מזרח אסיה לתואר ראשון במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
מזרח אסיה לתואר ראשון במכללה האקדמית תל חי

לימודי מזרח אסיה לתואר ראשון במכללה האקדמית תל חי
 
מבט מקרוב על המזרח הרחוק
 
חלקה המזרחי של יבשת אסיה עבר בשנים האחרונות פיתוח תעשייתי מואץ, וזכה להתעצמות כלכלית מהירה. היבשת המסתורית והרחוקה, הפכה להיות מעורבת בזירה הבינלאומית, בענפי הייצור, הספורט, התקשורת והספרות. היכרות עם תרבויותיה המרתקות של מחצית יבשת אסיה המזרחית, נחוצה לקיום קשרי חוץ טובים עם המדינות השונות שבה. לימודים לתואר ראשון, העוסקים באספקטים השונים של החיים במדינות מזרח אסיה, מעשירים את משתתפיהם בשפות ובמסורות מרתקות, ובידע היסטורי, חברתי, מדיני וכלכלי רב ערך.
 
במכללה האקדמית תל חי, תוכלו ללמוד לתואר ראשון בלימודי מזרח אסיה בקמפוס ירוק ופסטורלי מעורר השראה. הלימודים מתאימים למגוון רחב של אוכלוסייה - למי שרואים את עצמם כאנשי עסקים בעולם הגדול, לחובבי היסטוריה, אנתרופולוגיה ופילוסופיה, למי שמתעניינים בדתות, באמנויות לחימה, בשפות עתיקות, וכן הלאה.
 
תכנית הלימודים
 
התכנית ללימודי מזרח אסיה בתל חי מתקיימת במתכונת דו חוגית, ומאפשרת למתעניינים לשלב תחום נוסף לפי נטיית לבם. משך הלימודים לתואר הראשון הוא שלוש שנים אקדמיות. במסגרת התואר הסטודנטים יכירו את תרבויות סין, יפן וקוריאה, ויתעמקו בהיסטוריה, בחברה, בפילוסופיה ובדת של מדינות אלו.
 
מרכיב מרכזי אחד בתכנית הוא לימוד ההיסטוריה, הפילוסופיה והכלכלה של סין ויפן בפרט, ושל מזרח אסיה בכלל. מרכיב מרכזי שני בתכנית הוא לימוד שפה מן המזרח הרחוק, התכנית כוללת הן לימודי סינית והן לימודי יפנית. הסטודנטים לומדים לקרוא, לכתוב ולתקשר ברמה היום יומית המודרנית בשפה הנבחרת. ההתמחות הלשונית נפרשת על כל שלוש שנות הלימוד. בקורסי הבחירה ניתנת לסטודנטים אפשרות להרחיב את הידע שלהם בהיבטים כגון: מעמד האישה וענייני סביבה ואקולוגיה, במדינות: סין, יפן וקוריאה.
 
ניתן לשלב את הלימודים עם לימודי פסיכולוגיה, לימודי כלכלה וניהול, לימודי חינוך, לימודי מדעי המחשב, לימודי שירותי אנוש או לימודים רב תחומיים.
 
 
תנאי קבלה
 
מועמדים ללימודים נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה או תעודת סיום של מכינה קדם אקדמית או מכינה ייעודית. בנוסף, עליהם להיות בעלי ציון פסיכומטרי. ממוצע הציונים המשוקלל הנדרש לקבלה לתואר הראשון, תלוי בבחירת החוג השני שאותו רוצים ללמוד. למשל, השילוב של מדעי ההתנהגות עם מזרח אסיה מצריך ממוצע גבוה יותר מהשילוב של לימודי אמנות ומזרח אסיה.
 
דרישות התואר
 
הסטודנטים חייבים להגיש עבודה סמינריונית אחת מתוך הנושאים הבאים: זיכרון מלחמת העולם השנייה ביפן, או הדיאלוג התרבותי בין סין למערב. השתתפות בקורס סמינריוני מותנית בקבלת פטור באנגלית. בוגרים שסיימו בממוצע ציונים 65 ומעלה, יקבלו תואר ב.א. בלימודי מזרח אסיה ובחוג הנוסף בו בחרו. הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.
 
נושאי הלימוד
 
 • מחשבה סינית מודרנית
 • בודהיזם
 • הקולוניאליזם היפני באסיה
 • יחסי קוריאה ויפן
 • מיתולוגיה סינית וביטויה באמנות
 • אמנויות הזן ביפן
 • שאלות טבע האדם בפילוסופיה הסינית
 • תרבות פוליטית ביפן      
 • משברים חברתיים וביטוים בספרות יפן במאה ה - 20
 • ועוד
 • קריאת טקסטים בסינית או ביפנית (בהתאם לשפה הנבחרת)     
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
בתום תקופת הלימודים קיימת אפשרות להמשיך ללימודי התמחות ומחקר בתואר שני. בנוסף, הלימודים פותחים דלת לשלל אפשרויות קריירה בחברות גלובליות, במגזר הממשלתי, בתחום ההייטק, בחברות סטארט אפ, בחברות תיירות וכן בתחום ההוראה.
 
עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי
חוות דעת של סטודנטים על תואר ראשון במזרח אסיה - תל חי
התקבלו 7 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

מכללת תל חי
09/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אין ספק שלימודי הסינית בתל חי זה משהו מיחוד, גם האנשים שאני לומד איתם וגם הצוות. המקום יפה, וזה נהדר קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס ממוקם כקילומטר צפונית מקרית שמונה, ומחולק ל2, לקמופוס המזרחי והמערבי, כל הקורסים שלי השנה הם  קרא עוד...

טיפים

ללימודי סינית דו חוגי עם כלכלה צריך לבוא בידיעה שהולכים ללמוד כל יום, ושלא יהיה זמן לעבודה. לכן חשוב קרא עוד...

מכללת תל חי
08/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את החברים לכיתה, את החומר האנושי בחוג, וכמובן את המרצים שזמינים תמיד ברגע שיש לי שאלה כזו או אח קרא עוד...

על הקמפוס

הבית השני שלי. לבוא כל יום למכללה, סבב שלומים ויפים, כל יום הוא באמת יום חדש. באמת שכיף.

טיפים

לבוא עם מוטיבציה ומוכנות לכל תרחיש, לדעת לקבל לא ולהפוך אותו לכן. להשקיע, לרצות ללמוד, וכמובן להנות  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp