמיות, שבמהלכן משתתפים הסטודנטים בשיעורים עיוניים, וכותבים תרגילים רבים בהנחיית מרצים מנוסים מתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

 

נושאי לימוד

 

 • תסריט ללא מילים
 • אדפטציה
 • משחק לתסריטאים
 • פיתוח דמויות
 • כתיבת סצנה ודיאלוג
 • עיצוב פס קול
 • פיתוח סדרת טלוויזיה
 • כתיבה קומית
 • שירה ישראלית פוליטית
 • כתיבת פרוזה
 • כתיבת מחזות לתיאטרון
 • תולדות התיאטרון     
 • אינטרטקסטואליות בקולנוע      
 • ועוד

 

 

סגל המרצים

 

ראש המסלול היא תסריטאית וסופרת מוערכת, בעלת שלושה רבי מכר, שבעברה עבדה כעיתונאית ב"ידיעות אחרונות" והייתה בעלת טור דעה אישי. אישה זו כתבה פרקים עבור סדרת הטלוויזיה המצליחה "בטיפול", שנמכרה גם לרשת הטלוויזיה האמריקאית HBO. מרצים נוספים במסלול עוסקים בכתיבה, בבימוי, בפיתוח סדרות טלוויזיה מקוריות כמו "שבתות וחגים", "פרשת השבוע", "אדמה" ועוד. המרצים הם אנשים מובילים בתעשייה, שזכו להכרה ולפרסים יוקרתיים.

 

קהל יעד

 

המסלול ללימודי תסריטאות במכללת ספיר מיועד לאנשים יצירתיים, בעלי דמיון מפותח וחוש לכתיבה, המעוניינים לפתח תסריטים לקולנוע ולטלוויזיה וללמוד מאנשי מקצוע מובחרים בתעשייה הישראלית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים למסלול זה נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות וציון במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמי"ר, ולעבור ראיון אישי ומבחן קבלה הבודק את היצירתיות ויכולות הכתיבה שלהם. בנוסף, על המועמדים להיות בעלי 4 יחידות בגרות באנגלית בציון 70 לפחות. מועמדים שאינם ממלאים אחר דרישות הבגרות לקבלה לחוג, יכולים לפנות במכתב בקשה מנומק לועדת חריגים, שתדון באפשרות לקבלם בתנאים מיוחדים. הועדה לא דנה בבקשות המוגשות ללא טופס הרשמה מלא. קבלת מועמדים אלה היא על תנאי.

 

יש לציין שהמכללה אינה מקבלת מועמדים שחסרה להם בגרות אחת או יותר בתעודת הבגרות. כאשר ממוצע הבגרויות נמוך מ - 75, המועמדים צריכים להגיע לציון ממוצע של 80 ומעלה בקורסים העיוניים בשנה א' על מנת להמשיך בלימודיהם.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

ממוצע בגרות ופסיכומטרי לחינוך לגיל הרך
אליה רובין
1 תגובות
לימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מוריה
1 תגובות
תנאי קבלה והליך רישום ללימודי אגרונומיה
דניאל
1 תגובות
האם פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לקבלה למשפטים?
סיגל
1 תגובות
עלות מכינה להשלמת שעות באומנות
סיטאר גיל
1 תגובות
תנאי קבלה ללימודי חקלאות ומזון
אור גל
2 תגובות
מה תנאי הקבלה ללימודי משפטים?
נוי
1 תגובות
בחינות מהט להנדסאי סאונד
אורנא
1 תגובות
אפשרויות תעסוקה לבוגרי ניהול תעשייתי בספיר
אסתר זרצקי
1 תגובות
מסלול להוראה מתקנת במכללת ספיר
אתי אוחיון
1 תגובות
קורס טכנאי pc בספיר - מועד פתיחה
אביב
1 תגובות
קבלה למדעי המחשב בספיר
שילת
1 תגובות
קורס ייעוץ ארגוני במכללת ספיר
פוריה יוסף
1 תגובות
קבלה לעבודה סוציאלית - דינמיקה קבוצתית במכללת ספיר
ספיר
1 תגובות
לימודי מדעים בספיר - מעבר לפיזיותרפיה
רוני
3 תגובות
לכניסה לפורום