תואר ראשון בתסריטאות במכללה האקדמית ספיר

המכללה האקדמית ספיר

אהבת? שתף ב:

תואר ראשון בתסריטאות במכללה האקדמית ספיר

 

בעלי הרעיונות

 

חוץ. שעת בוקר מאוחרת, בחור צעיר (25) יושב מול מחשב נייד בחצר של בית. על מסך המחשב נפתחים ונסגרים חלונות, ובכל אחד מהם מופיע שם של תואר אחר במוסד אקדמי כלשהו. ענף יבש מתגלגל לצדו בגלל משב של רוח. הבחור חש צמרמורת בצווארו. נשמעת לחישה (V.O): "בוא למכללת ספיר ללמוד תסריטאות." הבחור קופץ ממקומו ומשפשף את העיניים. הוא חוזר למחשב הנייד, לוחץ כדי להוריד למטה את כל מסכי האינטרנט שפתח. בזה אחר זה יורדות כל אפשרויות הלימוד, ומפנות את מקומן לשולחן העבודה, שבמרכזו יש תיקייה אחת צהובה, שכתוב בה: "רעיונות לסרטים".

 

אם גם לכם מסתתר איזשהו רעיון מבריק, רשום במחברת או מתרוצץ בתוך הראש, ואתם רוצים להפוך אותו לסרט קולנוע או לסדרת טלוויזיה, מכללת ספיר מציעה לכם מסלול ללימודי תסריטאות באווירה אינטימית, המעודד חשיבה יצירתית ומאפשר לכל סטודנט למצוא את הקול הייחודי שלו. תכנית הלימודים מעניקה תואר אקדמי, השכלה רחבה בתחומי האמנות והקולנוע ומבחר כלים מקצועיים לצורך השתלבות בתעשיית הקולנוע בארץ ובעולם. מכללת ספיר פועלת בשיתוף עם בתי ספר לאמנות באירופה, ובוגרי המסלול משתתפים בפסטיבלים בינלאומיים רבים.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת תכנית הלימודים, הסטודנטים נחשפים ליסודות ולכללי הכתיבה התסריטאית. הם מכירים מונחים מקצועיים כמו סינופסיס, טריטמנט, פיץ' וכדומה, ולומדים כיצד להשתמש בהם בצורה מקצועית. הסטודנטים מתנסים בתרגילי פיתוח מודעות ותודעה באמצעות משחקי תפקידים, דמיון מודרך, כתיבה אסוציאטיבית ועוד.

 

משתתפי המסלול בוחרים נושאים אישיים, מפתחים מהם סצנות דרמטיות ומחברים דיאלוגים. לבסוף, הם עומלים על כתיבת פיצ'ר (תסריט לסרט באורך מלא), או על כתיבת פיילוט לסדרת טלוויזיה ועל פיתוח של עונה ראשונה, לצורך הגשת פרויקט גמר. פרויקט הגמר נערך בשיתוף עם סטודנטים מהמסלול לבימוי לטלוויזיה, וזוכה להפקה מקצועית ולחשיפה.

 

מבנה הלימודים

 

תכנית הלימודים אורכת כארבע שנים אקדמיות, שבמהלכן משתתפים הסטודנטים בשיעורים עיוניים, וכותבים תרגילים רבים בהנחיית מרצים מנוסים מתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

 

נושאי לימוד

 

 • תסריט ללא מילים
 • אדפטציה
 • משחק לתסריטאים
 • פיתוח דמויות
 • כתיבת סצנה ודיאלוג
 • עיצוב פס קול
 • פיתוח סדרת טלוויזיה
 • כתיבה קומית
 • שירה ישראלית פוליטית
 • כתיבת פרוזה
 • כתיבת מחזות לתיאטרון
 • תולדות התיאטרון     
 • אינטרטקסטואליות בקולנוע      
 • ועוד

 

 

סגל המרצים

 

ראש המסלול היא תסריטאית וסופרת מוערכת, בעלת שלושה רבי מכר, שבעברה עבדה כעיתונאית ב"ידיעות אחרונות" והייתה בעלת טור דעה אישי. אישה זו כתבה פרקים עבור סדרת הטלוויזיה המצליחה "בטיפול", שנמכרה גם לרשת הטלוויזיה האמריקאית HBO. מרצים נוספים במסלול עוסקים בכתיבה, בבימוי, בפיתוח סדרות טלוויזיה מקוריות כמו "שבתות וחגים", "פרשת השבוע", "אדמה" ועוד. המרצים הם אנשים מובילים בתעשייה, שזכו להכרה ולפרסים יוקרתיים.

 

קהל יעד

 

המסלול ללימודי תסריטאות במכללת ספיר מיועד לאנשים יצירתיים, בעלי דמיון מפותח וחוש לכתיבה, המעוניינים לפתח תסריטים לקולנוע ולטלוויזיה וללמוד מאנשי מקצוע מובחרים בתעשייה הישראלית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים למסלול זה נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות וציון במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמי"ר, ולעבור ראיון אישי ומבחן קבלה הבודק את היצירתיות ויכולות הכתיבה שלהם. בנוסף, על המועמדים להיות בעלי 4 יחידות בגרות באנגלית בציון 70 לפחות. מועמדים שאינם ממלאים אחר דרישות הבגרות לקבלה לחוג, יכולים לפנות במכתב בקשה מנומק לועדת חריגים, שתדון באפשרות לקבלם בתנאים מיוחדים. הועדה לא דנה בבקשות המוגשות ללא טופס הרשמה מלא. קבלת מועמדים אלה היא על תנאי.

 

יש לציין שהמכללה אינה מקבלת מועמדים שחסרה להם בגרות אחת או יותר בתעודת הבגרות. כאשר ממוצע הבגרויות נמוך מ - 75, המועמדים צריכים להגיע לציון ממוצע של 80 ומעלה בקורסים העיוניים בשנה א' על מנת להמשיך בלימודיהם.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

תנאי קבלה ללימודי כלכלה וחשבונאות
אלונה
ללא תגובה
משך ותנאים לקבלה לקורס רפלקסולוגיה
קרן
ללא תגובה
קורס לגברים בלבד בעיסוי
נהוראי
ללא תגובה
הסבה לעבודה סוציאלית בספיר
שיימא
ללא תגובה
לימודי בדיקות תוכנה לנוער בסיכון
שירה רחמים
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס חשמלאי מוסמך?
פאדי
ללא תגובה
שכר ממוצע במשק לבוגרי תואר בתרבות יצירה והפקה
עדן
ללא תגובה
מתעניין בקשר ללימודי טכנאי מחשבים וסלולר
אמיל אליהו
2 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללת ספיר
נור
ללא תגובה
ממוצע בגרות ופסיכומטרי לחינוך לגיל הרך
אליה רובין
1 תגובות
לימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מוריה
1 תגובות
תנאי קבלה והליך רישום ללימודי אגרונומיה
דניאל
1 תגובות
האם פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לקבלה למשפטים?
סיגל
1 תגובות
עלות מכינה להשלמת שעות באומנות
סיטאר גיל
1 תגובות
תנאי קבלה ללימודי חקלאות ומזון
אור גל
2 תגובות
לכניסה לפורום