רוצה פרטים על לימודי מזרח אסיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מזרח אסיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מזרח אסיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מזרח אסיה לתואר ראשון

 

עלייתה המטאורית של סין בשנים האחרונות, והתייצבותן של מדינות נוספות ממזרח אסיה (כגון יפן, הונג קונג, הודו או צפון קוריאה) ברשימת השחקנים המשפיעים בכפר הגלובאלי, מביאה סטודנטים רבים ברחבי העולם לפנות ללימודי מזרח אסיה. אסיה, שהינה היבשת הגדולה בתבל, מהווה את ערש הולדתן של אימפריות אדירות כגון הודו, סין ויפן.

 

במדינות אלו מתגוררת כיום כמעט מחצית מאוכלוסיית העולם וחשיבותן הכלכלית והחברתית מתגברת בתקופה האחרונה. מומחים וחוקרים טוענים כי במהלך המאה ה-21 תיחלש השליטה המערבית בכלכלה העולמית ובמקביל תתחזק השפעתו של המזרח.

 

 

מה כוללים לימודי תואר ראשון בתחום?

 

מטרתם של לימודי תואר ראשון בתחום זה הינה להקנות לסטודנטים ידע נרחב בנוגע לתרבות, היסטוריה, כלכלה וממשל במדינות מזרח אסיה. תוכנית הלימודים בתואר זה עוסקת גם בקשרים בין מדינות אלו לבין עצמן ובין מדינות משפיעות ברחבי העולם. מיותר לציין כי חלק נכבד מהלימודים יעסוק במשמעות של התפתחות אזורים אלו על מדינת ישראל והמזרח התיכון.

 

בין הקורסים הנלמדים בתואר זה ניתן למנות נושאים מרתקים כגון תולדות סין העתיקה, תולדות יפן העתיקה, הקמתה של סין הדיקטטורית, מלחמות צפון ודרום קוריאה, מלחמת ויאטנם והשפעותיה האזוריות, מבוא לבודיהיזם, סין המודרנית, יפן המודרנית, טקסטים סינים קלאסיים, ועוד.

 

יודגש כי קיימים הבדלים מסוימים בין תוכניות הלימוד במוסדות השונים. לדוגמא, הלימודים באוניברסיטה העברית בירושלים עוסקים יותר ביפן, סין וקוריאה, בעוד תוכנית הלימודים באוניברסיטת חיפה נוגעת בהיבטים גיאוגרפיים רבים והתייחסות נרחבת לתת יבשת הודו.

 

 

לימודי שפה

 

במהלך הלימודים יעברו הסטודנטים קורסים רבים גם בשפות השונות המאפיינות את האזור: סינית, קוריאנית, יפנית והודית.

 

קורסים אלו אינם מכשירים את הסטודנטים לדבר באופן שוטף את השפה. עם זאת, בתום הלימודים יוכלו הבוגרים לנהל שיחות בסינית או יפנית ולתרגם טקסטים תקשורתיים ועסקיים. לימודים אלו, בשילוב עם לימודי שפות, יכולים בהחלט להיות שילוב מנצח.

 

חלוקה למגמות

 

מרבית מוסדות הלימוד מחלקים את תוכנית הלימודים לתואר ראשון בתחום זה למספר מגמות אפשריות. במסגרת לימודים אלו עוברים הסטודנטים קורסים כלליים הנוגעים ללימודי מזרח אסיה באופן כללי, וקורסים ממוקדים בתחום המגמה הנבחרת. מגמות אלו מבוססות על פי רוב על אזורים ומדינות. לדוגמא, לימודי התואר הראשון באוניברסיטת חיפה מוצעים גם בהתמחות בלימודי הודו.

 

מסלול חד חוגי ומסלול דו חוגי

 

לימודי מזרח אסיה במוסדות הלימוד השונים יכולים להיות מסלולים חד חוגיים או מסלולים דו חוגיים. במסגרת הלימודים החד חוגיים, זוכים הסטודנטים להעמיק בנושאים הנידונים במהלך התואר, כולל השפעות גלובליות ולוקאליות על מדינות אלו. כמו כן, סטודנטים אלו נחשבים למומחים בתחומם ורבים מהם ממשיכים ללימודי תואר שני או לתפקידי מפתח בענפים המקיימים קשרים עם מדינות במזרח אסיה.

 

לימודים דו חוגיים מתאפשרים אף הם במסגרת לימודי תואר ראשון זה. במהלך לימודים אלו (הנחשבים פופולאריים מאד בקרב הסטודנטים בישראל), ניתן ללמוד את התחום בשילוב עם תארים אקדמיים מרתקים כגון משפטים, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, תקשורת, מנהל עסקים וכדומה.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי מזרח אסיה הינם שונים בין מוסדות הלימוד המפעילים תוכנית זו. לימודים אלו נחשבים לחלק מהפקולטה למדעי הרוח ועל כן מדובר בד"כ בתנאי קבלה שאינם מן הגבוהים באוניברסיטה. עם זאת, ישנה דרישה להצגת בגרות מלאה והישגים בבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, לימודים בתוכנית הדו חוגית דורשים, מן הסתם, עמידה בכל תנאי קבלה של החוג המקביל.

 

בחלק ממוסדות הלימוד, מציעים לימודי מזרח אסיה ללא פסיכומטרי. אלה הם מסלולי קבלה שבהם מסתמכים על הישגי המועמדים בתעודת הבגרות, תוך דרישה לממוצע ציונים גבוה. לעיתים ניתן להתקבל באופן זה גם על סמך הישגים במכינה או קורסי קדם.

 

לאחר הלימודים

 

בתום הלימודים נחשבים הסטודנטים למומחים במזרח אסיה ומשתלבים בתפקידים מרתקים הנוגעים לעניין זה. בין השאר, הבוגרים יכולים לבחור בענפים כגון עסקים, הוראה, תקשורת, משפטים, תיירות וכדומה. ענפי ההתפתחות בתחום זה הינם רבים ומגוונים ומיותר לציין כי עם ההתחזקות של מדינות כמו סין והודו במשחק הגלובאלי, כך תעלה יוקרתו של התואר במרוצת השנים. בוגרים רבים פונים בתום לימודיהם לתארים מתקדמים, הן בענף זה והן בענפים נוספים באקדמיה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מזרח אסיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי מזרח אסיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp