רוצה פרטים על פרמדיק - תואר ראשון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון ברפואת חירום - משתמשים במדע להציל חיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פרמדיק - תואר ראשון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון ברפואת חירום

 

מסלול מקיף לרפואה דחופה

 

כאשר אדם נפצע בתאונת דרכים, לוקה בליבו, או נפגע בכל דרך אחרת, לרוב מזמינים עבורו ניידת אמבולנס, שתוביל אותו לטיפול בבית החולים. הדקות הספורות הסמוכות לפגיעה, שבהן הפצוע מקבל טיפול של פרמדיק, ועד לרגע ההגעה לבית החולים, הן דקות קריטיות. הטיפול של הפרמדיק, לעיתים קרובות, מציל חיים ומונע נזקים בלתי הפיכים.

 

 

קהל היעד

 

לימודי תואר ראשון ברפואת חירום מיועדים לאנשים המעוניינים לעסוק בעבודת קודש, ולתת את הטיפול היעיל והטוב ביותר במצבי סכנה. המסלול מתאים לאנשים עם לב רחב, בעלי ראייה מרחבית, תושייה, שפועלים היטב במצבי לחץ ונהנים מאקשן. יש לקחת בחשבון, שהעבודה היא מסביב לשעון וכוללת גם שבתות וחגים, כי לצערנו, אסונות ואירועים בלתי צפויים עלולים להתרחש בכל זמן.

 

נושאי לימוד

 

במסגרת הלימודים לתואר הראשון מתנסים בעבודה קלינית מעשית בבתי חולים ולומדים את הנושאים הבאים:

 

 • מצבי חירום אורטופדיים
 • הצלה וכיבוי
 • מצבי חירום פסיכיאטריים
 • קבלת לידה
 • פתופיזיולוגיה של טראומה
 • אבחנה פיזיקלית
 • תקשורת וראיון עם מטופלים
 • קרדיולוגיה ילדים
 • מדידות וטרמינולוגיה רפואית
 • מגה קוד מתקדם
 • עקרונות וטכניקות פינוי וחילוץ
 • קורס עזרה ראשונה      
 • מיון וארגון אירועים רבי נפגעים     
 • ועוד

 

מסלול עתודה

 

חיל הרפואה בצה"ל מציע מסלול עתודה, במסגרתו לומדים לתואר ראשון, משרתים שלוש שנים בסדיר ומתחייבים לשלוש שנים נוספות בשירות קבע, בתחומי הארגון הרפואי, רפואת השגרה ורפואת החירום. העתודה מיועדת לבוגרי תיכון עם ציון פסיכומטרי שבסביבות 660 נקודות. לימודי התואר נלמדים באוניברסיטת בן גוריון, ומכשירים את המשתתפים למתן מענה רפואי ראשוני ברמה מקצועית גבוהה, ולטיפול במצבי חירום רפואיים, כמו: טראומה, הפרעות קצב לב ועוד. למסיימי מסלול העתודה מוענקת תעודת בוגר ברפואת חירום B. EMS והסמכה כפרמדיקים.

 

תנאי קבלה

 

תנאי קבלה לרפואת חירום מתבססים על ציון הפסיכומטרי וממוצע הבגרות של המועמדים. במקרים מסוימים מתאפשרים לימודים ללא פסיכומטרי, על סמך בגרות בלבד.

 

מוסדות לימוד

 

 • בית הספר האקדמי לסיעוד "אסף הרופא" בצריפין - מציע מסלול לימודים בן ארבע שנים המקנה תואר בסיעוד ותעודת פרמדיק. כחלק מהתכנית ללימודי סיעוד ופרמדיק מתקיימים גם תרגילים מעשיים והתנסויות במערכת הבריאות.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב – בה ניתן ללמוד במסלול של שלוש שנים, במסגרת החוג למדעי החיים, במגמת רפואת חירום. קיימת האפשרות ללמוד שנה נוספת ולקבל הכשרה ותואר בסיעוד, לצורך עבודה כאחים או כאחיות בבתי חולים. כמו כן מוצעת באוניברסיטה תכנית להשלמת תואר ראשון ברפואת חירום, המיועדת לפרמדיקים ותיקים, שמקבלים פטורים מהשתתפות בקורסים מסוימים ובהתנסויות מעשיות, על סמך הניסיון המקצועי שלהם בשטח. מסלולים אלה מתאימים למעוניינים בלימודי פרמדיק בדרום.

 

 • המכללה האקדמית צפת - בתכנית לימודי רפואת חירום לומדים להעניק טיפול רפואי ליחידים ובאירועים רבי נפגעים וכן לנהל צוותים באירועים מורכבים. היקפו של המסלול כשלוש שנים והוא משלב בין למידה עיונית לבין תרגול מעשי דרך הכשרה קלינית באמבולנסים ובבתי חולים החל מהשנה הראשונה.

 

תואר ברפואת חירום או קורס פרמדיק?

 

אופי העבודה במגן דוד אדום והיקף הסמכויות אינם שונים בין בוגרי תואר ראשון ברפואת חירום ובין בוגרי קורס פרמדיק. אף על פי כן, בתואר ראשון רוכשים מעבר למיומנויות המקצועיות בשטח, גם ידע רפואי ומדעי עשיר. קיימת הנחה, שלבוגרי התואר ראייה רחבה יותר, ושהם מסוגלים להעניק טיפול טוב יותר לפגועים.

 

מנגד, יש הטוענים, כי דווקא הידע המעמיק והרחב פוגם בתפקודם של הפרמדיקים האקדמאים, הנצרכים אולי לזמן רב יותר כדי לשקלל את המידע הרב שבידיהם על מנת לנקוט בצעדים נחוצים בזמן אמת. בכל זאת, היתרון הברור שיש לבוגרי התואר הוא שהם רשאים להמשיך לתארים מתקדמים. יחד עם זאת, יש הממליצים, אם עסקינן בתואר ראשון, לפנות דווקא ללימודי ביולוגיה או ללימודי סיעוד.

 

 

משכורות – תואר מול קורס

 

לפי טבלת הנתונים בשוק המשכורות בארץ ניתן להסיק, כי בוגרי תואר ראשון ברפואת חירום מרוויחים מעט יותר מפרמדיקים שאינם בעלי השכלה אקדמית. כך, בוגרי תואר ראשון ברפואת חירום עם וותק של שש או שבע שנים, מרוויחים בסביבות 30 ₪ בשעה, לעומת בוגרי קורס פרמדיק עם אותן שנות ניסיון ובאותו אזור בארץ, המרוויחים 25 ₪ לשעה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פרמדיק - תואר ראשון?

רוצה לדעת יותר על פרמדיק - תואר ראשון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד פרמדיק - תואר ראשון

חוות דעת של סטודנטים: פרמדיק - תואר ראשון

התקבלו 15 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp