ניהול מערכות חינוך לתואר ראשון באקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על גליל מערבי - ניהול בחינוך לתואר ראשון.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ניהול מערכות חינוך לתואר ראשון באקדמית גליל מערבי
 
הובלה בחינוך – החל מהתואר הראשון
 
לימודי החינוך במסגרת תכנית ההכשרה במסלול לניהול מערכות חינוך לתואר ראשון במכללה האקדמית גליל מערבי, בא להעניק לתלמידים את כל הידע העיוני והיישומי הנדרש לצורך מילוי תפקידי ניהול שונים במערכות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות בישראל. בתכנית זו פועלים ללא לאות לטיפוח ולפיתוח מיומנויות ניהול מתקדמות בקרב התלמידים.
 
זוהי תכנית ייחודית, שכן לרוב התחום נלמד במסלולים לתואר שני. באקדמית גליל מערבי נלמד הנושא במסגרת של חטיבה בתוך הלימודים לתואר ראשון בחינוך. מטרת החוג להכשיר צוות חינוך חדש, כמו גם להעניק בסיס ידע אקדמי למי שכבר עוסק בחינוך, ובכך להביא לשיפור מצבה של מערכת החינוך בישראל.
 
על התכנית
 
התכנית ללימודי ניהול מערכות חינוך מבוססת על התפישה הניהולית והמגמה הרווחת של ביזור סמכויות בארגוני החינוך השונים. משמעות הדבר היא, כי אנשים רבים ממלאים כיום תפקידי ניהול שונים במערכות החינוך, על אף העובדה שתהליך הכשרתם המקצועית לא כלל כל התייחסות למיומנויות הדרושות למילוי תפקידים אלה. הדעה הרווחת במכללה היא, שמנהלים בכלל ומנהלי מערכות חינוכיות בפרט, נדרשים לידע וכישורי ניהול ייחודיים המותאמים למערכת המסוימת הזו, וכי מנהלי מוסדות חינוך שאינם מצוידים בכישורי ניהול מותאמים, עשויים להחמיץ הזדמנויות להשתלבות בתפקידים שונים – או גרוע מכך – לבצע תפקידים באופן כושל.
 
המסלול ללימודי ניהול מערכות חינוך באקדמית גליל מערבי הוא מקצועי וייחודי, ומעניק לסטודנטים סביבת לימודים אופטימלית ובה סגל אקדמי מוביל, מלגות לימודים, יחס אישי וקשר ישיר עם המרצים ועם סגל המנהלה. קורסי הלימוד הנלמדים בחוג זה נוגעים הן להיבט הפרקטי והן להיבט התיאורטי, כך שהם אף מניחים בסיס מוצק ללימודי המשך ולהשתלבות מוצלחת בתחום. בנוסף ללימודים העיוניים כוללת התכנית גם שיעורים וסמינריונים, וכן תרגילים והתנסות מעשית בהיבטים ניהוליים נבחרים.
 
תכני הלימוד במסלול
 
תכנית הלימודים במסלול זה מתמקדת במיוחד בנושאים בחינוך ובהקניית בסיסי ידע רחבים ומיומנויות, הקשורים לתפקידי ניהול והנהגה ייעודיים לתחום זה. הנושאים בתכנית נלמדים בשתי חטיבות מרכזיות: חטיבה ראשונה העוסקת בתחום החינוך; וחטיבה שנייה המתמקדת בניהול מערכות חינוך. במסלול זה לתואר ראשון נכללים נושאים כגון:
 
 • בית הספר כארגון
 • יזמות
 • הובלת שינוי בבתי ספר
 • אתיקה בניהול 
 • תיקשוב במערכת החינוך
 • מנהיגות חינוכית
 • חינוך לעבר עתיד לא ידוע
 • ועוד
 
קהל היעד לתכנית זו
 
לימודי ניהול מערכות חינוך לתואר ראשון באקדמית גליל מערבי מיועדים בעיקר לאנשים הפועלים במערכות החינוך השונות, או אשר מתכוונים לעבוד בהן, ומבקשים לרכוש לעצמם כישורי ניהול וידע נרחב בתחום החינוך. כישורים אלה יסייעו לבוגרים להשתלב ולמלא בהצלחה תפקידי ניהול שונים ולהתקדם בעבודתם במערכות החינוך הפורמליות ובחינוך הבלתי פורמלי.
 
תנאי קבלה
 
יכולים להתקבל מועמדים שברשותם בגרות מלאה בממוצע של לפחות 85, ללא פסיכומטרי. מתקבלים גם מועמדים בעלי זכאות לבגרות וציון 500 לפחות בפסיכומטרי. גם בוגרי מכינה קדם אקדמית או מכינת 30+ שברשותם ממועצ 85 ומעלה יכולים להתקבל ללימודים. כמו כן, ניתן להתקבל לפי אפיק מעבר של האוניברסיטה הפתוחה, לבוגרי 4 קורסי בהיקף של 20 נקודות, בממוצע של לפחות 80.
 
כדאי לדעת עוד
 
בחוג לחינוך מוצע, לצד תכנית זו, עוד מגוון רחב של מסלולי הכשרה נוספים, וביניהם גם המסלול לתואר ראשון בחינוך בהתמחות הגיל הרך, מסלול B.A בייעוץ חינוכי, מסלול B.A ללקויי למידה, ועוד.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית גליל מערבי

חוות דעת של סטודנטים על גליל מערבי - ניהול בחינוך לתואר ראשון

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

המכללה האקדמית גליל מערבי
22/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המחירים בקפיטריה לא מתאימים לסטודנטים, אהבתי הגישה של המרצים והצוות של המכללה ורצונם לעזור, מרגישה כ קרא עוד...

על הקמפוס

המכללה בעלת כמה בניינים שכיף לעבור ביניהם מהרצאה לשניה, בניין ממקום בו הדיקנט, שם מלא שירותים חינם ל קרא עוד...

טיפים

סטודנטים לבחון טוב לאיזה מקום אתם נכנסים ואיזה שירותים ועזרה אתם תקבלו, והכי חשוב להכיר לפני התחלת ה קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תואר b.a בחינוך מספיק כדי להיכנס למערכת הגנים?
חן אביטל
ללא תגובה
הסבה מרואה חשבון למורה במערכת החינוך
ציון יקר
1 תגובות
מדוע צריך להשלים?
סטודנטית לעתיד
1 תגובות
שילובים שהולכים עם חינוך בדו חוגי?
שחר
2 תגובות
מסלול ייעודי להוראת לימודי מחשבים
ליעד אוחיון
3 תגובות
האם כדאי לעשות הסבה לייעוץ חינוכי בגיל 43?
נסרין
1 תגובות
השלמה מתעודה בהוראה לתואר ראשון
אביעד סעדיה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,045 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp