תואר ראשון בעיצוב פסקול לטלוויזיה ולקולנוע במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בעיצוב פסקול לטלוויזיה ולקולנוע במכללה האקדמית ספיר

לימודי פסקול לתואר ראשון במכללה האקדמית ספיר

 

צליל מכָוֶון

 

למוסיקה בקולנוע תפקיד חשוב וחיוני, שאינו נופל מהצילום, המשחק או הבימוי. המוסיקה מעוררת אצל הצופים רגשות עזים; היא מוסיפה לאווירת המתח, גורמת לקהל לצפות למשהו מסוים, מסייעת לו להבין מה מתרחש, מלווה תחושות של זעזוע או הפתעה, מעצימה את הרגעים הרומנטיים, וגם גורמת לחלקינו להזיל דמעה.

 

המכללה האקדמית ספיר מציעה מסלול ללימודי פסקול לתואר ראשון, המשלב חומר עיוני עם כלים יישומיים והתנסות מעשית מרובה. בתכנית אווירה יצירתית, המעודדת את חופש הביטוי והפעולה, ומלמדים בה מרצים בכירים מהתעשייה עטורי שבחים ובעלי ניסיון רב.

 

תכנית הלימודים

 

הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים בתחומי המוסיקה והקולנוע. הם נחשפים ליוצרים גדולים ולז'אנרים שונים, רוכשים כלים טכניים לעבודת אולפן, ומתנסים באופן מעשי בהלחנה ובעיצוב פסקול החל מהשנה השנייה ללימודים. הסטודנטים משתתפים בשיעורים לפיתוח השמיעה, לומדים לערוך דיאלוגים ומכירים אפקטים מיוחדים. בשנה הרביעית הם עובדים על פרויקט גמר מקורי בליווי ובחניכה אישית.

 

מבנה הלימודים

 

תכנית הלימודים לתואר ראשון אורכת כארבע שנים אקדמיות, שבמהלכן רוכשים הסטודנטים ידע תיאורטי ומתנסים בתרגול רב בהרכבת ובהלחנת פסקול. במכללת ספיר עומדים לרשות הסטודנטים אולפני סאונד משוכללים ומעבדת ProTools מתקדמת בעלת עשרות עמדות עריכה.

 

סגל המרצים

 

בקורס לעריכת דיאלוגים מלמד עורך בכיר, שבמסגרת עבודתו היה אחראי לעיצוב הפסקול בסרטים הישראליים "הערת שוליים" ו - "בופור", והשתתף בעריכת דיאלוגים של עשרות סרטים מצליחים בארץ ובחו"ל. את הקורס להקלטות שטח מעביר מקליט סדרות מוערך, שבין היתר, עבד על הסדרות "שבתות וחגים" ו"הילדים מגבעת נפוליאון". את הנושא של עריכת אפקטים מעביר עורך מוכשר, שהיה שותף בעשיית הסרטים "האסונות של נינה", "ביקור התזמורת", "יוסי וג'אגר" ועוד.

 

בתחום העבודה עם בימאים מלמדת תסריטאית, בימאית ועורכת סרטים מצליחה, שהשתתפה ביצירת הסרט "סיפורי תל אביב" ו - "נודל". היא זכתה להכרה בינלאומית וקטפה פרסים יוקרתיים על עבודותיה הרבות. את נושא ההלחנה לתמונה מלמד ראש המסלול, שהוא פסנתרן, מלחין ומעבד מוסיקלי. תחת ידיו הושלמו פסקולים לסרטים רבים, כגון: "הכוכבים של שלומי", "אביבה אהובתי", "העולם מצחיק" ועוד.

 

קהל יעד

 

המסלול ללימודי פסקול לתואר ראשון מיועד לאנשים בעלי חוש מוסיקלי מפותח, שאוהבים קולנוע וטלוויזיה, ומעוניינים להשתלב בתעשייה בתפקידי הלחנה ועריכה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 80 ומעלה, ורשאים להציג ציון במבחן הפסיכומטרי (לא תנאי חובה). מועמדים שממוצע הבגרויות שלהם הוא מתחת ל - 75, צריכים להציג ציון ממוצע של 80 ומעלה בקורסים העיוניים בשנה א' כתנאי להמשך לימודיהם.

 

בנוסף, המועמדים נדרשים במסגרת ראיון קבלה להציג תיק עבודות, הכולל שני קטעי מוסיקה מקוריים פרי ידיהם, בכל ז'אנר שיבחרו, ועבודת מולטימדיה מקורית, המוכיחה את השתתפותם בפרויקט כעורכים או כמעצבי פסקול. אם אינכם עומדים בקריטריונים המצוינים, באפשרותכם להגיש טופס הרשמה מלא ומכתב בקשה מנומק לוועדת חריגים, שיכולה להחליט להכניס אתכם למסלול. הוועדה דנה רק בבקשות שהוגשו בליווי טופס הרשמה מלא כנדרש.

 

מלגות

 

מכללת ספיר מעניקה מלגות עידוד והצטיינות בסך 4,000 ₪ למועמדים שהם בוגרי אקדמיות למוסיקה ובעלי תואר ראשון. כמו כן, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי (החל משנת 2010) זכאים לשנת לימודים ראשונה בחינם.

 

שיתופי פעולה

 

המסלול ללימודי פסקול לתואר ראשון במכללה האקדמית ספיר פועל בשיתוף התזמורת האנדלוסית באשדוד. בפרויקט הגמר במחזורים קודמים יצרו הסטודנטים חומרים מקוריים ומעניינים בשיתוף עם התזמורת. כמו כן, פרויקטים נבחרים מוצגים במסגרת פסטיבל דרום, ועבודות משנים קודמות זכו בפרסים נחשקים.

 

תעודה

 

בוגרי המסלול מקבלים תואר ראשון B.F.A לאמנויות הקול והמסך.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp