רוצה פרטים על לימודי מזרח אסיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מזרח אסיה

מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי מזרח אסיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי מזרח אסיה לתואר ראשון

 

עלייתה המטאורית של סין בשנים האחרונות, והתייצבותן של מדינות נוספות ממזרח אסיה (כגון יפן, הונג קונג, הודו או צפון קוריאה) ברשימת השחקנים המשפיעים בכפר הגלובאלי, מביאה סטודנטים רבים ברחבי העולם לפנות ללימודי מזרח אסיה. אסיה, שהינה היבשת הגדולה בתבל, מהווה את ערש הולדתן של אימפריות אדירות כגון הודו, סין ויפן.

 

במדינות מזרח אסיה מתגוררת כיום כמעט מחצית מאוכלוסיית העולם וחשיבותן הכלכלית והחברתית של ארצות אלו מתגברת בתקופה האחרונה. מומחים וחוקרים טוענים כי במהלך המאה ה-21 תיחלש השליטה המערבית בכלכלה העולמית ובמקביל תתחזק השפעתו של המזרח.

 

 

מה כוללים לימודי תואר ראשון במזרח אסיה?

 

מטרתם של לימודי תואר ראשון במזרח אסיה הינה להקנות לסטודנטים ידע נרחב בנוגע לתרבות, היסטוריה, כלכלה וממשל במדינות מזרח אסיה. תוכנית הלימודים בתואר זה עוסקת גם בקשרים בין מדינות אלו לבין עצמן ובין מדינות משפיעות במזרח אסיה לבין מדינות מובילות בעולם המערבי. מיותר לציין כי חלק נכבד מהלימודים יעסוק במשמעות של התפתחות מזרח אסיה על מדינת ישראל והמזרח התיכון.

 

בין הקורסים הנלמדים בתואר זה ניתן למנות נושאים מרתקים כגון תולדות סין העתיקה, תולדות יפן העתיקה, הקמתה של סין הדיקטטורית, מלחמות צפון ודרום קוריאה, מלחמת ויאטנם והשפעתה על מזרח אסיה, מבוא לבודיהיזם, סין המודרנית, יפן המודרנית, טקסטים סינים קלאסיים ועוד.

 

יודגש כי קיימים הבדלים מסוימים בין תוכניות הלימוד במוסדות השונים. לדוגמא, הלימודים באוניברסיטה העברית בירושלים עוסקים יותר ביפן, סין וקוריאה, בעוד תוכנית הלימודים באוניברסיטת חיפה נוגעת בהיבטים גיאוגרפיים רבים והתייחסות נרחבת לתת יבשת הודו.

 

 

לימודי שפה

 

במהלך הלימודים יעברו הסטודנטים קורסים רבים גם בשפות מזרח האסיה. קורסים אלו אינם מכשירים את הסטודנטים לדבר באופן שוטף את השפה. עם זאת, בתום הלימודים יוכלו הבוגרים לנהל שיחות בשפות כגון סינית או יפנית ולתרגם טקסטים תקשורתיים ועסקיים. לימודים אלו, בשילוב עם לימודי שפות, יכולים בהחלט להיות שילוב מנצח.

 

חלוקה למגמות

 

מרבית מוסדות הלימוד מחלקים את תוכנית הלימודים לתואר ראשון במזרח אסיה למספר מגמות אפשריות. במסגרת לימודים אלו עוברים הסטודנטים קורסים כלליים הנוגעים ללימודי מזרח אסיה באופן כללי, וקורסים ממוקדים בתחום המגמה הנבחרת. מגמות אלו מבוססות על פי רוב על אזורים ומדינות. לדוגמא, לימודי מזרח אסיה במגמת הודו באוניברסיטת חיפה.

 

מסלול חד חוגי ומסלול דו חוגי

 

לימודי מזרח אסיה במוסדות הלימוד השונים יכולים להיות מסלולים חד חוגיים או מסלולים דו חוגיים. במסגרת הלימודים החד חוגיים, זוכים הסטודנטים להעמיק בנושא מזרח אסיה והשפעותיו הגלובליות והלוקאליות. כמו כן, סטודנטים אלו נחשבים למומחים בתחומם ורבים מהם ממשיכים ללימודי תואר שני או לתפקידי מפתח בענפים המקיימים קשרים עם מזרח אסיה.

 

לימודים דו חוגיים ניתנים אף הם במסגרת לימודי מזרח אסיה. במסגרת לימודים אלו (הנחשבים פופולאריים מאד בקרב הסטודנטים בישראל), ניתן ללמוד מזרח אסיה בשילוב עם תארים אקדמיים מרתקים כגון משפטים, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, תקשורת, מנהל עסקים וכדומה.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון במזרח אסיה הינם שונים בין מוסדות הלימוד המפעילים תוכנית זו. לימודים אלו נחשבים לחלק מהפקולטה למדעי הרוח ועל כן מדובר בד"כ בתנאי קבלה שאינם מן הגבוהים באוניברסיטה. עם זאת, ישנה דרישה להצגת בגרות מלאה והישגים בבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, לימודים בתוכנית הדו חוגית דורשים, מן הסתם, עמידה בכל תנאי קבלה של החוג המקביל.

 

לאחר הלימודים

 

בתום הלימודים נחשבים הסטודנטים למומחים במזרח אסיה ומשתלבים בתפקידים מרתקים הנוגעים לעניין זה. בין השאר, הבוגרים יכולים לבחור בענפים כגון עסקים, הוראה, תקשורת, משפטים, תיירות וכדומה. ענפי ההתפתחות בתחום זה הינם רבים ומגוונים ומיותר לציין כי ככל שתתחזק מזרח אסיה במשחק הגלובאלי, כך תעלה יוקרתו של התואר במרוצת השנים. בוגרים רבים פונים בתום לימודיהם לתארים מתקדמים, הן במזרח אסיה והן בענפים נוספים באקדמיה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מזרח אסיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי מזרח אסיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על לימודי מזרח אסיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 45 סטודנטים
המליצו והצביעו על לימודי מזרח אסיה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר 677 חוות דעת

  • 4.2

    מכללת תל חי 548 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה 1,560 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: לימודי מזרח אסיה

התקבלו 45 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם