רוצה פרטים על תואר בעבודה סוציאלית, מה אח"כ??

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בעבודה סוציאלית, מה אח"כ?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר בעבודה סוציאלית, מה אח"כ?? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה עושים עם תואר ראשון בעבודה סוציאלית?

 

כמה מילים על תואר בעבודה סוציאלית

 

לימודי עבודה סוציאלית לתואר ראשון הם לימודים מרתקים, מאתגרים ומיוחדים. כל מי שפונה ללימודים אלו, רוצה מן הסתם לעסוק בעזרה לאנשים מכל שכבות האוכלוסייה, ולא חושב דווקא על הפן הכלכלי.

 

מהו עובד סוציאלי?

 

מדובר באיש מקצוע העובד לרוב במסגרת רשויות המדינה (במחלקות הסעד והרווחה בעירייה) ותפקידו לתת את הסיוע הדרוש לאנשים מקבוצות שונות בחברה, המתמודדים עם בעיות ומצוקות שונות. העובד הסוציאלי אחראי על איתור הבעיות, הדיווח עליהם וכמובן גם על פתרונן המוצלח וליווי האדם עם הבעיה.

 

לימודי עבודה סוציאלית מקיפים נושאים רבים ומעניינים, והם כוללים לימודים בתחומים רבים כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, נושאי רווחה, מדיניות חברתית, טיפול, התפתחות האדם ועוד.

 

יש כיום אוניברסיטאות רבות המציעות לימודי עבודה סוציאלית לתואר ראשון ושני וגם מספר מכללות העוסקות בתחום. ברוב המקרים הלימודים לתואר ראשון מורכבים מהרצאות פרונטליות, לימודים עיוניים והכשרה פרקטית הכוללת התנסות בפרויקטים חברתיים.

 

 

למי זה מתאים?

 

הלימודים והמקצוע מתאימים לבעלי אוריינטציה טיפולית, וכמובן לבעלי תכונות כמו מסירות, נדיבות ואהבת אדם, לבעלי מודעות חברתית גבוהה ויכולת הכלה. כל מי שמתעניין באנשים מכל מיני סוגים ומגזרים ורוצה לסייע להם להתגבר על בעיות ומכשולים יכול להתאים ללימודים הללו, הנמשכים בדרך כלל כשלוש שנים ודורשים גם התמחות מעשית.

 

 

אז למה זה כדאי?

 

מקצוע זה הוא קודם כל מקצוע שיש בו סיפוק רב ואתגרים מקצועיים רבים ויומיומיים. אין זה מקצוע עם יוקרה או עם משכורות גבוהות במיוחד, עם זאת, זהו מקצוע עם שליחות אשר בצידו תרומה עצומה לחברה.

 

אחרי הלימודים ניתן להשתלב במגוון רחב מאוד של גופים. ניתן להשתלב בבתי ספר ממשלתיים ופרטיים, במוסדות ציבור, במעונות ומרכזים לילדים ולנערים בסיכון, במחלקות בתי החולים, בבתי סוהר, במחלקות לשירותים חברתיים, בצבא, בבתי אבות ועוד. המקצוע משתייך למגזר המשק הציבורי / ממשלתי, כלומר - סביר להניח שתוגדרו כעובדי מדינה ושתשתייכו לאיגוד מסוים שיציע לכם הגנה על זכויותיכם, הטבות, השתלמויות ועוד.

 

כמובן, תמיד ישנה האפשרות להמשיך לתואר שני בעבודה סוציאלית ואף לתואר שלישי ולמחקר.

 

בוגרים רבים המסיימים תואר בעבודה סוציאלית עושים הסבות לתחומים קרובים כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה, השמה וכוח אדם ועוד. התואר הזה פותח דלתות רבות בתחומים מגוונים ולכן הוא מבוקש למדי בשנים האחרונות ותנאי הקבלה אליו עולים מדי שנה. אם אתם מבקשי אתגר, המחפשים גם עניין ומשמעות, לימודי עבודה סוציאלית מתאימים לכם באופן מיוחד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בעבודה סוציאלית, מה אח"כ??

רוצה לדעת יותר על תואר בעבודה סוציאלית, מה אח"כ??

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמתך לתפקיד עובד/ת סוציאלי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: תואר בעבודה סוציאלית, מה אח"כ?

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא עבודה סוציאלית

צפרא דוויק
צפרא דוויק, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, מאמינה שלתחום העבודה הסוציאלית יש חשיבות רבה ביותר בחברה הישראלית. "בעיני אנחנו השומרים על החוסן החברתי. אין שלב בחיים שאנחנו לא נמצאים בו כדי לעזור. אם לא יהיה מי שיסייע לאנשים במצבים הללו, יווצר משבר חברתי עמוק. אנחנו פועלים ליצירת חברה הוגנת יותר לכולנו."
"מי שניגשים לתחום צריכים לדעת שהמשכורות בו לא גבוהות, מלבד אולי עובדים פרטניים בתחום הקליני, שפותחים קליניקות משלהם... עשירים אנחנו אולי לא נהיה, אך נהיה עשירים בנפשנו."
צפרא דוויק
יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים
ד"ר תמי אמיר
אחד ממקצועות הטיפול המכשירים סטודנטים לעבודה בארגוני רווחה במגזר השלישי, במגזר הממשלתי וגם במגזר העסקי. עיקר הלימודים הם מתחומי החינוך הפסיכולוגיה כמו גם היכרות עם "תתי קבוצות" (עולים חדשים, בעלי מוגבלויות, אבטלה, זקנה ועוד), עם זכויותיהם והארגונים השונים בהם הם מטופלים.
מסטודנט/ית לתואר בעבודה סוציאלית נדרשת בעיקר יכולת מילולית הן בכתב והן בע"פ. בנוסף, תחומי העניין צרכים להתמקד בתחומי הסיוע והעזרה לפרט ולחברה (כלומר עניין בתחום חברתי) ובנוסף, היכרות מערכתית של תהליכים וראייה מערכתית רחבה.
בתכונות האישיות - רגישות, מוכנות לסיוע לנזקקים, סבלנות, אורך רוח, אמפתיה, יכולת יצירת קשר, אחריות, אמינות, וכמו כן, יכולת עבודה בצוות רב מערכתי וראייה מערכתית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp